Demitra rozhodol o výhre Blues

Sportnet|11. mar 2004 o 00:00

NEW YORK - Pavol Demitra rozhodol v predĺžení o víťazstve hokejistov St. Louis v utorkovom stretnutí NHL 3:2 nad New York Islanders. Slovenský útočník prekvapil brankára Ricka DiPietra strelou zápästím a Blues tak vyhrali tretí duel za sebou. "Máme dosť .

Slovenský center tímu Philadelphia Flyers Michal Handzuš (vpravo) sa teší z gólu, pri ktorom si pripísal asistenciu. Pod ním je prekonaný brankár Martin Brodeur. Philadelphia vyhrala na ľade Devils 3:1. FOTO - TASR/EPA

NEW YORK - Pavol Demitra rozhodol v predĺžení o víťazstve hokejistov St. Louis v utorkovom stretnutí NHL 3:2 nad New York Islanders. Slovenský útočník prekvapil brankára Ricka DiPietra strelou zápästím a Blues tak vyhrali tretí duel za sebou. "Máme dosť talentovaných hráčov a hra 4 na 4 nám vyhovuje. Na ľade je viac priestoru," povedal na margo predĺženia Demitra, ktorý dohral zápas so zraneným prstom na ruke. Jeho slová potvrdzuje aj fakt, že Blues v tejto sezóne vyhrali už desiatykrát po predĺžení. Do zostavy Islanders sa po 35-zápasovej pauze zavinenej zranením ramena vrátil center Alexej Jašin.

Flyers zvyšujú náskok

Zo slovenských hokejistov sa darilo aj Michalovi Handzušovi, ktorý prispel k výhre Philadelphie 3:1 na ľade New Jersey tromi prihrávkami. Philadelphia tak kráča za triumfom v Atlantickej divízii, kde má sedembodový náskok práve pred New Jersey. "Naším cieľom je vyhrať divíziu. Do konca základnej časti nám zostáva odohrať ešte 11 stretnutí, ale verím, že si prvé miesto udržíme," povedal Mark Recchi, ktorý zaznamenal gól a asistenciu.

Minnesota zdolala San Jose 4:3 a zastavila sériu siedmich súbojov bez výhry. K úspešnému výsledku prispel jednou asistenciou aj slovenský útočník Marián Gáborík. San Jose prehralo tretí duel v rade, čo sa mu v tejto sezóne stalo prvýkrát.

Pittsburgh opäť víťazne

Jean-Sebastien Aubin zastavil všetkých 45 striel hráčov Dallasu a zaslúžil sa o víťazstvo Pittsburghu 4:0. Penguins, najslabšie mužstvo ligy, vyhrali tretíkrát v rade a navyše zastavili deväťzápasovú šnúru Dallasu bez prehry. Aubin prekonal 35 rokov starý klubový rekord Joa Daleyho v počte zásahov pri shutoute.

Čisté konto vychytal aj Ed Belfour z Toronta, ktorý v zápase proti Floride (5:0) zaznamenal siedmy shutout v sezóne a 72. v kariére. Dva góly víťazov dosiahol veterán Gary Roberts. Luc Robitaille vsietil už svoj 650. gól v kariére a pomohol Los Angeles k výhre 3:2 nad Phoenixom. Robitaille sa stal len 10. hráčom histórie, ktorému sa podarilo pokoriť túto hranicu a prvým ľavým krídelníkom vôbec.