Sečovce po vysokej prehre už doma stratili šancu na postup

TASR|6. okt 2001 o 21:59

Sečovce 6. októbra (TASR) - Hádzanári slovenského majstra ŠKP Sečovce prehrali v prvom zápase 2. kola Ligy majstrov v hádzanej mužov s francúzskym mužstvom SO Chambery 19:26 a tým už pred odvetou (13. októbra vo Francúzsku) stratili reálnu šancu na postup do ďalšej časti súťaže.

ŠKP Sečovce - SO Chambery 19:26 (9:13) Zostava a body Sečoviec: Bakša, Fecman - Peter Jano 6/3, Tabačko 4, Pavol Jano 1, Servátka 1, Murín 2, Tumidalský, Szücs 2, Seman, Kravčák, Schmiedt 3 - Narcisse 7, Busseler 7/1, Bertrand Gille 6. Rozhodcovia: Bašev, Dobrev (Bul.), vylúčení: 8:5, 7 m hody: 3/3 - 4/2, 600 divákov.

Sečovčania sa hneď od úvodných minút dostali pod tlak majstrovského klubu z krajiny úradujúceho svetového šampióna a na sériu gólov hostí odpovedali až začiatkom 8. minúty ich prvou úspešnou strelou. Suverénni Francúzi mali neustálu prevahu no vďaka výbornému Bakšovi v bránke ŠKP skóre nenarastalo do hrozivého debaklu už v úvodnom polčase. Po prestávke domáci hráči predviedli pozornejšiu obranu a strelecky sa začalo dariť Petrovi Janovi. Bližšie ako na rozdiel troch gólov sa však slovenskému tímu dostať nepodarilo a s pribúdajúcimi minútami strácali Sečovčania sily aj koncentráciu.

"Výsledok bol vzhľadom na priebeh zápasu pre môj celok trošku krutý. Stretnutie sme si však prehajdákali sami, keď sme stratili až jedenásť lôpt. Tridsať minút z tohto zápasu však hodnotím pozitívne, lebo náš výber hral podľa mojich predstáv," zhodnotil výkon svojich zverencov tréner Sečoviec Martin Lipták.

Vystúpenie domáceho celku po zápase kladne ohodnotil aj tréner súpera Philippe Gardent: "Prišli sme do Sečoviec vyhrať, ale vôbec to nebolo ľahké a moji hráči sa až nečakane veľa museli nabehať. Urobili aj dosť chýb, no celkovo som s výsledkom zápasu spokojný."

Domov»Halové športy»Hádzaná»Sečovce po vysokej prehre už doma stratili šancu na postup