NHL: Toronto vyrovnalo stav série s Philadelphiou

TASR|1. máj 2004 o 09:35

New York 1. mája (TASR) - Zámorská NHL pokračovala v noci z piatka na sobotu štvrtým semifinálovým zápasom Východnej konferencie, ktorom Toronto zdolalo ...

New York 1. mája (TASR) - Zámorská NHL pokračovala v noci z piatka na sobotu štvrtým semifinálovým zápasom Východnej konferencie, ktorom Toronto zdolalo Philadelphiu 3:1 a vyrovnalo stav série na 2:2. Slovenskí hokejisti v drese Flyers vyšli bodovo naprázdno.

Aj vo štvrtom zápase série medzi Torontom a Philadelphiou sa potvrdilo príslovie "môj dom - môj hrad" a Maple Leafs po víťazstve 3:1 vyrovnali stav série na 2:2. Letcov, v ktorých zostave sa po trojzápasovej absencii spôsobenej zranením kostičky v pravej ruke opäť objavil obranca Kim Johnsson, síce v úvode duelu dostal do vedenia Simon Gagne, no domáci kapitán Mats Sundin dvoma gólmi otočil vývoj zápasu. Švédsky center zaznamenal v play off NHL dovedna 68 bodov a je druhým najproduktívnejším hráčom klubovej histórie v nadstavbovej časti. "Mats je jeden z najlepších hokejistov, s ktorými som kedy hral," povedal na adresu svojho spoluhráča brankár Toronta Ed Belfour, ktorý zaknihoval 88. víťazstvo v play off. Tridsaťdeväťročný Kanaďan sa tak v historickej bilancii NHL dotiahol na tretieho Billy Smitha z NY Islanders. Medzi najaktívnejších hráčov Flyers patril so štyrmi streleckými pokusmi a s rovnakým počtom trestných minút Branko Radivojevič, no rovnako ako Radovan Somík zaznamenal iba mínusový bod. Michal Handzuš sa počas pätnástich minút na ľade do štatistík duelu nezapísal.

Východná konferencia:

TORONTO - PHILADELPHIA 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 14. Sundin (Roberts, Kaberle), 28. Sundin (Roberts), 43. Tucker (McCabe, Leetch) - 8. Gagne. Strely na bránku: 31:29, brankári: Belfour - Esche, 19.614 divákov. Stav série: 2:2 (1:3, 1:2, 4:1, 3:1).

Domov»Hokej»NHL»NHL: Toronto vyrovnalo stav série s Philadelphiou