Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia: 21. etapa | Sledujte naživo
Sagan je už v cieli, rozhoduje sa o víťazovi Gira

Šatan vybojoval bod pre Buffalo

NEW YORK - V deviatich štvrtkových stretnutiach NHL sa bodovo presadili štyria slovenskí hokejisti. Miroslav Šatan vyrovnával v záverečnej minúte súboja Buffala s Bostonom na 2:2, čím vybojoval pre Sabres predĺženie. Podarilo sa mu skórovať len 25 sekúnd

Útočník Ottawa Senators' Marián Hossa sa pokúša prekonať brankára Calgary Flames Mikku Kiprusoffa v zápase Calgary - Ottawa 4:2. FOTO - ČTK/AP

pred záverom, keď domáci hrali power play. V predĺžení však boli úspešnejší hostia, o ich víťazstve rozhodol v 62. minúte Knuble. Boston neprehral už štyri zápasy v rade. Buffalo sa priblížilo k NY Islanders, ktorí sú zatiaľ na ôsmom mieste Východnej konferencie zabezpečujúcom postup do play off, na rozdiel štyroch bodov.

Calgary zabrali posily

Gólovo sa zo Slovákov presadil aj Marián Hossa, jeho Ottawa však prehrala v Calgary 2:4. Svoj 31. gól v tomto ročníku dosiahol v presilovke, keď mu prihrával Radek Bonk. Český center sa do zostavy Senators vrátil po štvortýždňovej pauze spôsobenej zlomeninou nohy. "Chceli sme zvíťaziť, keďže bojujeme o prvé miesto. Dôležitý gól však strelil Oliwa a tým vlastne rozhodol," povedal Hossa. Calgary zabrali posily - Ville Nieminen skóroval raz, Marcus Nilson dvakrát. Domáci piatykrát v rade vypredali hľadisko.

Pittsburgh hrá skvele

Asistenciu pri víťazstve Pittsburghu v Toronte (3:2) si pripísal obranca Martin Štrbák. Penguins, ktorí sú stále na poslednom mieste celej ligy, natiahli svoju víťaznú sériu už na štyri zápasy, čo je najviac od januára 2002, keď vyhrali šesť duelov v rade. Hostia zvíťazili aj napriek tomu, že Maple Leafs vystrelili až 46-krát, čo je ich maximum v sezóne.

Montreal prehral doma s Floridou 2:3 po predĺžení. Na vyrovnávajúcom góle na 2:2 v 44. minúte sa asistenciou podieľal Richard Zedník. Do zostavy Canadiens sa po dvoch zápasoch vynechaných pre zranenie ramena vrátil Alexej Kovaľov.

Blues môžu prísť o rekordnú sériu

St. Louis a Nashville sa stretli v priamom súboji o poslednú ôsmu postupovú priečku do play off v Západnej konferencii. Po remíze 1:1 majú stále navrch Predators, pred bluesmanmi majú jednobodový náskok. St. Louis postúpili do záverečných bojov o Stanleyho pohár v posledných 24 sezónach, čo je najdlhšia séria spomedzi všetkých tímov NHL.

Po 11 zápasoch sa do zostavy Detroitu vrátil brankár Curtis Joseph a vychytal víťazstvo 4:2 na ľade Columbusu. Prvé dva góly hostí strelil Jason Williams, ktorý opäť dostal šancu po 20 stretnutiach.