Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia: 16. etapa | Sledujte naživo
Sagan ani Démare nebodovali, z úniku triumfoval Tratnik

St. Louis s Demitrom vypadli

NEW YORK - Prvým postupujúcim do ďalšieho kola bojov o Stanleyho pohár v hokejovej NHL sa stali hokejisti San Jose. Piaty vzájomný duel so St. Louis vyhrali 3:1, sériu celkovo 4:1 a potvrdili tak, že ich dobré výsledky počas základnej časti neboli náhodné

Útočník Detroit Red Wings Henrik Zetterberg (uprostred) strieľa gól do bránky Tomáša Vokouna z Nashvillu, v zápase 1. kola play off Detroit - Nashville 4:1. Stav série je 3:2 v prospech detroitu. FOTO - ČTK/AP

. Rok po tom, čo skončili až na predposlednom mieste v tabuľke Západnej konferencie, sa prebojovali do 2. kola play off. Víťazný gól San Jose strelil Mark Smith, ktorý počas celej sezóny nedostával na ľade veľa priestoru. Prihrával mu Marcel Goc, ktorý v tomto zápase absolvoval svoj debut v NHL. Táto sezóna sa po vyradení St. Louis skončila i pre Pavla Demitru, Peter Sejna má ešte povinnosti v AHL.

Canadiens odvrátili mečbal

Richard Zedník gólom a prihrávkou prispel k výhre Montrealu nad Bostonom (5:1) vo štvrtkovom stretnutí 1. kola play off. Canadiens znížili stav série na 2:3. Ich oporou bol najmä gólman Jose Theodore, ktorý zo 44 pokusov domácich pustil za svoj chrbát len jeden. Svoj tím podržal najmä počas úvodných 15 minút duelu, keď čelil veľkému tlaku Bruins. Zásluhou Yanica Perreaulta však skórovali Canadiens.

"Počas prvých 15 minút úvodnej tretiny mal Jose niekoľko kľúčových zákrokov a Yanic skóroval," pochválil spoluhráčov Saku Koivu, ktorý skončil zápas s gólom a dvoma asistenciami. Na 2:0 zvyšoval v 28. minúte Alexej Kovaľov. V strede klziska vybojoval puk Richard Zedník, prihral ho Koivuovi a ten poslal presný pas ruskému útočníkovi. Trojgólovým rozdielom vyhrával Montreal v 44. minúte, keď Richard Zedník bekhendom prekonal Raycrofta. Pre slovenského útočníka to bol prvý strelecký zápis v tohtoročnom play off.

Hull sa vyrovnal Gretzkému

Aj piaty duel série medzi Detroitom a Nashvillom sa skončil triumfom domáceho mužstva. Už v 7. minúte viedli Red Wings dvojgólovým rozdielom, keď dve pekné gólové prihrávky vyslal Pavel Daciuk. Druhú z nich využil Brett Hull. Nakoniec z toho bol víťazný gól, pre Hulla dvadsiaty štvrtý v kariére v play off, čím vyrovnal rekord Wayna Gretzkého.

Už len jedno víťazstvo delí hokejistov Calgary od postupu do 2. kola, čo sa im nepodarilo posledných 15 rokov. Flames získali víťazstvo v sérii play off naposledy v roku 1989, keď dosiahli až na Stanleyho pohár. Víťazný gól vo Vancouveri v piatom zápase série strelil kapitán Calgary Jarome Iginla. (sita)