Po výhre nad Detroitom inkasoval Staňa päť gólov

SITA|27. nov 2003 o 11:17

BUFFALO 27. novembra (SITA) - Slovenský brankár Rastislav Staňa odchytal v stredu svoj druhý zápas NHL, v ktorom nastúpil od začiatku. Kým však v pondelok vychytal strelcov Detroit Red Wings a 38 úspešnými zákrokmi prispel k výhre Washington Capitals 4:1,

v druhom stretnutí už taký úspešný nebol. Hokejisti Capitals prehrali na ľade Buffalo Sabres aj vďaka dvom gólom Miroslava Šatana 2:5. Staňa chytil 21 z 26 striel. Washington vyhrával po zásahu Roberta Langa z 2. minúty, Buffalu sa však podarilo gólom do šatne vyrovnať skóre. Staňa chytil betónom strelu Daniela Briera, no na dorážku Dmitrija Kalinina už nestačil. O osude zápasu sa rozhodlo v druhej tretine. Staňu najskôr v 28. minúte prekonalstrelou spoza obrancu Joela Kwiatkowského český útočník Aleš Kotalík. "Siahol som si na puk, ale bohužiaľ to prešlo," krčil ramenami reprezentačný gólman pri rozhovore pre denník Washington Post. Podľa trénera Capitals Brucea Cassidyho práve tento nepodarený zákrok rozhodol o zápase. "Náš brankár pustil lacný gól a už sme sa z toho nespamätali," povedal Cassidy. "Chcem chytať a dať tímu šancu vyhrať. Ale v druhej tretine som to nespravil. Určite by som niektoré góly zobral späť," povedal Staňa, ktorého potom dvakrát prekonal krajan Miroslav Šatan a aj J.-P. Dumont. Šatan, ktorý neskóroval 11 stretnutí v rade, prekonal Staňu v 34. minúte po prihrávke Curtisa Browna. Strela prešla Staňovi medzi betónmi. "Rád by som vedel, kde bola pri tomto góle naša obrana," hneval sa obranca Brendan Witt. "Nemôžeme predsa čakať, že náš brankár (Staňa) chytí všetko. Je to nechutné. Zdá sa mi, že takto hráme stále," dodal tvrdý zadák. Šatan pridal druhý gól o tri minúty neskôr v presilovej hre, ten Staňa chytiť mohol. Na konečných 2:5 znížil v poslednej časti hry Ivan Čiernik, pre ktorého to bol po povolaní z farmy prvý gól v sezóne.