NHL: Kolník položil Čechmánka dvakrát na kolená, Hossa rozhodol proti Floride

TASR|23. feb 2001 o 13:42

New York 23. februára (TASR) - Zámorská NHL pokračovala piatimi stretnutiami, v ktorých sa darilo takmer všetkým desiatim Slovákom. Dvoma gólmi sa zaskvel Juraj Kolník z NY Islanders, ktorý sa postaral o zvrat v stretnutí s Philadelphiou. Víťazný gól prot

i Floride sa podarilo po vynikajúcej samostatnej akcii streliť Mariánovi Hossovi.

Druhým a tretím gólom v sezóne sa postaral Slovák Juraj Kolník o zvrat v stretnutí s Philadelphiou. Ostrovania prehrávali po prvej časti 1:3, no potom sa v druhej i tretej tretine po prihrávkach Jasona Kroga presadil slovenský útočník. "Jason mi prihral a ja som iba zavrel oči a strieľal. Bolo to veľmi dlhé striedanie a už sme veľmi nevládali," povedal o vyrovnávajúcom góle na 3:3 Kolník, ktorý s Krogom spolu hrávali i v nižšej súťaži. Zdenovi Chárovi sa príliš nedarilo a zaznamenal tri mínusové body, Branislav Mezei bol úspešnejší s dvoma plusovými bodmi. Víťazný gól na 4:3 strelil 18 sekúnd pred koncom predĺženia český obranca Roman Hamrlík a letci ukončili päťzápasovú sériu víťazstiev.

Očakávania v stretnutí proti Floride naplnil Slovák Marián Hossa, ktorý strelil víťazný gól a na ďaľší prihral (4:2). "Luongo odchytal neuveriteľný zápas. Neustále sme strieľali a on likvidoval jeden pokus za druhým. Zlom prišiel až pri presilovej hre," povedal Hossa, ktorý sa famózne prekľučkoval z rohu klziska až pred bránku, kde oklamal blafákom brankára Luonga a skóroval do prázdnej siete. Róbert Švehla si pripísal mínusový bod.

Ôsmy zápas s čistým kontom v sezóne, 53. v kariére a druhý v sérii vychytal český brankársky "mág" Buffala Dominik Hašek. Jediný gól stretnutia (0:1) strelil v polovici stretnutia veterán Dave Andreychuk a uzavrel tohtoročnú sériu vzájomných stretnutí s Devils na 4:0 pre Sabres. Miroslav Šatan ohrozil Brodeura v bránke New Jersey raz a na druhý zápas v NHL nastúpil v drese New Jersey Jiří Bicek, ktorý počas 15 minút ohrozil Hašeka taktiež iba raz.

Králi z Los Angeles ukončili dvojzápasovú sériu prehier čistým víťazstvom v Calgary (0:2) a Brankár Potvin si v druhom štarte za Kings pripísal "shutout". Žigmund Pálffy asistoval pri oboch góloch hostí a opäť sa posunul na piate miesto v kanadskom bodovaní NHL. Jozef Stümpel ani Ľubomír Višňovský bod nezaznamenali.

NEW JERSEY - BUFFALO 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Ôsmy zápas s čistým kontom v sezóne, 53. v kariére a druhý v sérii vychytal český brankársky "mág" Dominik Hašek. Jediný gól stretnutia strelil v polovici stretnutia veterán Dave Andreychuk a uzavrel tohtoročnú sériu vzájomných stretnutí s Devils na 4:0 pre Sabres. Miroslav Šatan ohrozil Brodeura v bránke domácich raz a na druhý zápas v NHL nastúpil v drese New Jersey Jiří Bicek, ktorý počas 15 minút ohrozil Hašeka taktiež iba raz.

Góly: 31. Andreychuk (Varaďa, Brown). Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:17. Brankári: Brodeur - Hašek. Rozhodcovia: Joanette, Van Massenhoven - 6.203 divákov.

