Skončila sa základná časť NHL

Sportnet|6. apr 2004 o 00:00

NEW YORK - Deviatimi zápasmi sa v nedeľu skončila základná časť 87. ročníka kanadsko-americkej NHL. O postupujúcich do záverečných bojov o Stanleyho pohár už bolo rozhodnuté, mužstvá hrali o výhodnejšie postavenie pred play off.

Útočník tímu Wild Marián Gáborík (č. 10) počas neúspešného trestného strieľania na bránku Reinharda Divisa zo St. Louis Blues v zápase Minnesota - St. Louis 3:0. FOTO - TASR/AP

Philadelphia remizovala v Nassau Coliseum na ľade NY Islanders 3:3 a získala bod potrebný na víťazstvo v Atlantickej divízii. Vyrovnávajúci gól strelil v 45. minúte Kim Johnsson po perfektnej prihrávke slovenského útočníka Branka Radivojeviča. Asistenciu si pripísal aj ďalší Slovák Radovan Somík.

Pittsburgh skončil posledný

Philadelphia sa v 1. kole play off stretne s New Jersey, ktoré prehralo s Bostonom 1:3. Bruins odohrali dobrú prvú tretinu, počas ktorej získali trojgólový náskok. Do konca zápasu inkasovali len raz a po víťazstve 3:1 si zaistili zisk prvého miesta v Severovýchodnej divízii.

Jednu z najhorších sezón v 37-ročnej klubovej histórii má za sebou Pittsburgh. Prvýkrát od roku 1984 skončil na poslednom mieste súťaže. Postaral sa však o najväčší obrat v histórii vo výsledkoch spomedzi tímov, ktoré mali za sebou aspoň 15-zápasovú sériu bez víťazstva. Z posledných 20 duelov zvíťazil v dvanástich. Po víťazstve nad Washingtonom (4:3) si tréner Eddie Olczyk vyslúžil ovácie takmer vypredaného hľadiska.

Nashville prvý raz v play off

Minnesote vyšiel záver sezóny, keď zo 14 zápasov vyhrala deväť. Bodovať však začala neskoro a play off bude bez nej.

V stretnutí so St. Louis (3:0) vychytal gólman Wild Dwayne Roloson piaty shutout v tejto sezóne. V 49. minúte strelil svoj 18. gól v tejto sezóne Marián Gáborík. V 53. minúte, keď ho fauloval Jeff Finley, mal mladý slovenský útočník výhodu trestného strieľania, no hosťujúceho brankára Divisa neprekonal. "Do mužstva prišli mladí chlapci a hrali dobre. Je pekné skončiť víťazstvom - najmä pred domácim publikom," povedal po zápase Gáborík.

Nashville postúpil prvýkrát v klubovej histórii a základnú časť zakončil víťazstvom na ľade Colorada. Domáci viedli od 2. minúty gólom Lilesa, hostia vyrovnali až desať minút pred koncom zásluhou Hartnella. Asistenciu si pripísal Vladimír Országh. V predĺžení rozhodol o víťazstve Predators Legwand. (sita)