Radivojevič a Nagy asistovali

Sportnet|9. dec 2003 o 00:00

NEW YORK - Slovenskí hokejisti sa v nedeľňajších stretnutiach kanadsko-americkej NHL presadili len v stretnutí v Chicagu, ktoré privítalo Phoenix Coyotes.

Obranca Pittsbugh Penguins Martin Štrbák (vľavo) a jeho spoluhráč Drake Berehowsky zastavujú Chrisa Clarka z Calgary Flames v zápase zámorskej NHL Calgary - Pittsburgh 6:1. FOTO - TASR/AP

Asistencie pri góloch hostí zaznamenali Branko Radivojevič a Ladislav Nagy. Skóre stretnutia otvoril po Radivojevičovej prihrávke v 7. min Jeff Taffe. Dvoma gólmi v záverečnej tretine získali domáci vedenie na svoju stranu a Phoenixu hrozilo, že bude prvým tímom za posledný mesiac, ktorý s Blackhawks prehrá. V závere stretnutia v presilovke však hosťujúci Shane Doan udržal puk v útočnom pásme, nakorčuľoval k pravému kruhu na vhadzovanie a po prihrávke od Ladislava Nagya prekonal Michaela Leightona v bránke Chicaga.

Coyotes prežili aj predĺženie, v ktorom dvakrát hrali v početnej nevýhode, hoci pomer striel v tejto časti hry bol 0:8 v ich neprospech. Domáci tak predĺžili svoju sériu bez víťazstva na 14 zápasov. Naposledy sa tešili z víťazstva 7. novembra v Nashville.

Hokejisti Tampy Bay prišli do Madison Square Garden len hodinu pred úvodným buly, pretože ich zdržalo zlé počasie. V úvode vyzerali unavení a hráči NY Rangers vyslali na gólmana Lightning Johna Grahama za osem minút 11 striel. V poslednej tretine sa však už hostia dostali do tempa a dvoma gólmi si zabezpečili víťazstvo. Ich prvý gól v zápase strelil Dave Andreychuk, pre ktorého to bol už 617. strelecký zápis v kariére v NHL.

Hokejisti Anaheimu sa presadili v súboji s Dallasom takmer vo všetkých herných situáciách - dva góly strelili v presilovke, jeden pridal v oslabení Sergej Fiodorov. Dallas sa trápi najmä v ofenzíve, v posledných štyroch zápasoch prekonali jeho hráči súperových brankárov iba dvakrát. Domáci gólman Martin Gerber kryl všetkých 32 striel a zaznamenal druhýkrát v sezóne čisté konto.

Pittsburgh v zostave s dvoma Slovákmi Tomášom Surovým a Martinom Štrbákom nestačil na Calgary, ktoré predĺžilo svoju víťaznú sériu už na štyri zápasy. Druhý hetrik v kariére si pripísal bývalý hráč tučniakov Shean Donovan. K trom gólom pridal navyše aj jednu asistenciu.