NY ISLANDERS - PHILADELPHIA 4:3 po predĺžení (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0)

Druhým a tretím gólom v sezóne sa postaral Slovák Juraj Kolník o zvrat v stretnutí s Philadelphiou. Ostrovania prehrávali po prvej časti 1:3, no potom sa v druhej i tretej tretine po prihrávkach Jasona Kroga presadil slovenský útočník. "Jason mi prihral a ja som iba zavrel oči a strieľal. Bolo to veľmi dlhé striedanie a už sme ani nevládali," povedal o vyrovnávajúcom góle na 3:3 Kolník, ktorý s Krogom spolu hrávali i v nižšej súťaži. Zdenovi Chárovi sa príliš nedarilo a zaznamenal tri mínusové body, Branislav Mezei bol úspešnejší s dvoma plusovými bodmi. Víťazný gól strelil 18 sekúnd pred koncom český obranca Roman Hamrlík a letci ukončili päťzápasovú sériu víťazstiev.

Góly: 12. Czerkawski (Lapointe, Jönsson), 27. KOLNÍK (Isbister, Krog), 42. KOLNÍK (Krog), 65. Hamrlík (Connolly, Czerkawski) - 11. Primeau (Recchi, Desjardins), 13. Gagne (McGilis, Primeau), 19. Langkow (Fedotenko, Tocchet). Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. strely na bránku: 28:23. Brankári: Vanbiesbrouck - Čechmánek. Rozhodcovia: Faucette, Warren - 11.613 divákov.

OTTAWA - FLORIDA 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Očakávania v stretnutí proti Floride naplnil Slovák Marián Hossa, ktorý strelil víťazný gól a na ďaľší prihral. "Luongo odchytal neuveriteľný zápas. Neustále sme strieľali a on likvidoval jeden pokus za druhým. Zlom prišiel až pri presilovej hre," povedal Hossa, ktorý sa famózne prekľučkoval z rohu klziska až pred bránku, kde oklamal blafákom brankára Luonga a skóroval do prázdnej siete. Róbert Švehla si pripísal mínusový bod.

Góly: 4. Bonk (Alfredsson, Phillips), 49. Jašin (Rachůnek, McEachern), 55. HOSSA (Arvedson), 57. Arvedson (HOSSA) - 16. Adams (Barrie, Jokinen), 46. Sillinger (Švidki). Vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 47:15. Brankári: Hurme - Luongo. Rozhodcovia: McCreary, Murphy - 18.500 divákov.

CALGARY - LOS ANGELES 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Králi ukončili dvojzápasovú sériu prehier čistým víťazstvom v Calgary a Brankár Potvin si v druhom štarte za Kings pripísal "shutout". Žigmund Pálffy asistoval pri oboch góloch hostí a opäť sa posunul na piate miesto v kanadskom bodovaní NHL. Jozef Stümpel ani Ľubomír Višňovský bod nezaznamenali.

Góly: 12. Robitaille (PÁLFFY), 30. Boucher (PÁLFFY, Robitaille). Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 19:31. Brankári: Vernon - Potvin. Rozhodcovia: Gregson, Zelkin - 16.830 divákov.

TORONTO - VANCOUVER 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Javorové listy prerušili šesťzápasovú sériu bez víťazstva, keď brankár Curtis Joseph vychytal 35 striel Canucks. O čisté konto prišiel necelé dve minúty pred koncom.

Góly: 7. Thomas (Sundin), 12. Valk (Antropov, Tucker), 34. Sundin (Roberts, Thomas), 56. Koroľov - 59. Näslund (Cassels, Jovanovski). Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:36. Brankári: Joseph - Essensa. Rozhodcovia: Roberts, Walkom - 19.216 divákov.

Domov»Hokej»NHL»NHL: Kolník položil Čechmánka dvakrát na kolená, Hossa rozhodol proti Floride