Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Šatan je hviezdou Buffala

NEW YORK - Miroslav Šatan strelil dva góly, pridal aj jednu asistenciu a výraznou mierou sa podieľal na piatkovej výhre Buffala 4:3 po predĺžení nad Tampou Bay. Šatan dosiahol oba góly v riadnom hracom čase, v predĺžení, potom prihrával na víťazný gól ..

Michal Handzuš (vpravo) z tímu Philadelphia Flyers útočí na bránkára Atlanta Thrashers Pasiho Nurminena v zápase Philadelphia - Atlanta 5:4. Vľavo je obranca Atlanty Daniel Tjarnqvist. FOTO - ČTK/AP

NEW YORK - Miroslav Šatan strelil dva góly, pridal aj jednu asistenciu a výraznou mierou sa podieľal na piatkovej výhre Buffala 4:3 po predĺžení nad Tampou Bay. Šatan dosiahol oba góly v riadnom hracom čase, v predĺžení, potom prihrával na víťazný gól Danielovi Brierovi. „Musím pochváliť celý tím, ktorý hrá súdržne," povedal Briere, súčasný kapitán Buffala.

Tím Sabres však v sobotu narazil na svojho priameho konkurenta v boji o play off - mužstvo New York Islanders a séria šiestich zápasov Buffala bez prehry sa skončila. Hokejisti Islanders podali asi najlepší výkon v sezóne a zvíťazili 4:1. „Bolo to rozhodne našich najlepších 60 minút. Toto bol kompletný výkon," povedal po zápase Adrian Aucoin. Sabres prehrali len druhýkrát v posledných 11 dueloch, od postupovej priečky ich delia tri body.

Kolník skóroval

Pittsburgh prehral 0:2 s Floridou aj vďaka gólu Juraja Kolníka a nepozná chuť výhry už v 17 zápasoch po sebe. Ak by Penguins nezaznamenali bod za prehru po predĺžení minulý týždeň v sobotňajšom súboji so St. Louis, už teraz by vytvorili nový negatívny rekord NHL bez zisku bodu.

V nevídanej forme hrajú hokejisti Nashville Predators. Posledné tri zápasy vyhrali a dosiahli skóre 18:7. V sobotu rozstrieľali Phoenix 8:2. Opäť sa darilo novej posile Predators Stevovi Sullivanovi, ktorý jeden gól strelil a pri troch asistoval. Posledný ôsmy gól strelil Vladimír Országh.

Petrovický výrazne oslabil Atlantu

Prvú tretinu sobotňajšieho súboja s Atlantou vyhrali hokejisti Philadelphie 3:0. Všetky tri góly padli počas päťminútovej presilovky, v ktorej si trest odpykával Ronald Petrovický. Slovenský útočník bol vylúčený na päť minút a dostal aj trest do konca zápasu za narazenie Mattiasa Timandera na mantinel. Do streleckej listiny sa zapísal aj Michal Handzuš, pre ktorého to bol už šestnásty gól v sezóne. V kanadskom bodovaní si polepšil aj Branko Radivojevič. Asistoval pri treťom a štvrtom góle domácich.

Ďalšia potupná prehra Rangers

O vysokú výhru New Jersey nad New York Rangers (7:3) sa postarala trojica Brian Gionta, Patrick Eliáš a Scott Gomez. Spolu dosiahli v kanadskom bodovaní 11 bodov. Gomez zaznamenal dva góly a tri gólové prihrávky a vyrovnal svoj rekord v počte bodov v jednom zápase. Tri asistencie si pripísal už druhýkrát v posledných troch zápasoch.

Ottawa neprehrala v riadnom hracom čase ani jedno z posledných osem stretnutí. V sobotu musela doťahovať zápas s Calgary. Pri góle Bryana Smolinského si asistenciu pripísal Marián Hossa. Rozhodnutie prišlo v 43. minúte, keď sa presadil Martin Havlát.

O remízu Washingtonu s Floridou sa pričinil vedúci muž kanadského bodovania NHL Róbert Lang. Capitals tesne pred koncom druhej časti hry prehrávali 0:2. Pol minúty pred druhou sirénou však Lang znížil a v záverečnej tretine prihrával na vyrovnávajúci gól Sergeja Gončara. V predĺžení mal možnosť rozhodnúť, no jeho strela mierila nad odkrytú bránku Floridy. Washington neprehral už štyri zápasy po sebe.

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM

Pondelok - 23. februára: Boston - Florida, NY Rangers - Montreal, Washington - Tampa Bay, Toronto - Carolina, Edmonton - Detroit, Phoenix - Anaheim, San Jose - Columbus, Los Angeles - Nashville.

Utorok - 24. februára: Montreal - Ottawa, NY Islanders - Boston, Philadelphia - Chicago, Colorado - Calgary, Vancouver - Detroit.