NHL: Handzuš hviezdou proti Torontu

SITA|18. jan 2004 o 11:09

NEW YORK 18. januára (SITA) - Michal Handzuš sa stal prvou hviezdou sobotňajšieho stretnutia kanadsko-americkej NHL Toronto - Philadelphia, keď k triumfu Flyers prispel dvoma gólmi. Bolo to druhé víťazstvo Philadelphie nad Maple Leafs v priebehu dvoch dní

- v piatok zvíťazila na domácom ľade 4:1. "Táto séria bola pre nás veľkolepá. Nedarilo sa nám, preto sme sa potrebovali vrátiť späť do správneho tempa," povedal Michal Handzuš. Proti Torontu sa Philadelphii darí, s týmto súperom vyhrala posledných päť zápasov v základnej časti. Víťazstvom sa navyše dotiahla na javorové listy na čele Východnej konferencie so ziskom 59 bodov. Druhý shutout sezóny vychytal gólman Robert Esche. Za úspech však zaplatili hostia zranením obrancu Erica Desjardinsa. V prvej tretine sa Jeremy Roenick, ktorý nehral v predchádzajúcom zápase pre trest od vedenia NHL, snažil atakovať pri mantineli Matsa Sundina. Namiesto Švéda však trafil Desjardinsa a zlomil mu pravú ruku. Domáci útočník Tie Domi si v tomto zápase odsedel 14 trestných minút a v historickej tabuľke v tomto ukazovateli sa dostal s celkovo 3310 minútami na štvrté miesto.

Dva góly českého hokejistu Patrika Eliáša rozhodli o víťazstve New Jersey nad Washingtonom v sobotňajšom stretnutí kanadsko-americkej NHL. Hostia z hlavného mesta USA hrajúci bez Petra Bondru, ktorý dostal chrípku, viedli 1:0 zásluhou gólu Jaromíra Jágra. Vedenie však udržali len do začiatku druhej časti hry, keď sa prvýkrát v presilovke presadil Eliáš. Ten potom v predĺžení dorazil strelu obrancu Briana Rafalského a získal pre Devils prvé víťazstvo po troch prehrách v domácej Continental Airlines Arena. Domáci hrali už piaty zápas bez kapitána Scotta Stevensa, ktorý sa lieči po otrase mozgu.

Hokejisti Montrealu a NY Rangers nastúpili na vzájomné stretnutie v kópiách historických dresov. Canadiens mali dresy zo sezóny 1945/46, Rangers vykorčuľovali na ľad v dresoch z ročníka 1976/77. Zápas sa skončil remízou a hostia z New Yorku bodovali v piatom zápase v rade. Domáci Montrealčania mali šancu na víťazstvo, v predĺžení trafil žŕdku Pierre Dagenais. Asistenciu pri góle tohto hráča v prvej tretine si pripísal Richard Zedník.

Po siedmich zápasoch bez prehry nestačili hokejisti Bostonu na Ottawu. Tá stráca už len bod na Philadelphiu a Toronto na čele Východnej konferencie. "Je veľmi dôležité vybojovať si už teraz dobrú pozíciu. Tabuľka je tesná, preto sa stále treba snažiť. Chcete mať výhodnú pozíciu už pred marcom," povedal slovenský obranca Senators Zdeno Chára. S dvoma gólmi a dvoma asistenciami skončil zápas Martin Havlát. Tretí shutout kariéry zaznamenal gólman Ottawy Martin Prusek. Marián Hossa si do štatistík pripísal jednu asistenciu.

NY Islanders rozhodli o víťazstve nad Buffalom v presilovkách. Početnú výhodu sa im podarilo využiť trikrát. Prvý gól po minulotýždňovom podpise zmluvy strelil v drese Islanders Cliff Ronning.

Aj napriek 51 strelám, ktorými ohrozili gólmana Floridy Roberta Luonga, prehrali hokejisti Tampa Bay 1:2. Týmto počtom striel prekonali klubový rekord (47). Jediný gól Lightning strelil Martin St. Louis. Asistenciu si pripísal Martin Cibák. Oba góly Floridy dosiahol Olli Jokinen, ktorý sa v predchádzajúcich 15 zápasoch presadil len raz.

Minnesota neprehrala ani v 24. predĺžení v rade. V tejto sezóne odohrali Wild už 14 predĺžení, no ani v jednom sa o víťazovi nerozhodlo. Rekord NHL v tomto ukazovateli drží Detroit. V sezóne 1997/98 odohrali 15 zápasov, v ktorých sa predlžovalo, no nakoniec skončili remízou. Od 57. minúty viedla Minnesota na ľade St. Louis 2:1. V 59. minúte však po strele Pavla Demitru vyrovnal na konečných 2:2 Doug Weight, ktorý tak ukončil svoju deväťzápasovú sériu bez streleckého zápisu.

Brankár Nashvillu Tomáš Vokoun dosiahol v zápase s Edmontonom svoje dvadsiate víťazstvo v tejto sezóne. Slovenský hokejista Vladimír Országh po bitke s Scottom Fergusonom si odsedel päťminútový trest.

