Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia: 21. etapa | Sledujte naživo
Sagan je už v cieli, rozhoduje sa o víťazovi Gira

Dve asistencie Mariána Hossu na ľade NY Rangers

NEW YORK 24. novembra (SITA) - Slovenský útočník Marián Hossa zaznamenal v nedeľňajšom stretnutí kanadsko-americkej NHL na ľade NY Rangers dve gólové prihrávky, no jeho Ottawa prehrala s jazdcami 2:6. Domáci hokejisti podali asi najlepší výkon v tomto roč

níku a ukončili sériu štyroch prehier. Zároveň sa im podarilo vyrovnať sezónne maximum v počte nastrieľaných gólov v jednom zápase, keď naposledy boli šesťkrát úspešní v predchádzajúcom domácom zápase s Pittsburghom 12. novembra (6:2). Produktívny bol najmä útok Ručinský, Holík a Kovaľov, ktorý zaznamenal spolu deväť bodov. Domáci veterán Mark Messier odohral jubilejné 1700. stretnutie v NHL. Do zostavy Ottawy sa po jednozápasovej pauze spôsobenej problémami s pravým kolenom vrátil kapitán Daniel Alfredsson, no aj napriek gólu a asistencii nemohol byť spokojný: "S takouto hrou sa ďaleko nedostaneme. Dostali sme prvý gól a už sme sa z toho nespamätali."

Marc Savard si vybral správny moment, aby sa vrátil do zostavy Atlanty a pomohol svojmu mužstvu zvíťaziť nad Phoenixom. Hoci lekári predpovedali rodákovi z Ottawy dĺžku liečenia roztrhnutých väzov v ľavom členku na osem až desať týždňov, Savard sa vrátil na ľad po troch a v 29. minúte tečoval za chrbát hosťujúceho gólmana Briana Bouchera strelu Randyho Robitailla. Domáci zvíťazili nad Coyotes prvýkrát v histórii, v doterajších siedmich stretnutiach boli vždy úspešnejší hráči Phoenixu. Domáci gólman Pasi Nurminen si štvrtýkrát v kariére udržal čisté konto, keď zaznamenal 21 úspešných zákrokov a kryl aj pokus slovenského útočníka Ladislava Nagya v záverečnej tretine, ktorý mohol znamenať vyrovnanie. Pri troch zo štyroch Nurminenových shutoutov strelil hokejisti Atlanty súperovi len jeden gól. Thrashers majú na svojom konte už štyri víťazné zápasy v rade. Phoenixu sa momentálne nedarí, vonku nebodoval už v deviatich zápasoch a v posledných dvoch súbojoch ani raz neskórovali.

Diváci v Raleighu, kde Carolina privítala Tampu Bay, sa nedočkali ani jedného gólu. Hosťujúci Nikolaj Chabibulin mal v stretnutí 37 úspešných zákrokov a hostia neprehrali štyri zápasy za sebou. Chabibulin mal veľa práce najmä v predĺžení, keď Carolina prestrieľala hostí pomerom 8:1. Hurricanes v druhej minúte predĺženia strelili gól, no rozhodca ho pre hru vysokou hokejkou Roda Brind`Amoura neuznal.

Atlanta - Phoenix 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Góly: 29. Savard (R. Robitaille). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:21. Brankári: Nurminen - Boucher. Diváci: 14 412.

NY Rangers - Ottawa 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)

Góly: 7. Ručinský (Leetch), 22. Holík (Kovaľov, Ručinský), 27. Leetch (Ručinský), 34. Hlaváč (Kovaľov, Nedvěd), 47. Nedvěd (Carter, Hlaváč), 47. Kovaľov (Ručinský, Holík) - 26. Alfredsson (Marián HOSSA), 40. Redden (Alfredsson, Marián HOSSA). Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:25. Brankári: Markkanen - Lalime (47. Prusek). Diváci: 18 200.

Carolina - Tampa Bay 0:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:21. Brankári: Weekes - Chabibulin. Diváci: 10 391.