Radivojevič zariadil výhru Philadelphie

Sportnet|14. feb 2004 o 00:00

NEW YORK - Vo svojom prvom vystúpení v drese Philadelphie si Branko Radivojevič v stretnutí s NY Rangers pripísal asistenciu pri víťaznom góle. Slovenský útočník odohral 9 minút a 35 sekúnd, dvoma strelami ohrozil domáceho gólmana Markkanena a odsedel ...

Peter Worrell (vľavo) z Colorada Avalanche v súboji s Reedom Lowom zo St. Louis Blues v zápase St. Louis - Colorado 0:4. FOTO - TASR/AP

NEW YORK - Vo svojom prvom vystúpení v drese Philadelphie si Branko Radivojevič v stretnutí s NY Rangers pripísal asistenciu pri víťaznom góle. Slovenský útočník odohral 9 minút a 35 sekúnd, dvoma strelami ohrozil domáceho gólmana Markkanena a odsedel si dvojminútový trest za podrazenie.

Víťazný gól padol po jeho akcii. Vybojoval puk za bránkou Rangers, obišiel obrancu Joela Boucharda a prihral Kapanenovi, ktorý skóroval. Prvý zápas v novom drese odchytal aj gólman Sean Burke.

Philadelphia však v zápase prišla o centra Jeremyho Roenicka, ktorého trafil do tváre puk z hokejky obrancu Borisa Mironova a zlomil mu čeľusť.

V závere zápasu nebolo už na ľade vidieť ani domáceho Jaromíra Jágra, ktorého trápia slabiny. Ďalší dvaja Slováci v drese Philadelphie Flyers sa bodovo nedokázali presadiť.

Carolina sa zamerala na Doiga

Pästné súboje, vylúčenia a tvrdé zákroky sprevádzali zápas Caroliny a Washingtonu. Domáci Hurricanes sa v tvrdom dueli zamerali najmä na hosťujúceho obrancu Jasona Doiga, ktorý v poslednom vzájomnom zápase 29. januára zranil útočníka Caroliny Kevyna Adamsa. Za tento zákrok dostal vtedy dvojzápasový dištanc. Asistenciu pri druhom góle hostí si pripísal Peter Bondra. Jeho strela trafila do korčule Jeffa Halperna a puk prešiel až do bránky.

Hokejistov Tampy Bay nezastavil ani zlý úvod zápasu s Montrealom. Po prvej tretine prehrávali Lightning o dva góly a sedem minút pred koncom bol výsledok stále 3:2 v prospech hostí. Potom však troma gólmi získali ďalšiu výhru, ôsmu z posledných 10 stretnutí. V záverečnej tretine vyslali domáci na gólmana Canadiens Joseho Theodora 23 striel.

Demitra St. Louis stále chýba

Brankár Colorada David Aebischer znova dokázal, že je dôstojným nástupcom legendárneho Patricka Roya. V súboji na ľade St. Louis chytil všetkých 29 striel domácich a zaznamenal desiaty shutout kariéry v NHL. Coloradu sa na ľadoch súperov darí a minimálne bod získali v 23 z posledných 24 zápasov u súperov. Je to najlepší výkon od sezóny 1977/78. Bluesmani stále bez Pavla Demitru sú v kríze, vyhrali len jedno z posledných 11 stretnutí.

Súboj o druhé miesto Severovýchodnej divízie vyznel lepšie pre Ottawu, Boston si však vďaka zisku bodu za prehru po predĺžení druhú priečku udržal. Dôležité góly strieľali českí hokejisti. Na 2:2 vyrovnával 40,4 sekundy pred treťou sirénou obranca Bruins Jiří Šlégr, víťazstvo pre domácich Senators zariadil v druhej minúte predĺženia Martin Havlát. Ten dal v zápase ešte jeden gól, na ktorý mu prihrával Marián Hossa. (sita)