Víťazstvo San Jose na ľade Colorada vychytal Vesa Toskala. "Nemyslím si, že by ste tu mali byť so mnou. Mali by ste sa rozprávať s Vesom. Je to jeho víťazstvo - on vyhral pre nás tento zápas," povedal strelec víťazného gólu Sharks Nils Ekman. Colorado hralo bez Petra Forsberga, ktorého trápi zranenie slabín, a väčšinu druhej a časť tretej tretiny vynechal Alex Tanguay, pretože ho trafili hokejkou do nohy.

So zranením členka nedohral zápas útočník Calgary Jarome Iginla. Po jeho strate stratilo Calgary aj zápas s Dallasom. Po troch mesiacoch vynechaných so zranením kolena odchytal prvý zápas brankár Flames Roman Turek.

Prvé víťazstvo v tomto roku dosiahli hokejisti Anaheimu. Vo Vancouveri sa konečne priblížili výkonom, ktoré podávali počas minuloročného play off. Brankár Jean-Sebastien Giguere mal 24 úspešných zákrokov a v 39. minúte úspešne čelil trestnému strieľaniu Daniela Sedina.

VÝSLEDKY:

New Jersey - Washington 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 21. Eliáš (S. Niedermayer, Rafalski), 63. Eliáš (Rafalski, Gomez) - 8. Jágr (Lang, Berry). Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Skrlac - Peat na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:19. Brankári: Schwab - Kölzig. Diváci: 18 203.

Toronto - Philadelphia 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Góly: 10. Fedoruk (Amonte, Therien), 29. HANDZUŠ (LeClair, Recchi), 33. Roenick (Ragnarsson, Comrie), 35. HANDZUŠ (Johnsson, Pitkänen). Vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše Domi (TOR) na 10 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:24. Brankári: Belfour - Esche. Diváci: 19 456.

NY Islanders - Buffalo 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Góly: 4. Ronning (Aucoin, Weinhandl), 6. Jönsson (Kvaša, Aucoin), 24. Scatchard (Asham, Jönsson), 30. Niinimaa (Asham, Hamrlík) - 13. Taylor (Žitnik), 56. Patrick (Mair). Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Godard - Boulton na 5 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:29. Brankári: DiPietro - Noronen. Diváci: 15 126.

Ottawa - Boston 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 14. Pothier (Havlát, Redden), 21. Redden (Havlát, Marián HOSSA), 22. Havlát (Alfredsson, Bonk), 48. Havlát (Spezza). Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše Neil 2x - Doull, O`Donnell na 5 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:20. Brankári: Prusek - Potvin. Diváci: 18 500.

Montreal - NY Rangers 2:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Góly: 10. Dagenais (Ribeiro, ZEDNÍK), 44. Ryder - 26. Holík (Ručinský, Kovaľov), 55. Kovaľov (Lindros, Ručinský). Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:29. Brankári: Theodore - Dunham. Diváci: 21 273.

Florida - Tampa Bay 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Góly: 46. Jokinen (Audette), 55. Jokinen (Nilson, Trnka) - 47. St. Louis (CIBÁK, Sarich). Vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše Hordichuk - Dingman na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 15:51. Brankári: Luongo - Grahame. Diváci: 19 250.

St. Louis - Minnesota 2:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Góly: 35. Mellanby (Tkachuk, Backman), 59. Weight (DEMITRA, Tkachuk) - 24. Bouchard (Brunette, Wiemer), 57. Schultz (Daigle, Kuba). Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:17. Brankári: Osgood - Fernandez. Diváci: 19 530.

Nashville - Edmonton 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 30. Walker (Legwand, Jamie Allison), 49. G. Johnson (Walker, Eaton) - 60. Smyth (Bergeron, Oates). Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Tootoo, Jamie Allison, ORSZÁGH - Chimera, Isbister, Ferguson na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 31:22. Brankári: Vokoun - Salo. Diváci: 15 861.

Colorado - San Jose 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 9. Liles (Tanguay, Hejduk) - 16. S. Thornton (Ricci, Cheechoo), 41. Ekman (Koroľuk, McCauley). Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Worrell - Parker na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:24. Brankári: Aebischer - Toskala. Diváci: 18 007.

Vancouver - Anaheim 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 11. H. Sedin (Keane, Cloutier) - 23. Simpson, 31. Prospal (Lupul, Rucchin). Nepremenené trestné strieľanie: 39. D. Sedin. Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:31. Brankári: Cloutier - Giguere. Diváci: 18 630.

Calgary - Dallas 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Góly: 33. Clark (Reinprecht, Leopold), 36. Gelinas (Donovan, Ference) - 19. Morrow (Guerin, Modano), 52. Lehtinen (Turgeon, Young), 55. Arnott (Barnes, Ott). Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 21:26. Brankári: Turek - Turco. Diváci: 17 909.

Domov»Hokej»NHL»NHL: Handzuš hviezdou proti Torontu