V AHL skóroval brankár Niittymäki

Sportnet|14. apr 2004 o 00:00

O jeden z najpozoruhodnejších momentov v histórii zámorského hokeja sa cez víkend postaral fínsky brankár Philadelphie Phantoms Antero Niittymäki, keď v poslednom zápase základnej časti nižšej súťaže AHL strelil v zápase proti Hershey Bears v predĺžení .

O jeden z najpozoruhodnejších momentov v histórii zámorského hokeja sa cez víkend postaral fínsky brankár Philadelphie Phantoms Antero Niittymäki, keď v poslednom zápase základnej časti nižšej súťaže AHL strelil v zápase proti Hershey Bears v predĺžení víťazný gól svojho tímu.

Kuriózna situácia, po ktorej sa Niittymäki zapíše do hokejovej histórie, sa odohrala hneď v úvodnej minúte päťminútového predĺženia, keďže v riadnom hracom čase sa o víťazovi zápasu nerozhodlo (2:2). Už po pár desiatkach sekúnd predĺženia putoval na trestnú lavicu hráč Philadelphie Freddy Meyer. Tréner Hershey Paul Fixter sa túto výhodu rozhodol podporiť ďalším hráčom v poli a odvolal brankára. Bears totiž iba výhra zaručovala postup do vyraďovačky play off.

A práve naskytnutú možnosť - opustenú bránku - využil Niittymäki na strelenie gólu, ktorý bol navyše i víťazným a dosiahnutý v oslabení. Dvadsaťštyriročný Fín sa tak stal len siedmym gólmanom v histórii AHL, ktorý skóroval.

Tento rok Niittymäki debutoval v NHL. V drese Philadelphie odchytal tri zápasy. Všetky sa skončili víťazstvom Flyers.