Philadelphia deklasovala Tampu, Handzuš 2 body

SITA|11. máj 2004 o 11:18

NEW YORK 11. mája (SITA) - V druhom zápase finále play off Východnej konferencie NHL deklasovala Philadelphia Tampu Bay 6:2 a vyrovnala tak stav série na 1:1. Slovenský center Michal Handzuš opäť skóroval, ...

NEW YORK 11. mája (SITA) - V druhom zápase finále play off Východnej konferencie NHL deklasovala Philadelphia Tampu Bay 6:2 a vyrovnala tak stav série na 1:1. Slovenský center Michal Handzuš opäť skóroval, keď svojím štvrtým gólom vo vyraďovacích súbojoch zvyšoval 12 sekúnd pred koncom druhej tretiny už na 5:0. Dvadsaťsedemročný rodák z Banskej Bystrice sa navyše už v druhej minúte stretnutia asistenciou podieľal na góle Johna LeClaira, ktorý pretrhol šestnásťzápasový strelecký pôst v play off. Hosťujúci Flyers zaskočili domácich hneď v úvode, keď za 12 minút domáci gólman Nikolaj Chabibulin vyťahoval puk zo svojej bránky trikrát a po štvrtom góle ruského obrancu Malachova sa nechal vystriedať Grahamom. V poslednej tretine zvýšil švédsky obranca Mattias Timander už na zahanbujúcich 6:0, no Tampa Bay gólmi Fedotenka a najproduktívnejšieho hráča základnej časti Martina St. Louisa v poslednej desaťminútovke zmiernila hrozivo sa vyvíjajúce skóre. "Vyhrali sme osem stretnutí v rade a dnes sme bohužiaľ prehrali. Je to 1:1, séria pokračuje ďalej. Neklesáme na duchu, bol to iba jeden duel," vyjadril sa na margo prvej prehry po osemzápasovej víťaznej sérii v play off držiteľ tohtoročnej Art Ross Trophy St. Louis. "Spravili sme krok správnym smerom. Tampa je skutočne kvalitným tímom, ak ale budeme schopný hrať podobným štýlom aj v ďalších dueloch, máme šancu ich poraziť," povedal po zápase spokojný tréner hostí Ken Hitchcock. V drese Flyers nastúpili aj ďalší dvaja Slováci Branko Radivojevič a Radovan Somík, ani jeden z nich sa však bodovo nepresadil. Séria sa teraz sťahuje na dva zápasy do Philadelphie, kde domáci Flyers v tohtoročných súbojoch o Stanley Cup ešte neprehrali.

Tampa Bay - Philadelphia 2:6 (0:3, 0:2, 2:1)

Góly: 51. Fedotenko (Lecavalier, Lukowich), 58. St. Louis (Sydor, Boyle) - 2. LeClair (HANDZUŠ), 9. Recchi (Ragnarsson, S. Kapanen), 12. S. Kapanen (Timander, Ragnarsson), 27. Malachov (Roenick, Amonte), 40. HANDZUŠ (Ragnarsson, Recchi), 44. Timander. Vylúčení: 11:9 na 2 min, navyše Sydor na 5 min, A. Roy, Kubina, T. Taylor na 10 min, Dingman na 5 + 10 min - D. Markov na 5 min, RADIVOJEVIČ na 10 min, Brashear na 5 + 2 x 10 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 31:29. Brankári: Chabibulin (od 27. Grahame) - Esche. Diváci: 21 314. Stav série: 1:1 (3:1, 2:6).