Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
GÁBORÍK ZAZNAMENAL DRUHÝ HETRIK V SEZÓNE, SIEDMY V KARIÉRE

Gáborík hetrikom a 2 asistenciami zdolal Ottawu

NEW YORK 17. marca (SITA) - Marián Gáborík si pripísal v utorkovom stretnutí NHL na svoje konto päť bodov a rozhodol o víťazstve hokejistov Minnesoty 5:2 nad Ottawou. Slovenský útočník zaznamenal druhý ...

NEW YORK 17. marca (SITA) - Marián Gáborík si v utorkovom stretnutí NHL pripísal na svoje konto päť bodov a rozhodol o víťazstve hokejistov Minnesoty 5:2 nad Ottawou. Slovenský útočník zaznamenal druhý hetrik v sezóne, siedmy v kariére a navyše obohatil svoje konto o dve asistencie. Tú prvú si pripísal v 9. minúte pri góle Marca Chouinarda a hneď o minútu prihrával na gól Rickarda Wallina. "Je pre mňa dôležité dobre začať zápas. Je jedno, či to je dobrá strela, prihrávka alebo defenzívny zákrok," povedal 22-ročný Gáborík, ktorý v posledných 10 dueloch skóroval len raz. Do zápasu s Ottawou mal na svojom konte len 11 gólov, čo je po predchádzajúcich dvoch 30-gólových sezónach sklamaním. "Bolo by skvelé, keby mal takéto zápasy už na začiatku sezóny a zdvihol si sebavedomie, ktoré by mu určite pomohlo," povedal tréner Minnesoty Jacques Lemaire. Po prihrávkach sa Gáborík presadil aj strelecky a svoj hetrik dovŕšil dve minúty pred koncom súboja. V drese Senators vsietil svoj 33. presný zásah v sezóne Marián Hossa.

V priamom súboji o play off sa stretli Los Angeles a St. Louis. V drese domácich strelil jeden gól Ľubomír Višňovský, na ktorý mu prihrával Jozef Stümpel, ale Kings podľahli svojmu súperovi 3:5. Los Angeles sa po prehre prepadlo na deviatu nepostupovú pozíciu v Západnej konferencii, keď ho predbehlo práve St. Louis. V drese víťazov zaznamenal gól a dve asistencie český center Petr Čajánek.

Na prehre Toronta 1:2 s Bostonom mal najväčší podiel bývalý hráč kanadského klubu Travis Green, ktorý sa postaral o oba góly Bruins. Boston si tak ako tretí tím po Philadelphii a Tampe Bay zabezpečil postup do play off.

Vo vynikajúcich výkonoch pokračuje Montreal. Canadiens porazili Colorado 4:2, na svoje konto si pripísali desiatu výhru v posledných 12 stretnutiach a mieria do play off. Vo Východnej konferencii im patrí šieste miesto. Prvé dva body za asistencie si v novom drese pripísal ruský krídelník Alexej Kovaľov, ktorý do Montrealu prišiel 2. marca z New York Rangers za Jozefa Baleja.

Calgary pripravilo o body ďalšieho favorita na zisk Stanleyho pohára a neprehralo už šesť zápasov v rade. Flames zdolali Detroit na jeho ľade 4:1 a počas úspešnej série si predtým poradili aj s Ottawou a Coloradom. Plamene sú momentálne na šiestom mieste v tabuľke Západnej konferencie.

Dôležitý krok k postupu do bojov o Stanleyho pohár urobili hráči New York Islanders, ktorí zdolali vedúci tím Východnej konferencie Tampu Bay 3:1. Ostrovania tak majú pred deviatym Buffalom náskok šiestich bodov. Newyorskí útočníci Mariusz Czerkawski a Alexej Jašin odohrali svoj 700. zápas v základnej časti.

Po sérii 18 stretnutí bez víťazstva sa mladému tímu z Pittsburghu začalo dariť. Penguins si poradili 4:1 s Washingtonom a natiahli svoj šnúru bez prehry na šesť zápasov, z ktorých päť vyhrali. Aj napriek tomu však ostáva Pittsburgh na poslednej priečke tabuľky.

Dôležité víťazstvo 3:2 nad Columbusom zaznamenal Edmonton, ktorý tak od postupu do play off delia na západe len štyri body. Columbus mal v tretej tretine niekoľko vyložených šancí vrátane samostatného nájazdu kanoniera Rick Nasha, ale gólman Oilers Ty Conklin držal svoj tím v hre o dva body. O výhru sa napokon postaral necelých šesť minút pred koncom Ethan Moreau.

Nashville zachraňoval remízu v zápase s Vancouerom (2:2) v hodine dvanástej. Pri hre bez brankára sa 22 sekúnd pred koncom tretej tretiny trafil Adam Hall a udržal pre Predators ôsme posledné postupové miesto v Západnej konferencii. Deviate Los Angeles stráca bod.

