Radivojevičova asistencia na víťaznom góle

SITA|13. feb 2004 o 08:58

NEW YORK 13. februára (SITA) - V prvom svojom vystúpení v drese Philadelphie si Branko Radivojevič vo štvrtkovom stretnutí kanadsko-americkej NHL pripísal asistenciu pri víťaznom góle Flyers na ľade NY Rangers. Slovenský útočník odohral 9 minút a 35 sekún

NEW YORK 13. februára (SITA) - Vo svojom prvom vystúpení v drese Philadelphie si Branko Radivojevič vo štvrtkovom stretnutí kanadsko-americkej NHL pripísal asistenciu pri víťaznom góle Flyers na ľade NY Rangers. Slovenský útočník odohral 9 minút a 35 sekúnd, dvoma strelami ohrozil domáceho gólmana Markkanena a odsedel si dvojminútový trest za podrazenie. Prvý zápas v novom drese odchytal aj gólman Sean Burke, ktorý prispel k víťazstvu hostí 26 úspešnými zákrokmi. Philadelphia však v zápase prišla o centra Jeremyho Roenicka, ktorého trafil do tváre puk z hokejky obrancu Borisa Mironova a zlomil mu čeľusť. Roenick si pri odchode z ľadu s uterákom na tvári vyslúžil ovácie divákov, preto im zamával. "Nestáva sa často, že vám v Madison Square Garden tlieskajú. Chcel som im odpovedať," odkázal prostredníctvom tímového hovorcu Roenick. V závere zápasu nebolo už na ľade vidieť ani domáceho Jaromíra Jágra, ktorého trápia slabiny. Ďalší dvaja Slováci v drese Philadelphie sa bodovo nepresadili.

Pästné súboje, vylúčenia a tvrdé zákroky sprevádzali duel dvoch zatiaľ najslabších tímov Juhovýchodnej divízie Caroliny a Washingtonu. Capitals zvíťazili vo všetkých z posledných piatich súbojov týchto dvoch súperov. Domáci Hurricanes sa v tvrdom dueli zamerali najmä na hosťujúceho obrancu Jasona Doiga, ktorý v poslednom vzájomnom zápase 29. januára zranil útočníka Caroliny Kevyna Adamsa. Za tento zákrok dostal vtedy dvojzápasový dištanc. Asistenciu pri druhom góle hostí si pripísal Peter Bondra. Jeho strela trafila do korčule Jeffa Halperna a puk prešiel až do bránky.

Hokejistov Tampy Bay nezastavil ani zlý úvod zápasu s Montrealom. Po prvej tretine prehrávali Lightning o dva góly a sedem minút pred koncom bol výsledok stále 3:2 v prospech hostí. Potom však troma gólmi získali ôsme víťazstvo z posledných 10 stretnutí. V záverečnej tretine vyslali domáci na gólmana Canadiens Joseho Theodora 23 striel.

Brankár Colorada David Aebischer znova dokázal, že je dôstojným nástupcom legendárneho Patricka Roya. V súboji na ľade St. Louis chytil všetkých 29 striel domácich a zaznamenal desiaty shutout kariéry v NHL. Coloradu sa na ľadoch súperov darí a minimálne bod získali v 23 z posledných 24 zápasov u súperov. Je to najlepší výkon od sezóny 1977/78, keď Montreal získal aspoň bod v 24 z 25 súbojov vonku. Bluesmani stále bez Pavla Demitru sú v kríze, keď vyhrali len jedno z posledných 11 stretnutí a trikrát v posledných 10 zápasoch nestrelili ani gól. Avalanche dali v tomto dueli päť gólov, rozhodcovia však presný zásah Joea Sakica po skrumáži neuznali, pretože stratili puk z dohľadu.

Predĺženie víťazného zápasu s Los Angeles zobralo hokejistom Columbusu veľa síl a v Toronte na domácich nestačili. V drese Maple Leafs nastúpil prvýkrát po takmer dvoch týždňoch Ed Belfour. Gólman, ktorý pauzoval so zraneným chrbtom, zastavil 18 striel hostí.

