Pálffy do tretice nepremenil trestné, prekonal iba svojho brankára

TASR|8. okt 2001 o 12:09

New York 8. októbra (TASR) - Zámorská hokejová NHL pokračovala štyrmi zápasmi s ôsmimi Slovákmi, ktorí sa postarali o päť bodov za gólové asistencie...

New York 8. októbra (TASR) - Zámorská hokejová NHL pokračovala štyrmi zápasmi s ôsmimi Slovákmi, ktorí sa postarali o päť bodov za gólové asistencie, Žigmund Pálffy nepremenil trestné strieľanie a dal si vlastný gól.

Zápas Los Angeles s Minnesotou s piatimi Slovákmi na ľade dopadol úplne smoliarsky pre domáceho Žigmunda Pálffyho. Najskôr v druhej tretine dostal skalický rodák po využitom trestnom strieľaní hosťujúceho Bordeleaua rovnakú príležitosť, no brankár Manny Fernandez Pálffyho strelecký pokus tesne ponad ľad vyrazil pravým betónom. Najlepšie platený Slovák v zámorí zatiaľ vo svojej kariére v NHL neuspel v takomto dueli s brankármi ani raz z troch pokusov. "Čakal som, že na mňa použije niečo zo svojho repertoáru, no nakoniec sa rozhodol zakončiť jednoducho a reflexívne som jeho strelu vyrazil," skonštatoval po zápase Fernandez. Pálffy sa nepresadil ani ďalšími troma strelami v zápase a v záverečnej časti hry sa jeho smola zavŕšila, keď tečoval za chrbát brankára kráľov Felixa Potvina víťaznú strelu súboja - bombu hosťujúceho Mitchella od modrej čiary. Obaja Pálffyho slovenskí spoluhráči Ľubomír Višňovský i Jozef Stümpel skončili s mínuskami. Bodovo sa však presadil mladý slovenský útočník Marián Gáborík, ktorý nastúpil vo svojom prvom zápase druhého ročníka kariéry po zdĺhavej rehabilitácii po operácii pruhu. Trenčiansky mladík asistoval pri úvodnom góle Wild. Obranca Ľubomír Sekeráš sa prezentoval plusovým bodom, piatimi bodyčekmi, dvoma vypichnutými pukmi a dvoma zblokovanými strelami.

V Madison Square Garden zvíťazili NY Rangers v dramatickom stretnutí 5:4 po predĺžení, v ktorom museli likvidovať dvojgólový náskok hostí z Buffala, aj vďaka dvom asistenciam slovenského útočníka Zdena Cígera. Ten najskôr pripravil spoločne s Nedvědom pôdu pre Grošeka, ktorý znížil na 2:3 a spoločne sa postarali aj o najdôležitejší gól v predĺžení, keď z ich spolupráce ťažil obranca Brian Leetch. "V druhej tretine sme začali dominovať. Prehrávali sme 1:3, no všetci na lavičke boli pozitívne naladení," povedal tréner Rangers Ron Low. Prihrávku na druhý gól zaznamenal útočník Buffala Miroslav Šatan, keď pri presilovej hre našiel voľného Barnesa. Premiérový gól si pripísala aj nová akvizícia Rangers Eric Lindros, ktorý otvoril skóre zápasu a neskôr prihral na vyrovnávajúci gól na 3:3. Slovenský obranca Peter Smrek príležitosť pri prvom víťazstve jazdcov nedostal.

Prvé víťazstvo v tejto sezóne zaznamenali hráči Floridy, ktorí z Tampy odchádzali bez inkasovaného gólu, pritom domácich zasypali piatimi (0:5). Asistenciou sa na prvom góle Valerija Bureho podieľal aj slovenský obranca Róbert Švehla. V druhej časti si odsedel 4 trestné minúty, no ani to nepomohlo Lightning aspoň na čestný úspech. Švehla navyše vyrovnal vlastný klubový rekord, keď nastúpil na 221. zápas v sérii.

TAMPA BAY - FLORIDA 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Prvé víťazstvo v tejto sezóne zaznamenali hráči Floridy, ktorí z Tampy odchádzali bez inkasovaného gólu, pritom domácich zasypali piatimi. Asistenciou sa na prvý gól Valerija Bureho, ktorý prišiel v lete z Calgary, podieľal aj slovenský obranca Róbert Švehla. V druhej časti si odsedel 4 trestné minúty, no ani to nepomohlo Lightning stále bez centra Lecavaliera, aspoň na čestný úspech. Švehla navyše vyrovnal vlastný klubový rekord, keď nastúpil na 221. zápas v sérii. Brankár Luongo dosiahol siedmy zápas s čistým kontom v kariére.

Góly: 4. V. Bure (Kozlov, ŠVEHLA), 10. Wiemer (Laus, Boyle), 26. Boyle (Wiemer), 37. Novoseľcev (Laus, Nilson), 41. Wiemer (P. Bure, Kozlov). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:37. Brankári: Chabibulin - Luongo. Rozhodcovia: Fraser, Maguire - 12.658 divákov.

