SLOVÁCI ZAUJALI

Sportnet|15. dec 2003 o 00:00

MIROSLAV ŠATAN, Buffalo - Kanonier Buffala je v kríze. V sobotu síce do siete Minnesoty dal gól a pridal prihrávku, no jeho tím prehral. Pre Šatana to boli prvé body po siedmich stretnutiach. Celkovo má v posledných 18 zápasoch len 4 body. S 15 mínuskam

i je 5. najhorším v lige. Verme, že sa 27-ročnému kanonierovi začne dariť.

(1 gól + 1 asistencia, plusové body +0, 3 strely, 0 tr. minút, 25 striedaní, 19:50 min)

TOMÁŠ SUROVÝ, Pittsburgh - Dvadsaťdvaročný útočník rozhodol dvomi gólmi zápas proti Columbusu. Spomedzi všetkých hráčov NHL sa stal treťou hviezdou večera v lige. Gólovo sa presadil po tom, čo ho v dvoch zápasoch pre slabšiu formu tréner Olczyk nechal sedieť v hľadisku. Na dva góly mu stačilo odohrať iba necelých 8 minút čistého času.

(2 góly + 0, plusové body +1, 5 striel, 0 tr. minút, 16 striedaní, čas na ľade 7:53 min)

JURAJ KOLNÍK, Florida - Netradičný strelec v piatok prispel k výhre Floridy. Dvadsaťtriročný Slovák odohral väčšiu časť kariéry v AHL (200 zápasov). V NHL väčšinou len zaskakuje za zranených hráčov. V piatok nastúpil na desiaty zápas sezóny, strelil gól, na jeden prihral a získal ocenenie Hráč zápasu.

(1 gól + 1 asistencia, plusové body +2, 1 strela, 0. tr. minút, 16 striedaní, čas na ľade 9:38 min)