Futbal: Macedónci remizovali v prípravnom stretnutí s Českom 1:1

TASR|1. mar 2001 o 00:37

Skopje (TASR) - Futbalisti Macedónska remizovali v priateľskom medzištátnom stretnutí na mestskom štadióne v Skopje s reprezentáciou Česka 1:1. Vedúci gól domácich strelil v 34. minúte Hristov, za vicemajstrov Európy z roku 1996 vyrovnával v 42. minúte Ku

ka. Macedónci sú jedným zo súperov Slovenska v 4. kvalifikačnej skupine o postup na MS 2002, pričom stretnutie s Českom slúžilo pre nich ako príprava na prvý jarný kvalifikačný zápas na pôde Švédska (24. marca).

Macedónsko - Česká republika 1:1 (1:1)

Góly: 34. Hristov - 42. Kuka, Rozhodcovia: Dobrimov - Lečkov, Jordanov (všetci Bulharsko)

Zostavy:

Macedónsko: Miloševski - Mitrevski - Sedloski (77. Bekiri), Stavrevski - Micevski, Lazarevski, Veselinovski, Serafimovski (87. Nacevski), Sačiri - M.Krstev (90. Duzelov), Hristov

ČR: Srníček (46. Maier) - Votava - Fukal (46. Látal), Ujfaluši - Poborský, Šmicer, Bejbl, Nedvěd (77. Jarošík), Týce - Kuka (46.Rosický), Koller (87. Lokvenc)

Macedónci začali stretnutie náporom a v 5. minúte sa naskytla prlíležitosť Hristovovi, jeho strela však letela nad. V 23. minúte Kollerovu strelu v poslednej chvíli zblokoval Mitrevski. Domáci sa ujali vedenia v 34. minúte, keď Micevski poslal priamy kop do pokutového územia, kde našiel kanoniera Hristova, ktorý hlavou nezadržateľne skóroval. Českí hráči však na gól dokázali odpovedať už po 8 minútach. Koller prešiel cez dvoch brániacich hráčov, nahral Šmicerovi, ktorý pätičkou posunul loptu Kukovi a pre ostrieľaného reprezentanta už nebolo problémom poslať loptu do siete. Po zmene strán sa v 65. minúte naskytla dobrá príležitosť Kollerovi, no lopta mu v poslednej chvíli odskočila. V 83. minúte sa nezbezbečne prebíjal útočník Macedóncov Krstev, českí obrancovia mu však odobrali loptu. Na výsledku sa už do konca stretnutia nič nezmenilo.