Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Nagy a Radivojevič prispeli k debaklu Dallasu

NEW YORK 3. januára (SITA) - Hokejisti Phoenixu si schuti zastrieľali v piatkovom stretnutí NHL, v ktorom zdolali Dallas na je jeho ľade 6:0. Prvý a zároveň víťazný gól zápasu strelil v 4. minúte slovenský útočník Ladislav Nagy, výsledok pečatil necelé t

NEW YORK 3. januára (SITA) - Hokejisti Phoenixu si schuti zastrieľali v piatkovom stretnutí NHL, v ktorom zdolali Dallas na je jeho ľade 6:0. Prvý a zároveň víťazný gól zápasu strelil v 4. minúte slovenský útočník Ladislav Nagy, výsledok pečatil necelé tri minúty pred koncom Branko Radivojevič. Asistenciu na jeho góle si pripísal aj Radoslav Suchý. Hráči Stars mali väčší počet striel na bránku ako Coyotes, brankár Brian Boucher bol však v deň svojich 27. narodenín nepriestrelný. "Som rád, že môžem tímu pomôcť vyhrávať. Robím si svoju robotu," povedal Boucher, ktorý vychytal druhé čisté konto po sebe. "Mali sme niekoľko dobrých šancí, ale ich brankár vždy vynikajúco zasiahol," krčil ramenami útočník Dallasu Rob

Miroslav Šatan pomohol 14. gólom v sezóne k výhre Buffala 5:2 nad Anaheimom. Sabres sa v poslednom období darí najmä v ofenzíve, keď vyhrali štyri z piatich zápasov a počas tejto šnúry strelili 19 gólov. "Myslím, že získavame sebavedomie. Oveľa viac pracujeme s pukom, dovolíme si s ním na súpera a nenahadzujeme ho len tak bezhlavo do tretiny," povedal útočník Buffala Curtis Brown, ktorý zaznamenal v stretnutí gól a asistenciu. "Urobili sme chyby a preto sme prehrali," zhodnotil duel obranca Mighty Ducks Keith Carney.

Peter Forsberg pripravil svojim spoluhráčom tri góly a zaslúžil sa o víťazstvo Colorada 4:2 nad Vancouverom. "Myslím, že viem hrať ešte lepšie, ale každopádne ja som dnes urobil ten správny krok k ešte lepším výkonom," povedal švédsky útočník, ktorý odohral svoj štvrtý zápas po tom, čo chýbal Avalanche pre zranenie sedem týždňov. "Forsberg je jedným z najlepších hráčov v tejto lige a keď mu dáte priestor, doplatíte na to," poznamenal kapitán Canucks a Forsbergov priateľ z detstva Markus Näslund.

Chyba pri vlastnej presilovej hre zastavila klubový rekord Minnesoty v počte neprehratých zápasov v rade. Tím Wild, ktorý nepoznal premožiteľa v deviatich súbojoch, prehral s Edmontonom 1:2. Víťazný gól strelil už po deviatich sekundách od začiatku tretej tretiny v oslabení Ryan Smyth. Minnesota mohla vyrovnať sedem minút pred koncom, ale strelu Mariána Gáboríka zastavila spojnica hornej a dolnej žŕdky bránky Tommyho Sala. "Snažil som sa strieľať do horných častí bránky, lebo Salo chodil celý zápas dole. Chýbalo zopár milimetrov, dnes šťastie nebolo na našej strane," povedal slovenský krídelník, ktorý vyslal na Sala sedem striel.

Mike Comrie strelil oba góly pri výhre Philadelphie 2:1 nad Floridou. "Odohrali sme superzápas ako tím. Ja som rád, že sa navyše darilo aj nášmu útoku," povedal center Comrie, ktorý prišiel k Flyers 16. decembra z Edmontonu, kde sa nevedel dohodnúť na podmienkach novej zmluvy. Útočník Panthers Juraj Kolník vynechal druhý duel pre zranenie členka.

