Zedník žiaril pri výhre v Toronte

Sportnet|15. mar 2004 o 00:00

NEW YORK - Richard Zedník prispel gólom a asistenciou k víťazstvu Montrealu 4:3 nad Torontom v sobotňajšom stretnutí NHL a stal sa prvou hviezdou zápasu. Hokejisti Canadiens sa tak posunuli deviatou výhrou v posledných 11 zápasoch na 6. priečku v tabuľke

Michal Handzuš z tímu Philadelphia Flyers sa teší z gólu v sieti Martina Brodeura z New Jersey Devils, v sobotňajšom zápase Philadelphia - New Jersey 2:1. FOTO - ČTK/AP

Východnej konferencie pred New Jersey. Montreal tak s najväčšou pravdepodobnosťou postúpi do play off, čo sa mu v predchádzajúcich piatich rokoch podarilo len raz.

Rozhodcovia Chárov gól neuznali

Aj vďaka gólu Mariána Hossu, na ktorý mu prihrával Peter Bondra, zvíťazila Ottawa na ľade Vancouveru 2:1. "Peter odviedol dobrú prácu, poslal mi puk a moja nie príliš silná strela šťastne skončila v sieti," opisoval svoj 32. zásah sezóny Hossa. Víťazný gól strelil deväť minút pred koncom kapitán Daniel Alfredsson. Ottawa pred tým nielenže prežila štvorminútové oslabenie, ale Vancouveru nedovolila ani len vystreliť na bránku. "Naša výborná hra pri oslabení bola kľúčom k dnešnému zápasu. To nás držalo stále v hre o dva body," povedal Hossa. Gól strelil aj Zdeno Chára, ale rozhodcovia ho v prvej tretine neuznali pre kontakt spoluhráča Mika Fishera s brankárom Canucks Johanom Hedbergom.

Demitra a Kolník asistovali

Florida prehrávala s New York Rangers 0:2, ale dokázala obrátiť stav a napokon vyhrala po predĺžení 3:2. Dve prihrávky zaznamenal v drese víťazov Juraj Kolník. Podieľal sa aj na víťaznom góle Olliho Jokinena. Panteri si tak udržiavajú šancu na play off, zatiaľ na postup strácajú sedem bodov.

St. Louis zdolalo aj vďaka prihrávke Pavla Demitru Columbus 5:3 a udržuje si šancu na play off. Blues majú momentálne rovnakú bilanciu ako siedmy Nashville, na chrbát im v Západnej konferencii dýcha Los Angeles s odstupom jedného bodu. O tri góly St. Louis sa postarali posily Mike Sillinger (2) a Brian Savage, ktorí prišili v utorok z Phoenixu.

Prvý bod Biceka

Los Angeles prehralo na ľade San Jose 1:3. Na jedinom góle Kings mal podiel aj Jozef Stümpel. Jeho mužstvo bolo aktívnejšie, ale v ceste im stál brankár Jevgenij Nabokov, ktorý po prvej tretine vystriedal zraneného Vesu Toskalu. Veterán Luc Robitaille odohral svoj 1000. duel v drese Kings.

Svoj prvý bod v sezóne zaznamenal Jiří Bicek, ale jeho New Jersey podľahol Philadelphii 1:2. Bicek prihrával na gól Scotta Gomeza, ktorý ako jediný dokázal prekonať vynikajúceho Roberta Escheho. Gólman Flyers chytil 37 striel hráčov Devils. Philadelphii bude neurčitý čas chýbať Radovan Somík, ktorý si v štvrtkovom zápase proti Dallasu zlomil lícnu kosť. (sita)