Ottawa opäť nedala Belfourovi gól

Sportnet|14. apr 2004 o 00:00

NEW YORK - Stav všetkých sérií 1. kola play off bol po pondelkových zápasoch 2:1. Vedenia sa ujali favoriti, no šance na postup všetkých 16 mužstiev sú stále otvorené.

Brankár Toronto Maple Leafs Ed Belfour (vpravo) chytá strelecký pokus útočníka Ottawy Mariána Hossu v pondelkovom zápase 1. kola play off Ottawa - Toronto 0:2. Stav série je 2:1 v prospech Toronta.

FOTO - REUTERS

Brankár Toronta Ed Belfour si druhýkrát po sebe udržal čisté konto a pomohol svojmu tímu k víťazstvu 2:0 v Ottawe. Senators prestrieľali hostí pomerom 37:17, no gól nedali a na zápasy prehrávajú 1:2. Belfourova séria bez inkasovaného gólu proti Ottawe sa natiahla na 138 minút a 21 sekúnd. "Je rozhodujúcim faktorom v sérii. Musíme nájsť spôsob, ako ho zdolať a strieľať góly," hovorí Zdeno Chára.

Belfour sa vyrovnal Brodeurovi

S 13. shutoutom v kariére v play off sa dostal na druhé miesto medzi aktívnymi gólmanmi za Martina Brodeura z New Jersey. S 84 víťazstvami v záverečných bojoch o Stanleyho pohár je Belfour spoločne s Brodeurom medzi aktívnymi brankármi prvý. Gólmana Maple Leafs prekonal naposledy v tretej tretine prvého duelu série Marián Hossa. Slovenský kanonier v pondelok vystrelil na Brodeura 10-krát, no gól nedal. "Musíme to ďalej skúšať. Možno sa šťastie prikloní na našu stranu," poznamenal Hossa.

Devils potrestali vylúčenie Handzuša

Hokejisti Philadelphie mali na ľade New Jersey dvakrát výhodu jednogólového vedenia. Domáci však vždy vyrovnali a ďalšími dvoma zásahmi získali víťazstvo 4:2. Stav série tak upravili na 1:2. Obhajca Stanleyho pohára využil svoje početné výhody. Kým v predchádzajúcom stretnutí nestrelil gól ani v jednej presilovke, tentoraz skórovali jeho hráči v tejto hernej situácii trikrát, raz pri vylúčení slovenského útočníka Michala Handzuša.

Premiérový hetrik Sillingera

Počas 10-ročnej kariéry v NHL hral Mike Sillinger za 10 tímov, čím vyrovnal ligový rekord. Až teraz sa mu podarilo dosiahnuť prvý hetrik, ktorý bol základom víťazstva St. Louis nad San Jose (4:1). Bluesmani znížili stav série na 1:2. "Moji malí chlapci mi povedali, že chcú, aby som dosiahol hetrik a moja žena sa smiala. Povedala, že keď sa mi to niekedy podarí, vyzdobíme dom balónmi. Keď sa vrátim domov do Phoenixu, urobíme to. Hádam to nebude veľmi skoro," povedal Sillinger, ktorého St. Louis získalo 4. marca z Phoenixu. V pondelok hral v prvom útoku s Keithom Tkachukom a Pavlom Demitrom.

Colorado viedlo v polovici druhej tretiny v Dallase 3:1. Potom však už strieľali góly len domáci a Avalanche sa už na odpoveď nezmohli. Dallas odvrátil hrozbu, že by na zápasy prehrával už 0:3. Takýto stav série totiž od roku 1975 vždy viedol k vyradeniu prehrávajúceho tímu. Rozhodujúci gól strelil v 3. minúte predĺženia Steve Ott. (sita, sb)