Chára prispel k výhre Ottawy

Sportnet|16. feb 2004 o 00:00

NEW YORK - V jedenástich sobotňajších zápasoch NHL nastúpilo dvanásť slovenských hokejistov, ktorí si pripísali do štatistík 10 bodov za 4 góly a 6 asistencií. Prvou hviezdou súboja medzi Ottawou a Montrealom (5:2) sa stal slovenský obranca Zdeno Chára.

Zdeno Chára z Ottawa Senators (vľavo) je na ľade s Chadom Kilgerom z Montreal Canadiens, v sobotňajšom zápase vyhrala Ottawa 5:2. FOTO PRE SME - JANA CHYTILOVÁ

Trenčan pridal k úvodnému gólu zápasu dve asistencie a zaznamenal aj vynikajúce 4 plusové body, čím si upevnil vedenie v tomto ukazovateli v celej NHL.

Najvyšší hráč súťaže strelil gól v poslednej minúte prvej tretiny delovkou od modrej čiary, keď sa puk predtým, ako prešiel za bránkovú čiaru, odrazil od obidvoch tyčiek. „Bol to pekný a dôležitý gól od Zdena. Teraz je každý zápas dôležitý a musíme byť každý večer stopercentne pripravení, aby sme mali šancu vyhrávať," povedal kapitán domácich Alfredsson. Bodovo sa presadil aj najproduktívnejší hráč Senators Marián Hossa, keď nahrával v presilovke na presný zásah obrancu Wada Reddena.

Rangers znova prehrali

Najlepší tím Východnej konferencie Philadelphia potvrdil úlohu favorita a porazil bez Jágra hrajúcich Rangers 6:2. Gólovo sa presadili dvaja z trojice Slovákov v drese Flyers, keď najprv v 17. minúte otvoril skóre Radovan Somík, ktorý nekrytý pred Mikom Dunhamom nezaváhal. O sedem minút neskôr zvyšoval v presilovke center Michal Handzuš dorážkou strely Johna LeClaira na 3:0 a ako sa ukázalo, bol to nakoniec gól víťazný. Rodák z Banskej Bystrice pridal aj asistenciu a so 42 bodmi sa usadil na tretej priečke klubovej produktivity. „Hlavnú príčinu našej prehry vidím v našej slabej hre vo vlastnej tretine. Boli sme veľmi slabí pred našou bránkou a nedôsledne sme kryli hráčov Flyers," vyjadril sa kriticky Bobby Holík z tímu Rangers.

Reichel strelil vlastný gól

V priebehu dvoch dní otočilo Buffalo druhýkrát stratený zápas a vyhralo nad Los Angeles 8:3 aj nad silným Toronto 6:4. Toronto síce viedlo ešte v 38. minúte jednoznačne 3:0, ale potom Sabres spustili opäť gólový uragán, keď za 22 minút piatimi gólmi otočili stretnutie vo svoj prospech. Posledný presný zásah stretnutia pripísali rozhodcovia fínskemu brankárovi Mikovi Noronenovi. Jeho autorom však bol Robert Reichel, ktorý pri záverečnej power play prihrával spoza bránky Sabres, nikto zo spoluhráčov však puk nezastavil a ten skončil až v bránke Toronta. Dvadsaťštyriročný Noronen sa stal iba ôsmym brankárom histórie ligy, ktorému sa podarilo zaznamenať gól. Jednu asistenciu si pripísal aj Miroslav Šatan. Sabres vyhrali už siedmykrát z posledných ôsmich súbojov.

Nagy rozhodol

Z prvých 11 striel dali hráči Phoenixu v súboji s Dallasom tri góly a tentoraz dokázali vedenie udržať. Zvíťaziť sa im podarilo prvýkrát od 24. januára po ôsmich dueloch. Podiel na víťazstve domácich má aj Ladislav Nagy. Strelil už 24. gól sezóny, ktorý bol nakoniec víťazným. Pripísal si však aj asistenciu pri prvom góle Coyotes.

Sergej Fiodorov sa stal prvým ruským hráčom, ktorý v NHL dosiahol hranicu 1000 bodov. Podarilo sa mu to ako celkovo 67. hráčovi histórie a piatemu Európanovi. (sita)