Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Kolník prvou hviezdou zápasu s Montrealom

NEW YORK 13. decembra (SITA) - Juraj Kolník sa stal prvou hviezdou piatkového stretnutia kanadsko-americkej NHL medzi Floridou a Montrealom. V 47. minúte prihrával na víťazný gól Matta Cullena, o tri minúty neskôr svojim druhým gólom v sezóne poistil po d

orážke Cullenovej strely víťazstvo domácich, prvé po šiestich dueloch od 24. novembra. "Je to o čase. Posledných pár zápasov som sa snažil strieľať. Dnes som vyslal na súperovu bránku len jednu strelu a z tej padol gól," povedal Kolník. Po prvej tretine pritom Florida ešte prehrávala 0:2. Montreal vyhral doteraz v sezóne všetkých osem súbojov, v ktorých po prvej tretine viedol. Góly Canadiens strelili Richard Zedník a Saku Koivu. Zedník sa trafil medzi betóny brankára Luonga po prihrávke Mika Ribeira spoza bránky. "Je to ťažké vysvetliť. Z nejakého dôvodu sme neboli úspešní. Po vedení 2:0 sme si možno mysleli, že nás čaká ľahká noc," povedal kapitán hostí Koivu. Montreal prehral len druhé z posledných ôsmich stretnutí, no nevie vyhrať dva zápasy v rade. Naposledy sa to jeho hráčom podarilo v ich šiestom a siedmom súboji sezóny. Florida dosiahla sezónne maximum v počte striel, keď Joseho Theodora ohrozili jej hráči 49-krát.

Pred koncom predĺženia atakoval Keith Tkachuk obrancu Columbusu Darryla Sydora. Rozhodcovia aj napriek nevôli 17 892 divákov, domácich hráčov a trénera Tkachuka nevylúčili, puk dostal slovenský útočník Pavol Demitra, presnou prihrávkou našiel Douga Weighta a ten 8,7 sekundy pred koncom predĺženia rozhodol o víťazstve St. Louis. "Nechcem povedať, že Tkachukov zákrok nemal byť potrestaný. Nie sme predsa slepí. Rozhodcovia mohli pískať, no nemyslím si, že to nebolo také zlé ako to vyzeralo," povedal o rozhodujúcom momente strelec víťazného gólu. Devätnásty gól sezóny strelil Rick Nash a dostal sa na čelo tabuľky strelcov NHL.

V prvej tretine zápasu s Philadelphiou získali hráči New Jersey dvojgólové vedenie. Flyers však potom najmä zásluhou Samiho Kapanena a Keitha Primeaua doviedli stretnutie do remízového konca a neprehrali ani vo štvrtom súboji vonku po sebe. V sobotu hrajú doma práve s New Jersey a môžu predĺžiť doterajšiu sériu 11 víťazstiev vo Wachovia Center. V drese Devils sa prvýkrát v tejto sezóne predstavil Jiří Bicek.

Víťazstvo Atlanty nad Pittsburghom bolo už štvrtým pre tento tím v rade. Útočník Thrashers Viačeslav Kozlov skóroval už v piatom zápase po sebe, čím vyrovnal klubový rekord. Prvýkrát dostal v tejto sezóne šancu v bránke domácich v druhom súboji po sebe Byron Dafoe. Pri absencii Marca-Andreho Fleuryho, ktorý sa pripravuje na juniorské MS, sa postavil do bránky tučniakov Sebastien Caron, po štvrtom góle Atlanty ho však vystriedal Jean-Sebastien Aubin.

Tréner NY Rangers Glen Sather sa rozhodol vytiahnuť Erica Lindrosa opäť do elitného útoku. Vyplatilo sa mu to, elitná formácia sa postarala o prvý gól jazdcov a vypracovala si aj viacero šancí. Lindrosa delia už iba dva body od dosiahnutia hranice 800 bodov v kanadskom bodovaní v kariére.

Dallas víťazstvom nad Chicagom ukončil päťzápasovú sériu prehier, najdlhšiu od sezóny 1995/96. Jediný gól stretnutia strelil Bill Guerin, pre ktorého to bol už 16. strelecký zápis v sezóne. Domáci gólman Marty Turco vychytal štrnástykrát v kariére čisté konto.

Druhýkrát po sebe remizovali hokejisti Edmontonu na ľade svojho súpera. Po štvrtkovom nerozhodnom zápase v San Jose si body rozdelili aj v súboji s Phoenixom. Jeden z gólov domácich Coyotes strelil Ladislav Nagy. V početnej výhode o dvoch hráčov, keď najprv zmenil smer strely Davida Tanabeho a potom dorážkou poslal puk do bránky.

Columbus - St. Louis 2:3 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 34. Cassels (Sanderson, Výborný), 50. R. Nash (Eriksson, Walser) - 13. Mayers (Laflamme, Heerema), 17. Tkachuk (Nickulas), 65. Weight (DEMITRA, Tkachuk). Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:33. Brankári: Brathwaite - B. Johnson. Diváci: 17 892.

New Jersey - Philadelphia 3:3 po predĺžení (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)

Góly: 9. Pandolfo (Brylin, Friesen), 20. S. Niedermayer (Eliáš, C. White), 42. Eliáš (Rafalski) - 24. S. Kapanen (K. Primeau, Williams), 31. Brashear (S. Kapanen), 54. K. Primeau (S. Kapanen). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 21:40. Brankári: Brodeur - Hackett. Diváci: 18 055.

Atlanta - Pittsburgh 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

Góly: 5. Viačeslav Kozlov (F. Kaberle, McEachern), 9. B. Simon (Tjärnqvist), 22. McEachern (Savard, Cowan), 27. Vigier (Viačeslav Kozlov, Savard), 42. Savard (McEachern, Sutton), 58. Aubin (Vigier) - 11. Tarnström (Fata, Malone), 24. Fata (Bradley, Bergevin), 30. Boileau (Tarnström). Vylúčení: 9:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:27. Brankári: Dafoe - Caron (30. Aubin). Diváci: 15 039.

Florida - Montreal 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Góly: 25. Jokinen (Viktor Kozlov, Mathieu Biron), 43. Viktor Kozlov (Jokinen), 47. Cullen (KOLNÍK), 50. KOLNÍK (Cullen) - 7. ZEDNÍK (Ribeiro, Markov), 11. Koivu (Souray, Markov). Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 49:31. Brankári: Luongo - Theodore. Diváci: 15 742.

Buffalo - NY Rangers 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 18. C. Brown (Campbell, Drury) - 6. Kovaľov (Lindros, Ručinský), 40. Carter (Holík, Poti), 49. Nedvěd (Carter, Hlaváč). Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Mironov (NYR) DKZ, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:34. Brankári: Noronen - Markkanen. Diváci: 13 888.

Dallas - Chicago 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 55. Guerin (Modano, Arnott). Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Morgan - Moen na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:16. Brankári: Turco - Passmore. Diváci: 18 068.

Phoenix - Edmonton 3:3 po predĺžení (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0)

Góly: 23. Langkow (Gratton, Doan), 31. NAGY (Tanabe, Doan), 51. Sjöström (Taffe, Nazarov) - 16. Smyth (Cross, Hemský), 47. Pisani (Ferguson), 53. Dvořák (Oates, York). Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Nazarov - Laraque na 5 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 21:42. Brankári: Burke - Salo. Diváci: 13 609.