V Dallase to dlho vyzeralo na plný bodový zisk domáceho celku, ale o vedenie 3:1 pripravil Stars v posledných dvoch minútach útočník San Jose Jonathan Cheechoo. Vyrovnávajúci gól a druhý v zápase strelil mladý forvard už pri hre bez brankára. Center Dallasu Mike Modano zaznamenal asistenciou 1100. bod v základnej časti.

Phoenix prehral 2:3 po predĺžení s Anaheimom a chuť víťazstva nepozná už 13 zápasov. Na svoj prvý štart v NHL bude dobre spomínať brankár Mighty Ducks Iľja Bryzgalov, ktorý k výhre prispel 26 zákrokmi.

Utorkové výsledky a štatistiky:

Tampa Bay - NY Islanders 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Góly: 6. Modin (Richards) - 42. Weinhandl (Ronning, Papineau), 54. Papineau (Weinhandl, Ronning), 60. J. Blake (Scatchard). Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:23. Brankári: Chabibulin - DiPietro. Diváci: 19 914.

Detroit - Calgary 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Góly: 36. Maltby (Jason Williams, Hatcher) - 7. Yelle (Leopold), 23. Montador, 24. Lombardi (Kobasew, Oliwa), 40. Conroy (Nieminen, Donovan). Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:18. Brankári: Legace - Kiprusoff. Diváci: 20 006.

Montreal - Colorado 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Góly: 13. Ryder (Ribeiro, Bouillon), 15. Perreault (Koivu, Brisebois), 45. Koivu (Kovaľov, Perreault), 60. Ribeiro (Ryder, Kovaľov) - 17. R. Blake (Liles, Konowalchuk), 29. Gratton (Konowalchuk, Barnaby). Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:31. Brankári: Theodore - Aebischer. Diváci: 21 273.

Pittsburgh - Washington 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 7. Wilson (Kraft, R. Jackman), 20. Eastwood (R. Jackman, Buchberger), 29. Hussey (Pirjetä, Orpik), 53. Wilson (Tärnström, Pirjetä) - 30. Semin (Boumedienne, Halpern). Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:21. Brankári: Caron - Kölzig. Diváci: 10 928.

Toronto - Boston 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 7. Nieuwendyk (Leetch, McCabe) - 27. T. Green (Knuble, Gončar), 53. T. Green (Šlégr, Lapointe). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:29. Brankári: Belfour - Raycroft. Diváci: 19 458.

Minnesota - Ottawa 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 9. M. Chouinard (GÁBORÍK, Daigle), 10. R. Wallin (Bouchard, GÁBORÍK), 21. GÁBORÍK (R. Wallin), 41. GÁBORÍK (Kuba, Daigle), 58. GÁBORÍK (Bouchard) - 37. Marián HOSSA (Havlát, Bonk), 51. Smolinski (Spezza, Phillips). Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Veilleux, Wiemer - Van Allen, Neil na 5 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:38. Brankári: Roloson - Lalime. Diváci: 18 568.

Dallas - San Jose 3:3 po predĺžení (2:0, 1:0, 0:3 - 0:0)

Góly: 10. Arnott (Guerin, Matvichuk), 15. Zubov (Modano, Morrow), 34. Arnott (V. Bure, Guerin) - 54. Ekman, 59. Cheechoo (Preissing, McLaren), 60. Cheechoo (S. Thornton, Stuart). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 21:27. Brankári: Turco - Nabokov. Diváci: 18 532.

Edmonton - Columbus 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Góly: 17. M.A. Bergeron (Smyth, Isbister), 43. Laraque (Moreau, Brewer), 55. Moreau (Staios, Chimera) - 4. Svitov (T. Jackman, A. Johnson), 53. Cassels (A. Johnson, Eriksson). Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:23. Brankári: Conklin - Denis. Diváci: 16 839.

Phoenix - Anaheim 2:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 21. Doan (Morris, Mara), 37. Langkow - 14. Burnett (L. Ward, Krog), 32. Severson (Krog, Sýkora), 61. Fiodorov (R. Niedermayer, Škoula). Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:28. Brankári: B. Johnson - Bryzgalov. Diváci: 14 401.

Vancouver - Nashville 2:2 po predĺžení (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)

Góly: 10. Kesler (Cooke, Linden), 11. Linden (Cooke, Kesler) - 7. Johansson (G. Johnson, Hall), 60. Hall (Timonen, Sullivan). Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:28. Brankári: Cloutier - Vokoun. Diváci: 18 630.

Los Angeles - St. Louis 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)

Góly: 3. Barney (Pirnes), 35. VIŠŇOVSKÝ (Frolov, STÜMPEL), 52. Avery - 4. Rheaume (Low, R. Johnson), 4. Drake (Weinrich, Čajánek), 12. Sillinger (Čajánek, Salvador), 41. Tkachuk, 60. Čajánek. Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:24. Brankári: Huet - Osgood. Diváci: 18 118.