Columbus má nového trénera

SITA|2. jan 2004 o 10:52

COLUMBUS 2. januára (SITA) - Od 1. januára dočasne povedie hokejistov Columbus Blue Jackets Gerard Gallant. Doterajší kouč Doug MacLean sa rozhodol, že od Nového roka sa bude venovať len funkcii prezidenta a generálneho manažéra Columbusu a trénovanie pre

nechá Gallantovi. Štyridsaťdeväťročný MacLean stál na lavičke mužstva z Ohia od 7. januára 2003, keď nahradil Dava Kinga. Zároveň však vykonával aj funkcie v exekutíve klubu. Pod MacLeanovým vedením mali modré kabáty bilanciu 24 výhier, 43 prehier, 8 remíz a 4 prehry po predĺžení. V tejto sezóne má Columbus v 38 dueloch bilanciu 9 víťazstiev, 21 prehier, 4 remízy a 3 prehry po predĺžení. Na Silvestra Blue Jackets prehrali 0:1 so San Jose, čo bola ich 12. prehra o jeden gól v sezóne. "Po niekoľkých rozhovoroch s majiteľom klubu Johnom H. McConnellom som sa rozhodol uvoľniť post hlavného trénera," uviedol MacLean. Gerard Gallant pôsobil posledné štyri roky v Columbuse ako asistent trénera. V NHL počas aktívnej kariéry odohral vyše 600 zápasov za Detroit a Tampu Bay.