Demitra pomohol k výhre Blues

Sportnet|27. nov 2003 o 00:00

NEW YORK - V utorok bolo v kanadsko-americkej NHL na programe šesť duelov. Po prihrávke slovenského útočníka Pavla Demitru rozhodol v predĺžení o víťazstve St. Louis nad Bostonom Doug Weight. V záverečnej minúte predĺženia prebral Weight puk od Pavla ...

Brankár Los Angeles Kings Cristobal Huet sleduje puk, ktorý sa pokúša útočník New Jersey Devils Brian Gionta (vpravo) získať v zápase Los Angeles - NewJersey 0:4.FOTO - ČTK/AP

NEW YORK - V utorok bolo v kanadsko-americkej NHL na programe šesť duelov. Po prihrávke slovenského útočníka Pavla Demitru rozhodol v predĺžení o víťazstve St. Louis nad Bostonom Doug Weight. V záverečnej minúte predĺženia prebral Weight puk od Pavla Demitru, vkorčuľoval do obranného pásma hostí a strelou zápästím rozhodol. „Paľo mi prihral puk. Mal som veľa priestoru, preto som sa snažil nabrať rýchlosť. Chcel som korčuľovať po strane. Našťastie to celé vyšlo," povedal Weight. Demitra si do kanadského bodovania pripísal ešte bod, keď v 26. minúte dal prvý gól bluesmanov.

Tampa nedala gól 143 min

Po nedeľňajšej bezgólovej remíze na ľade Caroliny nestrelili hokejisti Tampy Bay gól ani Jussimu Markkanenovi z New York Rangers. Ten musel na druhý shutout sezóny čeliť 36 strelám domácich a celkovo to bolo jeho siedme čisté konto v 43 dueloch v NHL. Hosťom sa podarilo prerušiť štvorzápasovú sériu bez víťazstva na klziskách súperov. Premiérový gól v NHL strelil útočník Rangers Jed Ortmeyer.

Ottawa prehrávala v Atlante už 0:3, šiestimi gólmi však otočila vývoj zápasu a zvíťazila. Po inkasovaní troch gólov zo šiestich striel vystriedal Martina Pruseka v bránke v 25. minúte Patrick Lalime. Na vychytanie víťazstva mu stačilo len osem zásahov. „Tento duel dokazuje, že aj keď prehrávate 0:3, zápas nie je stratený. Musíte mať trošku šťastia a môžete sa vrátiť do zápasu," povedal Lalime. Asistenciu pri jednom góle hostí, ktorí s Atlantou neprehrali už v šiestich stretnutiach v rade, si pripísal Marián Hossa.

LA bez Pálffyho prehralo

New Jersey nenašlo premožiteľa ani v dvanástom stretnutí v rade a od vyrovnania klubového rekordu ich delí len jeden neprehratý zápas. Devils zvíťazili v Los Angeles 4:0 a zostávajú tak jediným tímom v NHL, ktorý v tejto sezóne vonku ešte neprehral. Martin Brodeur dosiahol štvrtýkrát v sezóne čisté konto. Je to preňho už 68. shutout v kariére, čo ho radí na prvé miesto medzi aktívnymi brankármi. Obranca Devils Scott Stevens nastúpil na 1615. zápas v NHL, čím vyrovnal rekord Larryho Murphyho v počte odohraných súbojov medzi obrancami. Domáci nastúpili bez svojho najlepšieho hráča - slovenského útočníka Žigmunda Pálffyho. Tridsaťjedenročného Skaličana v závere sobotňajšieho zápasu s Coloradom trafila do tváre strela jedného z jeho spoluhráčov. Pálffy, ktorý v tom čase sedel na striedačke kráľov, prišiel o dva zuby a utrpel ľahšie zranenie tváre. (sita)