SLOVÁCI ZAUJALI

Sportnet|26. mar 2004 o 00:00

RONALD PETROVICKÝ, Atlanta - Pravý krídelník bol vo víťaznom zápase s Washingtonom pri všetkých góloch svojho tímu, no zapríčinil i jeden gól vo vlastnej sieti. Stal sa druhou hviezdou stretnutia. Trojbodovým zápasom len potvrdil svoje výborné štatistiky.

Už má 31 bodov, skoro toľko čo v troch predchádzajúcich sezónach (35). Výrazne sa presadil v streľbe - 16 gólov a maximum si vytvoril aj v počte trestných minút - 123. Tvrdým, bojovným štýlom si získal sympatie trénera Hartleyho.

(1 gól + 2 asistencie, plusové body +1, štyri strely, 0 tr. minút, 18 striedaní, čas na ľade 14:08 min)

ĽUBOMÍR SEKERÁŠ, Dallas - Hneď pri premiére v novom tíme strelil dôležitý gól a jeho tím zvíťazil nad Edmontonom. Dallas mal veľké šťastie, že sa mu podarilo získať 35-ročného Trenčana, pretože v posledných dňoch pre zdravotné komplikácie absentujú dve veľké opory Sergej Zubov a Teppo Numminen. Sekeráš inkasuje za svoje krátke pôsobenie v NHL 600 000 dolárov a bude mať možnosť zabojovať o Stanleyho pohár.

(1 gól + 0, plusové body +2, jedna strela, 0 tr. minút, 24 striedaní, čas na ľade 17:38 min) (sb)