Zedníkovci na pokraji vyradenia, Calgary v sérii s Detroitom opäť vedie

TASR|28. apr 2004 o 11:04

New York 28. apríla (TASR) - Už len jedno víťazstvo chýba hokejistom Tampy Bay k postupu do finále Východnej konferencie zámorskej NHL. V treťom zápase ...

New York 28. apríla (TASR) - Už len jedno víťazstvo chýba hokejistom Tampy Bay k postupu do finále Východnej konferencie zámorskej NHL. V treťom zápase semifinále play off totiž vyhrali v Montreali 4:3 po predĺžení a v celej sérii tak už vedú 3:0. Slovenský reprezentant v drese Montrealu Richard Zedník sa do kanadského bodovania nepresadil a skončil iba s jednou pluskou a jednou neúspešnou strelou.

Jeho pokus prišiel počas mohutného náporu domácich v záverečnej tretine, ktorá sa možno nakoniec ukáže ako kľúčová časť celej série, keď ho podobne ako Steva Begina, Saku Koiva, či Yanika Perreaulta vymazal skvelý gólman Tampy Nikolaj Chabibulin. Za stavu 3:2 domáci sedemnásť sekúnd pred koncom inkasovali a v predĺžení už po 65 sekundách rozhodol Richards o hrozivom náskoku Lightning v sérii. Iba dva tímy v doterajšej histórii play off sa "z čiernej diery" prebojovali do ďalšieho kola. Útočník Habs Mike Ribeiro však verí, že Canadiens budú tretím mančaftom, ktorý sa zapíše do dejín. "Bola to síce ťažká a čudná prehra, ale ešte sa nevzdávame a najbližší zápas hráme opäť doma. Ak ho vyhráme, sme tam, kde sme boli v predchádzajúcom kole, keď sme stav 1:3 obrátili vo svoj postup."

V semifinále Západnej konferencie zvíťazilo Calgary doma nad Detroitom 3:2 a ujalo sa vedenia na zápasy 2:1. Hostia síce v závere vrhli všetky sily do útoku, no zo streleckej prevahy 12:5 na pokusy nevyťažili ani gól. "Vôbec nám nedovolili hrať našu hru. V ďalšom zápase však musíme bezpodmienečne vyhrať a podať výkon s väčším nasadením," vyhlásil Darren McCarty, ktorý Langovi prihral na úvodný gól duelu. Jeden z trojice najlepších strelcov základnej časti NHL Jarome Iginla sa v prvých dvoch dueloch cez pozornú obranu červených krídel nepresadil, no v domácej hale Saddledome rozšíril svoju zbierku nadstavbových gólov na poltucet.

výsledky - semifinále play off:

Východná konferencia:

MONTREAL - TAMPA BAY 3:4 po predĺžení (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 30. Kovaľov (Markov, Rivet), 31. Ryder (Rivet), 37. Brisebois (Dowd) - 29. Stillman (Kubina, Taylor), 33. Richards (St. Louis), 60. Lecavalier (Andreychuk, St. Louis), 62. Richards (Modin). Strely na bránku: 31:28, brankári: Theodore - Chabibulin, 21.273 divákov.

/stav série 0:3/

Západná konferencia:

CALGARY - DETROIT 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Góly: 24. Yelle (Gelinas, Clark), 26. Iginla (Gelinas, Lombardi), 33. Donovan (Nilson, Nieminen) - 22. Lang (McCarty, Shanahan), 32. Fischer (Hull, Dacjuk). Strely na bránku: 27:29, brankári: Kiprusoff - Joseph, 19.289 divákov.