Slováci zaujali

Sportnet|2. apr 2004 o 00:00

MARIÁN HOSSA, Ottawa - Stále si udržuje vysoký herný štandard, pravidelne boduje, je ťahúňom svojho tímu. V zápase s Floridou dokázal dať gól v oslabení a pridal prihrávku. Dvadsaťpäťročný Trenčan si v tomto zápase vytvoril nové maximum v počte bodov ...

MARIÁN HOSSA, Ottawa - Stále si udržuje vysoký herný štandard, pravidelne boduje, je ťahúňom svojho tímu. V zápase s Floridou dokázal dať gól v oslabení a pridal prihrávku. Dvadsaťpäťročný Trenčan si v tomto zápase vytvoril nové maximum v počte bodov v jednej sezóne - 81. V tabuľke produktivity NHL sa posunul na piatu priečku.

(1 gól + 1 asistencia, plusové body +1, tri strely, 0 tr. minút, 28 striedaní, čas na ľade 20:00 min.)

JURAJ KOLNÍK, Florida - Stal sa druhou hviezdou stretnutia s Ottawou. V závere druhej tretiny prihrával na vyrovnávajúci gól a vzápätí sám skóroval. Bol to jeho 14. gól a medzi strelcami Floridy je druhý najúspešnejší. Viac gólov dal len Oli Jokinen (25). Kolník prežil, i napriek viacerým výletom na farmu do AHL a zraneniu členka, výbornú sezónu. Vybojoval si miesto v základnej zostave a nebyť absencií (odohral len 51 zápasov), bol by viditeľne lepší.

(1 gól + 1 asistencia, plusové body +2, dve strely, 0 tr. minút, 26 striedaní, čas na ľade 18:56 min.) (sb)