Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Wild skórovali rekordne rýchlo

NEW YORK - Dva góly strelené v rozpätí iba troch sekúnd - to je nový rekord NHL. V stredu nové rýchlostné maximum stanovili hokejisti Minnesoty Wild v zápase s Chicagom. V stretnutí dvoch tímov z nižších priečok sa už črtala remíza (2:2). Len 15,5 sekundy

Útočník Minnesota Wild Richard Park (uprostred) sa teší so spoluhráčmi Williem Mitchellom (vľavo) a Pascalom Dupuisom (vpravo), keď strelil gól do siete Chicaga Blackhawks. Minnesota zvíťazila 4:2. Park, rodák z Južnej Kórey, strelil gól tri sekundy po spoluhráčovi Jimovi Dowdovi, čím utvorili rekord na najrýchlejšie góly v histórii NHL. FOTO - ČTK/AP

NEW YORK - Dva góly strelené v rozpätí iba troch sekúnd - to je nový rekord NHL. V stredu nové rýchlostné maximum stanovili hokejisti Minnesoty Wild v zápase s Chicagom. V stretnutí dvoch tímov z nižších priečok sa už črtala remíza (2:2). Len 15,5 sekundy pred koncom zápasu však prekonal na dvakrát nováčika v bránke Blackhawks Craiga Andersona skúsený Jim Dowd. O tri sekundy neskôr spečatil skóre rodák z kórejského Soulu Richard Park strelou do prázdnej bránky. Doterajší rekord bol len o jednu sekundu horší. Až päť mužstiev strelilo dva góly za 4 sekundy - Montreal Maroons, Buffalo Sabres, Toronto Maple Leafs, Calgary Flames a Winnipeg Jets.

Florida opäť neúspešná

Gólom i prihrávkou sa prezentoval krídelník Juraj Kolník, ktorého Florida nevyužila jasné vedenie 3:0 po prvej tretine a napokon prehrala s Coloradom v stretnutí bohatom na góly tesne 5:6. Dvadsaťtriročný rodák z Nitry dorazil v 12. minúte strelu Stephena Weissa a svojím štvrtým presným zásahom sezóny zvyšoval na 2:0. Avalanche, ktorí sú spolu s Torontom momentálne najlepším tímom v NHL, sa po bezkrvnom výkone v prvej časti hry herne prebudili a nakoniec sa im podaril dokonalý obrat. Najviac sa o to zaslúžil Alex Tanguay, ktorý zaznamenal prvý hetrik v tohtoročnej sezóne.

„Ak by sme začali lepšie, nemuseli sme sa toľko natrápiť. Mali sme zároveň aj kopec šťastia, že sme prehrávali iba 0:3, mohlo to byť aj horšie," povedal Tanguay, ktorý bodoval už v ôsmom zápase za sebou. Domáci prehrali v tomto ročníku už siedmy zápas, v ktorom viedli najmenej o dva góly.

Bondra vyrovnal Pata LaFontaina

Prekonať súperovho gólmana sa podarilo aj Petrovi Bondrovi, ale Washington napriek tomu podľahol v domácom prostredí Torontu. Slovenský kanonier päť minút pred koncom duelu počas presilovej hry iba znížil na konečných 2:3 a zaznamenal posun v historických tabuľkách NHL. Tridsaťpäťročný útočník dosiahol 486. gól v NHL a vyrovnal sa legendárnemu americkému hokejistovi Patovi LaFontaineovi. V 87-ročnej histórii súťaže dosiahlo viac gólov len 42 hráčov.

V tíme Maple Leafs zažiaril ukrajinský útočník Alexej Ponikarovskij, ktorý dvoma gólmi v tretej tretine rozhodol o osude zápasu. Zaujímavosťou je, že 23-ročný rodák z Kyjeva zaznamenal štyri zo svojich siedmich gólov kariéry práve vo washingtonskom MCI Center a vždy do siete Olafa Kölziga.

Columbus i Carolina prekvapili

Ani asistencia Pavla Demitru nepomohla St. Louis v súboji na ľade Columbusu, ktorý hostia prehrali 1:3. Druhý najproduktívnejší hráč Blues bodoval v šiestom stretnutí v rade, keď si počas tohto obdobia pripísal do štatistík osem bodov za štyri góly a rovnaký počet asistencií.

Carolina prekvapujúco vyhrala v New Jersey 2:1. O zisku dvoch bodov pre Hurricanes rozhodol útočník Jeff O`Neill. „Som rád, že som pretrhol streleckú smolu. Prvá polovica sezóny nemohla byť už z môjho pohľadu horšia," povedal O`Neill, keď v štyroch zápasoch dosiahol päť gólov. Navyše, rozhodcovia mu neuznali gól do prázdnej bránky, keď puk prešiel bránkovou čiarou až po uplynutí 60. minúty. (sita, sb)