Divoký záver vo Washingtone

Sportnet|16. jan 2004 o 00:00

NEW YORK - Stredajšie stretnutie kanadsko-americkej NHL vo Washingtone malo divoký záver. V súboji domácich Capitals s Calgary to až do 55. minúty vyzeralo na bezgólovú remízu, potom však v priebehu niečo vyše päť a pol minúty padlo až šesť gólov. Ten ...

Obrovská radosť Jaromíra Jágra z Washington Capitals (68) po tom, čo v poslednej sekunde zápasu strelil gól Jamiemu McLennanovi z Calgary. Washington remizoval s Calgary 3:3 po predĺžení. FOTO - ČTK/AP

NEW YORK - Stredajšie stretnutie kanadsko-americkej NHL vo Washingtone malo divoký záver. V súboji domácich Capitals s Calgary to až do 55. minúty vyzeralo na bezgólovú remízu, potom však v priebehu niečo vyše päť a pol minúty padlo až šesť gólov. Ten posledný strelil len 0,8 sekundy pred sirénou Jaromír Jágr a vybojoval ním pre domácich remízu 3:3.

Po zúfalom Jágrovom nahodení sa puk odrazil od spodnej časti bránkovej konštrukcie, trafil hosťujúceho gólmana Jamieho McLennana a od neho sa dostal do bránky. „Nemal som na výber. Vedel som, že už nemáme čas. Bola to šťastná strela," povedal Jágr. „Puk vyskočil a trafil ma do kolena. Niečo podobné sa podarí len v jednom z milión pokusov," vyjadril sa k tomuto momentu brankár McLennan.

Gólový účet stretnutia otvoril svojím prvým gólom v sezóne domáci Trent Whitfield. Potom Flames v priebehu 29 sekúnd vyrovnali a získali vedenie na svoju stranu. Úvodný gól hostí z hokejky Matthewa Lombardiho bol prvým v sieti brankára Capitals Olafa Kölziga po 169 minútach a 20 sekundách.

Majeský zapríčinil gól

K víťaznému gólu Montrealu na ľade Atlanty pomohol domáci obranca Ivan Majeský. Menej ako minútu po tom, čo Thrashers vyrovnali na 1:1, viedol po ľavej strane klziska puk obranca Montrealu Mike Ribeiro a Majeský sa ho snažil atakovať. Ribeiro ohrozil domáceho brankára Byrona Dafoa. Ten jeho strelu vyrazil, no vzápätí sa puk od Majeského ruky odrazil za jeho chrbát.

„Nanešťastie si stále nájdeme spôsob, ako prehrať. Ako tím sa musíme dostať z krízy a hrať lepšie," povedal domáci brankár Byron Dafoe. Atlanta je bez víťazstva už osem zápasov. Naopak Montrealu sa darí a z posledných siedmich zápasov vyhral šiesty. Jeho oporou je gólman Jose Theodore, ktorý tentoraz kryl 36 striel. Do štatistík zápasu sa zapísal aj slovenský útočník Richard Zedník, ktorý asistoval pri prvom góle hostí.

Víťazný gól Detroitu strelil v stretnutí so Chicagom obranca Niklas Kronwall. Pre švédskeho nováčika, ktorého Detroit draftoval v roku 2000 z 29. miesta, to bol prvý gól v NHL.

Gáborík zabodoval

Ani v 13. tohtosezónnom predĺžení, ktoré hrali hráči Minnesoty, sa o víťazovi nerozhodlo. Ak chcú divosi postúpiť do play off, mali by začať víťaziť, pretože zatiaľ majú na svojom konte len 11 výhier a od postupového miesta, na ktorom je momentálne ich stredajší súper Los Angeles, ich delia tri body. V súboji s Kings ich podržal brankár Dwayne Roloson, ktorý predviedol 44 úspešných zákrokov. Zraneniami oslabený tím hostí sa z víťazstva netešil už v 13 zápasoch. V domácom drese si štatistiky asistenciou vylepšil Marián Gáborík, u hostí sa takisto prihrávkou prezentoval Jozef Stümpel. (sita)