Colorado mesiac bez Boughnera

SITA|27. feb 2004 o 12:20

DENVER 27. februára (SITA) - Tím hokejovej NHL Colorado Avalanche sa bude musieť najbližší mesiac zaobísť bez obrancu Boba Boughnera. Nekompromisný bek, ktorý posilnil lavíny pred týždňom z Caroliny, ...

DENVER 27. februára (SITA) - Tím hokejovej NHL Colorado Avalanche sa bude musieť najbližší mesiac zaobísť bez obrancu Boba Boughnera. Nekompromisný bek, ktorý posilnil lavíny pred týždňom z Caroliny, si v utorkovom zápase proti Calgary (0:2) poranil koleno. Vo štvrtok absolvoval Boughner úspešnú artroskopickú operáciu a rekonvalescencia by mala trvať tri až štyri týždne. "Operačný zákrok dopadol dobre, Bob bude pauzovať asi mesiac," uviedol kondičný tréner Colorada Pat Karns. Tridsaťdvaročný Boughner odohral v tejto sezóne za Carolinu 43 zápasov s bilanciou päť asistencií a 80 trestných minút. V dvoch dueloch v drese Avalanche si stihol odsedieť jeden dvojminútový trest. Spolu nastúpil v NHL za Buffalo, Nashville, Pittsburgh, Calgary a Carolinu na viac ako 600 stretnutí. V nich zaznamenal 14 gólov, 51 prihrávok a 1320 trestných minút.