Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
BUFFALO DELIA OD BREHOV PLAY OFF UŽ IBA ŠTYRI BODY

Luongo v bránke Floridy opäť čaroval

NEW YORK 18. marca (SITA) - Kanadsko-americká NHL pokračovala piatimi zápasmi základnej časti, v ktorých sa predstavilo osem slovenských hokejistov. Tí sa tentoraz gólovo nepresadili a po bode za asistenciu ...

NEW YORK 18. marca (SITA) - Kanadsko-americká NHL pokračovala piatimi zápasmi základnej časti, v ktorých sa predstavilo osem slovenských hokejistov. Tí sa tentoraz gólovo nepresadili a po bode za asistenciu si pripísali iba Ronald Petrovický z Atlanty a Milan Bartovič z Buffala. Vo vzájomnom súboji ich tímov ašpirujúcich na postup do play off sa nakoniec tešili z dôležitých dvoch bodov hráči Sabres po víťazstve 4:3 po predĺžení. Domáci Thrashers síce viedli až do 53. minúty 3:1, ale potom hostia využili sedemminútovú presilovku za napadnutie Andrewa Petersa Francisom Lessardom a znížili. O necelú minútu a pol potiahol puk za bránku Atlanty talentovaný slovenský krídelník Milan Bartovič a nezištne našiel Jochena Hechta, ktorý zblízka vyrovnal. O víťazný gól znamenajúci prerušenie série troch prehier Buffala po predĺžení sa postaral v nadstavenom čase nováčik Derek Roy, ktorý z kruhov vystrelil a od hrude a korčule Passiho Nurminena sa puk dostal do siete. "V minulom zápase s Torontom sme inkasovali tri lacné góly, ktoré sa poodrážali od korčúľ alebo našich hokejok. Dnes sme mali aj kopec šťastia, ale za predvedený výkon sme si víťazstvo zaslúžili," povedal po stretnutí šťastný strelec Roy. Sabres tak znížili náskok na ôsmych Islanders na štyri body.

Florida môže ďakovať najmä brankárovi Robertovi Luongovi, že na domácom ľade zdolala Islanders 6:4. Opora Panthers a zároveň najlepší gólman v hodnotení percentuálnej úspešnosti zákrokov v tejto sezóne (93,4%) musel čeliť spŕške 54 striel hostí vrátane 28 v prvej tretine, čím Islanders vyrovnali klubový rekord v počte streleckých pokusov v jednej tretine. "Súper nás v úvode poriadne zaskočil. Roberto zachytal fantasticky a nebyť jeho, tak by sme po prvej časti hry prehrávali minimálne 0:5," pochválil Luonga domáci tréner John Torchetti. Floride sa podarilo zdolať Islanders po sérii ôsmich vzájomných zápasov bez víťazstva.

Minuloročný šampión z New Jersey si v domácom prostredí jasne poradil s najhorším tímom NHL Pittsburghom a uštedril mu vysokú prehru 6:1. Žiarilo najmä trio Jeff Friesen - Viktor Kozlov - Sergej Brylin, ktoré si do štatistík pripísalo celkovo 11 kanadských bodov. "Viktor s jeho fyzickými parametrami a výbornou strelou je posilou pre každý tím. Je veľmi jednoduché hrať s niekým jeho kvalít. Občas to vyzerá, akoby mal na hokejke magnet, ktorým priťahuje puk," nevedel si vynachváliť Kozlova, ktorý odohral iba druhý zápas v drese diablov po príchode z Floridy, spoluhráč Jeff Friesen.

St. Louis prišlo o víťazstvo v Anaheime iba štyri a pol minúty pred koncom, keď rakúskeho brankára Blues Reinharda Divisa prestrelil český obranca Martin Škoula. Pre 24-ročného rodáka z Litoměříc to bol premiérový zásah v drese Mighty Ducks od príchodu z Colorada. Bluesmani tak prišli o cenný bod v boji o postup do záverečných bojov o Stanley Cup, keď deviate Los Angeles na nich stráca iba dva body.

Chicago podľahlo doma Caroline tesne 2:3 a vo vzájomných súbojoch s Hurricanes nevyhralo už šiestykrát v rade. V drese hostí zaznamenal tridsaťtriročný krídelník Rod Brind`Amour gól a asistenciu, čím si vo svojom jubilejnom 1100. zápase v NHL pripísal na svoje konto 900. bod kariéry.

Stredajšie výsledky a štatistiky:

New Jersey - Pittsburgh 6:1 (3:0, 3:0, 0:1)

Góly: 2. Friesen (Viktor Kozlov, Brylin), 4. S. Niedermayer (Madden, Pandolfo), 18. Friesen (Brylin, Viktor Kozlov), 26. Madden (Martin, Pandolfo), 28. Martin (Friesen, Viktor Kozlov), 28. Viktor Kozlov (Friesen, Brylin) - 54. Hussey (Tarnström, Pirjetä). Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 42:15. Brankári: Clemmensen - Caron (od 28. Brochu). Diváci: 13 239.

Atlanta - Buffalo 3:4 po predĺžení (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 24. Kovaľčuk (McEachern, PETROVICKÝ), 35. Sutton (Tjärnqvist), 41. Sutton (Heatley, McEachern) - 20. Dumont (Briere, Hecht), 53. Mair (Grier, Afinogenov), 54. Hecht (BARTOVIČ, Tallinder), 61. Roy (Kalinin, Patrick). Vylúčení: 12:9 na 2 min, navyše MAJESKÝ, PETROVICKÝ na 5 min, Brennan na 2 x 5 min, Lessard na 2 x 5 min + 10 min + DKZ - Peters, Boulton, Mair, B. Brown na 5 min, Jillson na 5 + 10 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:33. Brankári: Nurminen - Martin Biron. Diváci: 14 801.

Florida - NY Islanders 6:4 (1:2, 3:0, 2:2)

Góly: 19. Weiss (Horton), 23. Horton (Nedorost), 35. Jokinen (Odelein, Trnka), 39. Cullen (Van Ryn, Samuelsson), 48. Samuelsson (Hagman), 60. Audette (Bouwmeester, Weiss) - 5. Aucoin (Ronning, Jašin), 8. Hunter (Scatchard), 48. Peca (Aucoin, J. Blake), 53. Parrish (Hamrlík, Ronning). Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 24:54. Brankári: Luongo - DiPietro (od 41. Snow). Diváci: 15 107.

Chicago - Carolina 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 19. T. Ruutu (Arnason), 23. Bell (Vandermeer, McLean) - 20. C. Adams (Brind`Amour, Wallin|, 40. Brind`Amour (Hill, Cole), 56. Cole (Brind`Amour, Wesley). Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:49. Brankári: Leighton - Irbe. Diváci: 12 912.

Anaheim - St. Louis 1:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Góly: 56. Škoula (Lupul, Fiodorov) - 34. R. Johnson (Sillinger). Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:31. Brankári: Giguere - Divis. Diváci: 12 861.