Súboj o druhé miesto Severovýchodnej konferencie vyznel lepšie pre Ottawu, Boston si však vďaka zisku bodu za prehru po predĺžení druhú priečku udržal. Dôležité góly strieľali českí hokejisti. Na 2:2 vyrovnával 40,4 sekundy pred treťou sirénou obranca Bruins Jiří Šlégr, víťazstvo pre domácich Senators zariadil v druhej minúte predĺženia Martin Havlát. Ten dal v zápase ešte jeden gól, na ktorý mu prihrával Marián Hossa.

Na ľade Floridy predĺžil Pittsburgh sériu prehier už na 13 zápasov. Tučniaci hrajúci bez Martina Štrbáka, ktorý má zlomenú nohu, dostali gól aj v presilovke, čo bol už ich 13. inkasovaný gól pri početnej výhode v tejto sezóne. Dva góly strelil Niklas Hagman a prerušil osobnú sériu 30 zápasov bez streleckého zápisu. Hráči Floridy vyslali v druhej tretine na bránku hostí 26 striel, čo je najviac v klubovej histórii.

Carolina - Washington 3:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Góly: 19. M. Murray (Hedican, St. Jacques), 25. Hill (Vašíček, Cole), 55. Brendl (Staal, Justin Williams) - 13. Grier (Verot, Witt), 37. Halpern (BONDRA, Boumedienne), 49. Carter (Halpern, Lang). Vylúčení: 9:10 na 2 min, navyše St. Jacques, C. Adams na 5 min, St. Jacques DKZ - Doig, Verot na 5 min, Verot DKZ, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 41:21. Brankári: Weekes - Kölzig. Diváci: 11 660.

Tampa Bay - Montreal 5:3 (0:2, 1:0, 4:1)

Góly: 27. St. Louis (Lecavalier, Boyle), 45. St. Louis (Lecavalier, Fedotenko), 54. Richards (Fedotenko, Kubina), 55. Lecavalier (Sydor, Fedotenko), 60. Richards (Stillman, Sarich) - 5. Koivu (Ryder, Theodore), 17. Markov (Koivu, Ribeiro), 48. Bulis (Koivu, Markov). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 41:25. Brankári: Grahame - Theodore. Diváci: 15 644.

St. Louis - Colorado 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 4. Forsberg (Foote, Tanguay), 31. Morris (Konowalchuk, Sakic), 35. Tanguay (Hejduk, Forsberg), 55. Konowalchuk (Škoula, Sakic). Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Low 2x, Mellanby na 5 min, Low 10+DKZ - Worrell, Konowalchuk na 5 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:24. Brankári: Osgood - Aebischer. Diváci: 19 177.

NY Rangers - Philadelphia 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 18. Leetch (Ručinský, Jágr) - 32. Gagne (Roenick, Amonte), 50. S. Kapanen (RADIVOJEVIČ, Amonte). Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Purinton - Fedoruk na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:20. Brankári: Markkanen - Burke.

Toronto - Columbus 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 11. Domi (Reichel, Tucker), 32. Roberts (Renberg, Klee), 53. Tucker (Kaberle, Pilař), 60. Renberg (Sundin) - 17. Marchant (Eriksson, Sanderson). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:19. Brankári: Belfour - Denis. Diváci: 19 356.

Florida - Pittsburgh 5:1 (0:0, 4:1, 1:0)

Góly: 23. Hordichuk (Ritchie, Nilson), 31. Hagman (Cullen), 38. Hagman, 40. Jokinen (Cullen, Van Ryn), 43. V. Bure (Green) - 28. Malone (Meloche, Jackman). Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:1. Strely na bránku: 37:35. Brankári: Luongo - Aubin (38. Caron). Diváci: 15 863.

Ottawa - Boston 3:2 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 23. Spezza (White, Alfredsson), 25. Havlát (HOSSA, Redden), 62. Havlát (Spezza) - 36. Donato, 60. Šlégr (G. Murray, J. Thornton). Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Doull (BOS) na 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 27:24. Brankári: Prusek - Potvin. Diváci: 18 364.