Somík s jednou asistenciou

SITA|28. nov 2003 o 22:44

NEW YORK 28. novembra (SITA) - V prvých troch piatkových stretnutiach kanadsko-americkej NHL sa zo slovenských hokejistov bodovo presadil len Radovan Somík z Philadelphie, ktorý si pripísal jednu asistenciu.

Po víťazstve v Bostone (2:1) majú hokejisti Nashvillu za sebou trojzápasovú víťaznú sériu, najdlhšiu v sezóne. Rozhodujúci gól strelil v 14. minúte I. tretiny a zároveň sekundu pred koncom presilovky Greg Johnson. Tomáš Vokoun kryl 32 striel domácich a z posledných ôsmich stretnutí, v ktorých nastúpil, prehral len jedno. Boston má za sebou neúspešnú sériu troch prehier. Philadelphia neprehrala ani v 11. stretnutí po sebe aj zásluhou Kima Johnssona, ktorý zápas s Carolinou skončil s troma asistenciami. Švédsky obranca si tak vyrovnal osobné maximum, keď podobný kúsok sa mu podaril ešte ako hráčovi NY Rangers 19. marca 2000 proti Pittsburghu. Flyers navyše zostávajú jediným tímom v tejto sezóne, ktorý na vlastnom ľade ešte neprehral. Bod do kanadského bodovania si v stretnutí za asistenciu pri góle Lapointa pripísal slovenský útočník Radovan Somík.

Boston - Nashville 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Góly: 7. J. Thornton (G. Murray, Boynton) - 8. Legwand (Hall), 14. G. Johnson (A. Murray, Walker). Vylúčení: 8:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:29. Brankári: Raycroft - Vokoun. Diváci: 15 743.

Philadelphia - Carolina 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 13. Roenick (Johnsson, Recchi), 26. Lapointe (Johnsson, SOMÍK), 32. Pitkänen (Johnsson), 60. Amonte (LeClair) - 29. Staal (Markov, Cole), 50. Boulerice (K. Adams, Boughner). Vylúčení: 10:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:30. Brankári: Esche - Weekes. Diváci: 19 607.

Minnesota - San Jose 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 26. Brunette (Walz, Kuba) - 11. Ricci (Stuart, Cheechoo), 22. Damphousse (Dimitrakos, Ehrhoff). Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 18:21. Brankári: Roloson - Toskala. Diváci: 18 568.