Vancouver vyhral po treťom predĺžení - Morrison rozhodol

TASR|18. apr 2004 o 09:30

New York 18. apríla (TASR) - Slovenský hokejista Marek Svatoš sa výraznou mierou podieľal na rozhodujúcom víťazstve Colorada v sérii 1. kola play off ...

New York 18. apríla (TASR) - Slovenský hokejista Marek Svatoš sa výraznou mierou podieľal na rozhodujúcom víťazstve Colorada v sérii 1. kola play off NHL proti Dallasu. Mladý krídelník prihral na tri góly, jeho tím vyhral 5:1 a na zápasy 4:1. Hokejisti Vancouveru uspeli v Calgary 5:4, keď v 103. minúte zápasu rozhodol v treťom predĺžení Brendan Morrison a bude sa tak hrať rozhodujúci siedmy duel vo Vancouveri.

Do štvrťfinále postúpili aj slovenskí letci Michal Handzuš, Branko Radivojevič a (zatiaľ nehrajúci) Radovan Somík. Philadelphia si poradila s vlaňajším víťazom Stanleyho pohára New Jersey tiež v piatom zápase. Po prehre Devils 1:3 je tak v prípade záujmu trénerov pre MS voľný Jiří Bicek. Štart na šampionáte by nemal obísť Vladimíra Országha, ktorého Nasville prehral s víťazom Prezidentskej trofeje Detroitom 0:2 a v sérii celkovo 2:4. Naopak maximálne sa zdramatizovali súboje Bostonu s Montrealom, keď kanadský klub stiahol stav z 1:3 na 3:3. Na domácom víťazstve 5:2 má asistenčnú zásluhu aj Richard Zedník, ktorý bude so svojimi spoluhráčmi o postup medzi najlepšiu osmičku bojovať u súpera v noci na utorok.