Radivojevič a Nagy opäť úradovali

TASR|8. dec 2003 o 12:35

New York 8. decembra (TASR) - Dvaja slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v štyroch stretnutiach zámorskej NHL v noci na pondelok. Útočníci Phoenixu ...

New York 8. decembra (TASR) - Dvaja slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v štyroch stretnutiach zámorskej NHL v noci na pondelok. Útočníci Phoenixu Ladislav Nagy a Branko Radivojevič si pripísali po asistencii a pomohli tak kojotom k remíze 2:2 na ľade Chicaga.

Iba 67 sekúnd chýbalo Chicagu k dosiahnutiu prvého víťazstva za uplynulý mesiac, ale po vyrovnávajúcom góle Shana Doana v presilovke sa negatívna šnúra jastrabov bez výhry natiahla už na štrnásť zápasov. Domáci mali síce jasnú streleckú prevahu počas celého duelu, predĺženie dokonca vyhrali na strely 8:0, ale brankár Brian Boucher pustil za svoj chrbát iba dva puky. Na bodovom zisku Phoenixu mali opäť výraznú zásluhu aj konštatne kvalitne hrajúci slovenskí hráči. Radivojevič sa stáva jednou z ústredných postáv mužstva, prepracoval sa už do prvého útoku a v Chicagu mal na konte najviac striedaní spomedzi hosťujúcich útočníkov (28). Aktivita pravého krídelníka priniesla už v 7. minúte vedúci gól kojotov, keď sa po Radivojevičovej prihrávke v presilovke strelecky presadil Jeff Taffe. Chicago síce potom využilo dve početné výhody, ale v závere duelu pykalo pri vlastnom oslabení - Nagy ideálne našiel Doana a ten si strelou z prvej vynútil predĺženie. Tretí slovenský hokejista v drese Phoenixu Radoslav Suchý si pripísal jednu strelu.

Štvrtú výhru v sérii si pripísalo Calgary, keď na domácom ľade zdolalo trápiaci sa Pittsburgh jasne 6:1. Druhý hetrik v kariére zaznamenal Shean Donovan, ktorý navyše pridal aj asistenciu. V drese tučniakov nastúpili aj dvaja Slováci - obranca Martin Štrbák za dvadsať minút na ľade "získal" jednu mínusku, útočník Tomáš Surový sa prezentoval štyrmi strelami, všetky vyslal na súperovu bránku v záverečnej tretine.

Po návrate z farmy sa v tíme Tampy Bay opäť predstavil slovenský hokejista Martin Cibák a hoci si na ľade newyorských jazdcov pripísal iba jeden mínusový bod, blesky vyhrali 3:2. Paradoxne sa tak stalo po strastiplnej ceste z Buffala - pre snehovú víchricu pricestovala výprava Lightning do New Yorku iba niekoľko hodín pred úvodným buly a v prvej polovici zápasu domáci herne jasne dominovali. Tampa však v záverečnej časti hry zmobilizovala sily a otočila skóre.

Tri góly Anaheimu v rozpätí troch minút druhej tretiny pripravili Dallasu už štvrtú prehru za sebou. Hviezdy opätovne sklamali v ofenzíve a dovolili švajčiarskemu brankárovi Martinovi Gerberovi zaznamenať druhé čisté konto v sezóne a tretie v kariére, keď kryl 32 striel.

NY RANGERS - TAMPA BAY 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Góly: 6. Carter (Nedvěd, Hlaváč), 21. De Vries (Lindros, Barbaby) - 13. Andreychuk (Stillman), 42. St. Louis (Lecavalier, Lukowich), 49. Sarich (St. Louis, Modin). Strely na bránku: 31:24, brankári: Dunham - Grahame, 18.200 divákov.

CHICAGO - PHOENIX 2:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

Góly: 46. Calder (Berard, Dempsey), 54. Calder (Bell, Jakubov) - 7. Taffe (RADIVOJEVIČ, Doan), 59. Doan (NAGY, Mara). Strely na bránku: 39:16, brankári: Leighton - Boucher, 10.607 divákov.

CALGARY - PITTSBURGH 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)

Góly: 1. Leopold (Donovan, Gelinas), 6. Donovan (McAmmond), 8. Yelle (Green, Warrener), 38. Saprykin (Clark, Warrener), 54. Donovan (Gelinas, Regehr), 59. Donovan (Gelinas, McAmmond) - 3. Kraft (Kolcov, Boileau). Strely na bránku: 43:22, brankári: Kiprusoff - Caron, 15.009 divákov.

ANAHEIM - DALLAS 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 25. Prospal (Hävelid, Sýkora), 25. Lupul (Čistov, Hävelid), 28. Sauer (Pählsson, Rucchin), 56. Fiodorov (Sauer). Strely na bránku: 37:32, brankári: Gerber - Turco, 15.831 divákov. mp fi