Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
VO PHIALDELPHII UDELILI ROZHODCOVIA 419 TRESTNÝCH MINÚT, POBILI SA AJ DOMÁCI RADIVOJEVIČ, HANDZUŠ A SOMÍK A HOSŤUJÚCI CHÁRA

K rekordu NHL v počte trestných minút prispeli aj Slováci

NEW YORK 6. marca (SITA) - Štyria slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v piatkovom zápase kanadsko-americkej NHL medzi poprednými tímami Východnej konferencie Philadelphiou a Ottawou. Za domácich si ...

NEW YORK 6. marca (SITA) - Štyria slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v piatkovom zápase kanadsko-americkej NHL medzi poprednými tímami Východnej konferencie Philadelphiou a Ottawou. Za domácich si dve asistencie pripísal Michal Handzuš a jednu Radovan Somík. Handzušova druhá prihrávka bola na gól Dannyho Markova, ktorý zaznamenal 10 000. strelecký zápis v histórii Flyers. V tíme Senators sa do streleckej listiny zapísali Zdeno Chára a Peter Bondra. V záverečných dvoch minútach stretnutia videli diváci päťkrát bitku. Všetko začal "zlý muž" Philadelphie Donald Brashear, ktorý sa pustil do Roba Raya. Mala to byť odveta za minulotýždňový súboj, keď ottawský útočník Martin Havlát trafil hokejkou do tváre Marka Recchiho. Český útočník dostal za tento zákrok od vedenia NHL dvojzápasový dištanc. "Prečo by som sa nemal začať biť? Videli ste náš posledný duel? Začal som si so silným hráčom. Oni šli po chlapcoch, ktorí sa nebijú. Mohol som sa biť s jedným z ich dobrých hráčov a zraniť ho, no neurobil som to," poznamenal k bitke Brashear. Zapojili sa do nej aj obaja brankári a zo Slovákov Branko Radivojevič. Ďalší pästný súboj vyprovokoval len po troch sekundách od vhodenia puku do hry Zdeno Chára a jedným z jeho aktérov bol aj Radovan Somík. Pri ďalšom vhadzovaní sa pobil Michal Handzuš s Mikeom Fisherom. Po 24 sekundách sa strhli ďalšie súboje. Bitkársku sériu zakončili domáci Sharp a hosťujúci Spezza. Rozhodcovia nakoniec udelili v zápase 419 trestných minút - 213 pre hráčov Flyers a 206 pre hostí. Je to nový rekord NHL, predchádzajúci bol ešte z roku 1981, keď arbitri udelili v zápase Minnesoty North Star s Bostonom 406 trestných minút. Philadelphia v tomto dueli ukončila päťzápasovú sériu s Ottawou bez víťazstva. Zápas dohrali len siedmi domáci a šiesti hosťujúci hokejisti. Tímy sa stretnú najbližšie 2. apríla opäť na ľade Philadelphie.

Richard Zedník z Montrealu zaznamenal vo Phoenixe víťazný gól a okrem toho si pripísal na svoje konto aj asistenciu. Canadiens zabrali špeciálne formácie - v presilovkách strelili hostia dva góly a raz sa presadili v oslabení. Coyotes sú bez víťazstva už sedem zápasov. Debut v drese Montrealu sa nevydaril Alexejovi Kovaľovovi - v druhej tretine si vykĺbil rameno.

NY Rangers dokázali zvíťaziť nad Washingtonom, no po zápase sa pozornosť sústredila na dlhoročného obrancu jazdcov Briana Leetcha, ktorého pred dvoma dňami vymenili do Toronta. V publiku sa ozývali posmešky na adresu generálneho manažéra Glena Sathera a heslá: "Go Leafs Go!" a "Chceme Leetcha späť!".

Len 12,4 sekundy pred treťou sirénou strelil v oslabení vyrovnávajúci gól Atlanty Jean-Luc Grand-Pierre a vybojoval pre domácich predĺženie. O víťazstve hostí z Caroliny však rozhodol v poslednej sekunde predĺženia opäť v oslabení Kevyn Adams. Pri prvom góle hostí urobil chybu slovenský obranca Atlanty Ivan Majeský, ktorý netrafil puk a hokejisti Caroliny sa dostali do prečíslenia.

Hokejisti Tampy Bay vytvorili siedmym víťazstvom po sebe klubový rekord. Postaral sa oň Dave Andreychuk gólom v tretej minúte predĺženia. Veľkú zásluhu na víťazstve nad New Jersey má aj Vincent Lecavalier - 9,6 sekundy pred koncom tretej tretiny vyrovnal na 2:2 a zariadil pre Lightning predĺženie.

Po víťazstve nad Vancouverom sú Detroit Red Wings s 89 bodmi na prvom mieste ligy. Hrali bez útočníkov Pavla Daciuka a Krisa Drapera a obrancu Mathieua Dandenaulta.

Prvý zápas od operácie chrbta 3. decembra odohral Eric Daze. Strelil svoj prvý gól v sezóne a pri ďalšom asistoval, no ani to nepomohlo Chicagu uspieť s Anaheimom.

