Surový asistoval pri debakli Pittsburghu

TASR|5. mar 2004 o 07:53

New York 5. marca (TASR) - V piatich zápasoch zámorskej NHL sa v noci na piatok presadili dvaja slovenskí hokejisti. Pavol Demitra zo St. Louis a Tomáš ...

New York 5. marca (TASR) - V piatich zápasoch zámorskej NHL sa v noci na piatok presadili dvaja slovenskí hokejisti. Pavol Demitra zo St. Louis a Tomáš Surový z Pittsburghu si zhodne pripísali po jednej gólovej asistencii.

Pod gólové hody Nashvillu v Pittsburghu (4:9) sa autorsky nepodpísal Vladimír Országh z tímu Predators, avšak tučniaci doma nezvíťazili už v šestnástom stretnutí v poradí.

V St. Louis sa do zostavy bluesmanov vrátil po pôsobení na farme Peter Sejna, ale domácim sa v boji o play off nepodarilo naplno bodovať (1:1).

V Los Angeles sa miestni Kings rozišli s Minnesotou Wild s rovnakým skóre, pričom ako domáci Jozef Stümpel, tak i hosťujúci Marián Gáborík vyšli bodovo naprázdno.

Výsledky: Boston - NY Rangers 3:1, Pittsburgh - Nashville 4:9 (za domácich Surový 0+1), Toronto - NY Islanders 6:2, St. Louis - Edmonton 1:1 po predĺžení (za domácich Demitra 0+1), Los Angeles - Minnesota 1:1 po predĺžení