Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
ŠPANIELSKO - I. LIGA - 26. KOLO - KOMENTÁR

Barcelona dláždi cestu k titulu pre Real Madrid

MADRID 1. marca (SITA) - Najvyššiu futbalovú súťaž v Španielsku poznačilo počas víkendu nepriaznové počasie a na mnohých štadiónoch sa museli usporiadatelia pred výkopom popasovať aj so snehovou nádielkou.

Šláger kola sa hral na štadióne Riazor v La Coruni, kde pricestovala oživená Barcelona. Futbalisti z Nou Campu pri napĺňaní vlastných cieľov zatiaľ výdatne pomáhajú aj veľkým rivalom z madridského Realu. Po minulotýždňovej výhre nad Valenciou teraz dokázali uspieť aj na pôde ďalšieho kandidáta na titul a biely balet sa pomaly na čele svojim prenasledovateľom vzďaľuje. Hostia po dvoch góloch Ronaldinha a jednom presnom zásahu Saviolu viedli v 48. minúte už 3:0. Uruguajčan Pandiani, ktorý po prestávke vystriedal v útoku domácich Tristana, však za ďalších dvanásť minút dokázal skorigovať na rozdiel jedného gólu. Dobýjanie bránky Barcelony vo zvyšnej polhodine už osoh neprinieslo, aj keď od 73. minúty malo Deportivo dokonca presilu o jedného muža v poli. Katalánci vyhrali už šiesty duel v rade a v tabuľke sú už iba štyri body za La Coruňou. "Víťazstvo v La Coruni je fantastické a nesmierne dôležité pre našu sebadôveru. Nemalo by sa však preceňovať, pretože ešte musíme zlepšiť mnoho vecí v našej hre. Treba ísť ďalej od zápasu k zápasu a mieriť stále k vyšším cieľom," povedal po stretnutí šťastný holandský kormiedelník "Barcy" Frank Rijkaard. Futbalisti Realu Madrid vyhrali v nedeľu nad Celtou Vigo až po zlepšenom výkone v druhom polčase, keď sa do siete ďalšieho účastníka Ligy majstrov trafili najväčšie hviezdy - Ronaldo, Figo a dvakrát Zidane. Dvanásť kôl pred koncom je mužstvo zo San Bernabea opäť bližšie k obhajobe titulu, keďže okrem La Corune zakopla v nedeľu aj Valencia. Zverenci Rafu Beniteza nezvládli po týždni ani druhý duel s protivníkom z Barcelony a tentoraz o gól podľahli na ihrisku Espanyolu. Ich strata na Real tak za dva týždne narástla z dvoch na osem bodov. Formu si udržiava Bilbao, ktoré priviezlo tri body z ihriska Villarealu a neprestáva pomýšľať na 4. miesto zaručujúce účasť v Lige majstrov. Druhý baskický tím a vlaňajší vicemajster San Sebastian podáva naopak kolísavé výkony, keď tentoraz podľahol doma Albacete. Hostia sa vďaka tomuto víťazstvu vyšplhali zo zóny zostupu, kam naopak po prehre v Madride klesla Celta Vigo. Po domácej prehre s Osasunou je už takmer istý osud Murcie, ktorá ostáva na poslednom mieste s trinásťbodovou stratou na 17. miesto znamenajúce záchranu v súťaži.

Súhrn výsledkov stretnutí 26. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže:

Valladolid - Real Zaragoza 1:2 (1:1)

Góly: 33. Oscar - 9. Generelo, 82. Galletti, ČK: 74. Richetti (Valladolid), 9000 divákov

Betis Sevilla - FC Sevilla 1:1 (1:1)

Góly: 2. (11 m) Alfonso - 27. Navarro, ČK: 37. Antonito (FC Sevilla), 37 000 divákov

Espanyol Barcelona - Valencia 2:1 (1:0)

Góly: 38. a 76. Tamudo - 78. Mista, 11 000 divákov

Malaga - Racing Santander 1:0 (1:0)

Gól: 32. Salva, 20 000 divákov

Real Mallorca - Atletico Madrid 0:1 (0:0)

Gól: 90.+ Fernando Torres, ČK: 22. Franco (Mallorca), 16 590 divákov

Murcia - Osasuna 0:1 (0:1)

Gól: 30. Webo, 8400 divákov

Real Sociedad San Sebastian - Albacete 0:1 (0:0)

Gól: 48. Redondo, 24 320 divákov

Villarreal - Athletic Bilbao 0:1 (0:1)

Gól: 44. J. Garcia, 19 000 divákov

Real Madrid - Celta Vigo 4:2 (0:1)

Góly: 64. a 90.+ Zidane, 54. Ronaldo, 71. Figo - 18. Ilič, 90. Miloševič, 72 485 divákov

Deportivo La Coruňa - FC Barcelona 2:3 (0:2)

Góly: 51. a 56. Pandiani - 25. a 48. Ronaldinho, 29. Saviola, ČK: 73. Motta (Barcelona) 34 532 divákov