Juraj Kolník zlomil Toronto

Sportnet|27. feb 2004 o 00:00

NEW YORK - Juraj Kolník zabezpečil Floride triumf 4:0 nad Torontom v stredajšom stretnutí NHL. Slovenský útočník strelil dva góly a na jeden prihral. V posledných 17 zápasoch sa Kolník zapísal do streleckej listiny deväťkrát. "Vždy, keď sa dostanem ...

Útočník tímu Florida Panthers Juraj Kolník (13) strieľa gól brankárovi Mikaelovi Tellqvistovi z Toronta Maple Leafs. Vpravo je Róbert Reichel, v popredí stojí Owen Nolan (11). V zápase Florida - Toronto 4:0. FOTO - REUTERS

NEW YORK - Juraj Kolník zabezpečil Floride triumf 4:0 nad Torontom v stredajšom stretnutí NHL. Slovenský útočník strelil dva góly a na jeden prihral. V posledných 17 zápasoch sa Kolník zapísal do streleckej listiny deväťkrát. "Vždy, keď sa dostanem do šance, snažím sa vystreliť. Dnes som strieľal trikrát a dal som dva góly," povedal Kolník. Jeho presný zásah v 13. minúte zápasu bol zároveň víťazným. Brankár Roberto Luongo chytil všetkých 33 striel hráčov Maple Leafs a vychytal tretiu nulu v posledných štyroch dueloch. "Cítim sa dosť v pohode, navyše obrana odvádza pred bránkou dobrú prácu. Musí nám to vydržať čo najdlhšie," poznamenal Luongo.

Na čísle 18 sa zastavila séria prehier Pittsburghu. Penguins sa totiž podarilo zvíťaziť na ľade Phoenixu 4:3 po predĺžení. Svoj prvý víťazný zápas odchytal farmársky gólman Andy Chiodo. "Je to super pocit po tom všetkom. Tvrdo sme dreli, ale neprial nám osud a stále sme prehrávali," povedal Chiodo po svojom treťom dueli v NHL. Tučniaci, ktorí otočili stav z 1:3, zaznamenali prvý víťazný zápas po 44 dňoch.

Brodeur je extratrieda

Osem gólov nadelili hokejisti New Jersey Buffalu. Devils zvíťazili 8:2 a ich opora Martin Brodeur sa stal prvým brankárom v histórii súťaže, ktorý zaznamenal aspoň 30 výhier v deviatich po sebe idúcich sezónach. "Je to celkom pekný výkon. Dosť sa tomu teším. Zvyčajne sa o takéto veci nezaujímam, ale toto je niečo extra. Vložil som do toho veľa úsilia," tešil sa Brodeur, považovaný za momentálnu jednotku medzi brankármi NHL.

Gól Alexandra Frolova necelých šesť minút pred koncom tretej tretiny zabezpečil Los Angeles remízu 1:1 na ľade Dallasu. Stars neprehrali zápas už po 62. raz v rade, ak vyhrávali po dvoch tretinách. Duel sledoval aj bývalý kouč Detroitu, legendárny Scotty Bowman.

Irbe je znovu v NHL

Úspešný debut v sezóne má za sebou Arturs Irbe. Skúsený brankár Caroliny, ktorý odchytal takmer celú sezónu v nižšej súťaži ECHL, pomohol svojmu tímu k výhre 2:1 nad Washingtonom. Jediný gól Capitals dal Robert Lang a bodoval už v 13 zápasoch po sebe.

Tampa Bay rozhodla o svojom triumfe 4:2 na ľade Atlanty 96 sekúnd pred koncom, keď z brejkovej situácie skóroval Vincent Lecavalier. "Z brejku som nedal gól ani nepamätám," povedal Lecavalier. Na konečných 4:2 upravil gólom do opustenej bránky Cory Stillman. Tím Lightning tak v posledných 24 stretnutiach prehral v riadnom hracom čase len dvakrát.

Na výhre Anaheimu 4:2 nad Edmontonom mal najväčší podiel nováčik Joffrey Lupul, ktorý strelil posledné dva góly svojho mužstva. Mighty Ducks tak porazili Oilers prvýkrát po siedmich stretnutiach.