NY RANGERS - BUFFALO 5:4 po predĺžení (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)

Jazdci zvíťazili v dramatickom stretnutí, v ktorom museli likvidovať dvojgólový náskok hostí z Buffala, aj vďaka dvom asistenciam slovenského útočníka Zdena Cígera. Ten najskôr pripravil spoločne s Nedvědom pôdu pre Grošeka, ktorý znížil na 2:3 a spoločne sa postarali aj o najdôležitejší gól v predĺžení, keď z ich spolupráce ťažil obranca Brian Leetch. "V druhej tretine sme začali dominovať. Prehrávali sme 1:3, no všetci na lavičke boli pozitívne naladení," povedal tréner Radgers Ron Low. Prihrávku na druhý gól zaznamenal útočník Buffala Miroslav Šatan, keď pri presilovej hre nešiel voľného Barnesa. Premiérový gól si v Madison Square Garden pripísala aj nová akvizícia Rangers Eric Lindros, ktorý otvoril skóre zápasu a neskôr prihral na vyrovnávajúci gól na 3:3. Slovenský obranca Peter Smrek príležitosť pri prvom víťazstve jazdcov nedostal.

Góly: 9. Lindros (Messier, Dvořák), 40. Grošek (Nedveď, CÍGER), 40. Johansson (Lindros, Uľanov), 44. Dvořák (Malhotra, Karpa), 63. Leetch (Nedvěd, CÍGER) - 10. Dumont, 22. Barnes (ŠATAN, Žitnik), 35. Varaďa (Dumont), 45. Kozlov (Žitnik, Afinogenov). Vylúčení: 4:4 na 2 min, McCarthy (NYR), Boulton (BUF) na 5 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:25. Brankári: Richter - Essensa. Rozhodcovia: Leggo, Pollock - 18.200 divákov.

LOS ANGELES - MINNESOTA 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Zápas s piatimi Slovákmi na ľade dopadol úplne smoliarsky pre domáceho Žigmunda Pálffyho. Najskôr v druhej tretine dostal skalický rodák po využitom trestnom strieľaní hosťujúceho Bordeleaua rovnakú príležitosť, no brankár Manny Fernandez Pálffyho strelecký pokus tesne ponad ľad vyrazil pravým betónom. Najlepšie platený Slovák v zámorí zatiaľ vo svojej kariére v NHL neuspel v takomto dueli s brankármi ani raz z troch pokusov. "Čakal som, že na mňa použije niečo zo svojho repertoáru, no nakoniec sa rozhodol zakončiť jednoducho a reflexívne som jeho strelu vyrazil," skonštatoval po zápase Fernandez. Pálffy sa nepresadil ani ďalšími troma strelami v zápase a v záverečnej časti hry sa jeho nešťastie zavŕšilo, keď tečoval za chrbát brankára kráľov Felixa Potvina víťaznú strelu súboja - bombu hosťujúceho Mitchella od modrej čiary.

Obaja Pálffyho slovenskí spoluhráči Ľubomír Višňovský i Jozef Stümpel skončili s mínuskami. Bodovo sa však presadil mladý slovenský útočník Marián Gáborík, ktorý nastúpil vo svojom prvom zápase druhého ročníka kariéry po zdĺhavej rehabilitácii po operácii pruhu. Trenčiansky mladík asistoval pri úvodnom góle Wild. Obranca Ľubomír Sekeráš sa prezentoval plusovým bodom, piatimi bodyčekmi, dvoma vypichnutými pukmi a dvoma zblokovanými strelami.

Góly: 11. Schneider (Murray, Smolinski), 22. Heinze (Schneider, Murray), 46. Schneider (Boucher, Murray) - 19. Brunette (Dowd, GÁBORÍK), 24. Roest (Gavey), 27. Bordeleau z tr. strieľania, 49. Mitchell (Roest, Gavey). Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše Boucher, Laperriere (obaja LA), Sutton a Marshall (obaja MIN) na 5 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1. Nepremenené tr. strieľanie: 35. PÁLFFY (LA). Strely na bránku: 31:27. Brankári: Potvin - Fernandez. Rozhodcovia: McCreary, Sutherland - 14.354 divákov.

CAROLINA - DALLAS 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

K jasnému víťazstvu nad texaskými hviezdami Hurricanes doviedol ich lotyššský brankár Arthurs Irbe, ktorý odvrátil všetkých 32 striel Stars a proti svojmu niekdajšiemu tímu si zaknihoval nielen 31. zápas bez inkasovaného gólu v kariére, ale i 100. triumf v drese hurikánov.

Góly: 12. Vašíček (Westlund, Battaglia), 22. Gelinas (Cole, BrindďAmour), 50. OďNeill (Kapanen, Ward). Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Tanabe (CAR) a Morrow (DAL) na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:32. Brankári: Irbe - Belfour. Rozhodcovia: Devorski, Peel - 15.365 divákov.

br ki fi ph

Domov»Hokej»NHL»Pálffy do tretice nepremenil trestné, prekonal iba svojho brankára