Igor Koroľov strelil svoj prvý gól po takmer 13 mesiacoch a rozhodol o víťazstve Chicaga 2:1 nad San Jose. Žraloci zo San Jose síce 89 sekúnd po góle ruského útočníka v 53. minúte vyrovnali Alexandrom Koroľukom, ale rozhodcovia gól pre posunutú bránku neuznali. Opakovaný záznam však ukázal, že bránku naschvál posunul gólman Blackhawks Steve Passmore. "Odteraz budem našim brankárom hovoriť, aby pri každom brejku posunuli bránku a povedali, že to bola jednoducho nehoda," hneval sa tréner San Jose Ron Wilson.

Detroit rozhodol o svojom víťazstve 4:1 nad Carolinou v prvej tretine, kedy v rozpätí jednej minúty strelil Pavlom Daciukom a Stevom Yzermanom dva góly. Yzermanovi, kapitánovi Red Wings, chýba už len šesť bodov ku hranici 1700 bodov v základnej časti.

Tampa Bay bola v zápase s Columbusom jasne aktívnejším mužstvom, ale gólmana Marca Denisa neprekonala ani raz. Blue Jackets, ktorých prvýkrát viedol nový hlavný kouč Gerard Gallant, vyhrali 2:0. Denis zastavil 37 striel a vychytal tretí shutout v sezóne.

Piatkové výsledky a štatistiky:

Tampa Bay - Columbus 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 38. Klesla (Marchant, Letowski), 59. Malhotra (Letowski, Marchant). Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:15. Brankári: Grahame - Denis. Diváci: 13 609.

Florida - Philadelphia 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 19. Horton (Cullen, V. Bure) - 25. Comrie (Justin Williams, Gagne), 30. Comrie (Gagne, Justin Williams). Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:23. Brankári: Luongo - Hackett. Diváci: 17 872.

Carolina - Detroit 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 30. K. Adams - 10. Daciuk (B. Hull, Chelios), 11. Yzerman (Lidström, Schneider), 29. Draper, 57. Draper (Lidström, Shanahan). Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše Boughner - Shanahan DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:1. Strely na bránku: 30:22. Brankári: Weekes (21. Storr) - Joseph. Diváci: 17 053.

Buffalo - Anaheim 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Góly: 10. Drury, 21. C. Brown (Drury, Kotalík), 23. Kalinin (C. Brown), 39. ŠATAN (Briere, Hecht), 55. Briere (Hecht, Kalinin) - 11. Carney (Čistov, Rucchin), 38. McDonald. Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 33:26. Brankári: Martin Biron - Gerber. Diváci: 18 690.

Dallas - Phoenix 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Góly: 4. NAGY (Langkow, Tanabe), 17. Ch. Gratton (Cleary), 22. Doan (Hulse), 39. Savage (Ch. Gratton, Cleary), 48. Langkow (Doan), 58. RADIVOJEVIČ (Taffe, SUCHÝ). Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Ott na 5 min, Downey 5+10 min+DKZ - B. Ference na 5 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:26. Brankári: Tugnutt (17.Turco) - B. Boucher. Diváci: 18 425.

Minnesota - Edmonton 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 37. Matt Johnson (Dowd) - 19. Torres (Dvořák, Brewer), 41. Smyth. Vylúčení: 0:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 25:18. Brankári: Roloson - T. Salo. Diváci: 18 568.

Chicago - San Jose 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Góly: 43. McLean (Calder, T. Ruutu), 53. Koroľov (Sullivan, Žamnov) - 47. Koroľuk (Marleau, Hannan). Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:32. Brankári: Passmore - Nabokov. Diváci: 13 455.

Vancouver - Colorado 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Góly: 20. Näslund (Sopel, Morrison), 43. May (Šlégr, Linden) - 22. R. Blake (Forsberg, Tanguay), 29. Tanguay (Forsberg, R. Blake), 53. Hejduk (Forsberg, Tanguay), 56. Sakic. Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:33. Brankári: Aebischer - Cloutier. Diváci: 18 630.