Vancouver bol opäť úspešný

Sportnet|16. dec 2003 o 00:00

NEW YORK - V nedeľňajších troch stretnutiach kanadsko-americkej NHL sa nepredstavil ani jeden slovenský hokejista. Všetky tri zápasy boli dramatické, pričom v Chicagu a Vancouveri sa muselo predlžovať. Chicago aj Dallas opäť potvrdili, že patria medzi ...

Útočník Edmonton Oilers Jason Chimera sa teší zo svojho gólu do siete Anaheimu Mighty Ducks. Edmonton zápas vyhral 3:2. FOTO - ČTK/AP

NEW YORK - V nedeľňajších troch stretnutiach kanadsko-americkej NHL sa nepredstavil ani jeden slovenský hokejista. Všetky tri zápasy boli dramatické, pričom v Chicagu a Vancouveri sa muselo predlžovať. Chicago aj Dallas opäť potvrdili, že patria medzi najmenej skórujúce tímy v NHL, keď domáci sú s priemerom 1,9 gólu na zápas v tejto štatistike vôbec najhorší v celej NHL a tímu Stars patrí s priemerom 2,03 gólu štvrtá priečka.

Brankár Chicaga prihrával na gól

Diváci v United Centre boli svedkami iba dvoch gólov, po jednom na každej strane. „Snažím sa neinkasovať lacné góly a súperovi čo najviac sťažiť skórovanie. Ak k tomu pridám ešte niečo navyše, je to bonus pre mňa aj pre tím," povedal brankár Chicaga Michael Leighton, ktorý zaznamenal aj gólovú prihrávku.

„Michael dnes zachytal fantasticky," nešetril slovami chvály na jeho adresu tréner domácich Brian Sutter. Hráči Stars vyhrali iba v jednom z posledných siedmich duelov, pričom strelili iba päť gólov. „Potrebujeme góly ako soľ. Môžeme si vravieť, že to určite raz príde, ale pravda je taká, že niekto konečne musí zobrať na seba zodpovednosť a premeniť jednu z tých nespočetných šancí," rozčuľoval sa tréner hostí Dave Tippet.

Opäť rozhodol Näslund

Aj vo štvrtom zápase v rade museli hráči Vancouveru absolvovať predĺženie, keď po 60 minútach svietilo na ukazovateli nerozhodné skóre 1:1. Keď sa už zdalo, že sa ani v nadstavenom čase nič podstatné neudeje, strhol víťazstvo na stranu Canucks kapitán Markus Näslund. Pre švédskeho kanoniera to bol už druhý víťazný gól v predĺžení z posledných troch zápasov.

„Mali sme tento zápas rozhodnúť už v riadnom hracom čase. Momentálne sa nám herne príliš nedarí, ale vieme zabrať v rozhodujúcich momentoch," povedal po zápase Näslund. Carolina prehrala už deviaty z posledných jedenástich duelov, pričom v poslednom tucte zápasov nestrelila viac ako dva góly.

O druhom víťazstve Edmontonu v posledných jedenástich stretnutiach rozhodol päť a pol minúty pred záverečnou sirénou svojím druhým víťazným gólom sezóny ľavý krídelník Raffi Torres. Zblízka prekonal najužitočnejšieho hráča play off Jeana-Sebastiena Giguera. Pritom Anaheim mal v záverečnej časti hru pod kontrolou, ale zo 16 striel sa ujala iba jediná. V 34. sekunde tretej tretiny vyrovnal na 2:2 pri presilovke český útočník Petr Sýkora.