Dallas vyrovnal s Calgary klubový rekord v počte domácich zápasov bez prehry (13). Do historických štatistík Stars sa zapísal aj Marty Turco, ktorý vychytal 31. víťazstvo v sezóne a v bránke stál už 3749 minút. Prekonal tak predchádzajúci rekord 3689 minút Eda Belfoura zo sezóny 2000/2001.

Mesiac trvajúcu sériu domácich prehier zastavili po ôsmich neúspešných dueloch hokejisti Colorada. Po víťazstve nad San Jose majú na čele Severozápadnej konferencie trojbodový náskok pred Vancouverom.

NY Rangers - Washington 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 17. Simon (Messier, Poti), 34. Messier (Barnaby, Tiutin), 51. Holík (Jágr, LaBarbera) - 30. Whitfield (Halpern), 32. Kip Miller (Halpern). Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Barnaby, Garth Murray - Verot 2x na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 22:21. Brankári: LaBarbera - Charpentier. Diváci: 18 200.

Philadelphia - Ottawa 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)

Góly: 11. Lapointe (SOMÍK, Slaney), 12. Recchi (LeClair, HANDZUŠ), 17. Markov (HANDZUŠ, LeClair), 26. Johnsson (Žamnov, Slaney), 47. Žamnov (Gagne, Amonte) - 5. Neil (Simpson, Havlát), 35. CHÁRA (Spezza, Schaefer), 60. BONDRA (Alfredsson, Schaefer). Vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše SOMÍK, Timander na 5 min, Esche, Markov, RADIVOJEVIČ, Recchi 5+DKZ, Sharp, HANDZUŠ, LeClair 5+10+DKZ, Brashear 5+5+10+DKZ - Ray, Neil na 5 min, Van Allen, Simpson, Lalime, Smolinski 5+DKZ, CHÁRA, Fisher, Redden, Spezza 5+10+DKZ, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:26. Brankári: Esche (59. Burke) - Lalime (59. Prusek). Diváci: 19 539.

Atlanta - Carolina 2:3 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Góly: 41. Štefan (Heins, Heatley), 60. Grand-Pierre (Kovaľčuk, McEachern) - 26. Brind`Amour (Hedican, Adams K.), 38. O`Neill (Francis, Cole), 65. K. Adams (Wallin). Vylúčení: 7:10 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:1. Strely na bránku: 34:34. Brankári: Nurminen - Weekes. Diváci: 15 025.

Tampa Bay - New Jersey 3:2 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 10. Afanasenkov (Richards, Cullimore), 60. Lecavalier (Kubina), 63. Andreychuk (Stillman, Kubina) - 22. Madden (Rafalski), 34. Friesen (Rasmussen, Gomez). Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:32. Brankári: Chabibulin - Brodeur. Diváci: 20 239.

Detroit - Vancouver 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 24. Shanahan (Lidström, Thomas), 27. B. Hull (Lidström, Lang), 47. Lidström (Whitney, B. Hull) - 56. Keane (S. Pronger). Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:24. Brankári: Legace - Cloutier. Diváci: 20 066.

Chicago - Anaheim 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Góly: 32. Quint (Berard, Daze), 34. Daze (Quint) - 3. Sýkora, 14. Fiodorov (Rucchin, Hävelid), 37. R. Niedermayer (McDonald, Pahlsson), 45. Rucchin (Sýkora, Prospal), 53. Rucchin (Prospal, Lupul). Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Strudwick, VandenBussche - Burnett 2x, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:36. Brankári: Leighton - Giguere. Diváci: 11 536.

Dallas - Calgary 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Góly: 14. Modano (Zubov, Turgeon), 25. Turgeon (Modano, Barnes), 47. Arnott (Guerin, Matvichuk), 51. DiMaio (Lehtinen), 52. Morrow (Guerin, Arnott) - 32. Warrener (Conroy). Nepremenené trestné strieľanie: 38. Donovan. Vylúčení: 12:14 na 2 min, navyše Corson, Ott - Green, Iginla na 5 min, presilovky: 34:23. Brankári: Turco - Kiprusoff. Diváci: 18 532.

Colorado - San Jose 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Góly: 3. Moore (Liles, Hendrickson), 7. Hejduk (Sakic, Liles), 26. Tanguay (Foote, Sakic), 29. Sakic (Hejduk, Kariya), 51. Worrell (Skrastinš, Moore) - 30. Koroľuk (McCauley, Hannan). Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Worrell - Parker na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:28. Brankári: Aebischer - Nabokov (35. Toskala). Diváci: 18 007.

Phoenix - Montreal 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)

Góly: 24. Langkow (Helmer), 43. Comrie (Hulse), 45. Gratton (Langkow, Mara) - 23. Dagenais (Markov, Brisebois), 27. Dowd (Dackell), 36. Koivu (Perreault, ZEDNÍK), 41. ZEDNÍK (Markov, Koivu). Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 24:25. Brankári: Boucher - Theodore. Diváci: 16 859.