Calgary vyhralo i druhý zápas

Sportnet|13. máj 2004 o 00:00

SAN JOSE - Hokejisti Calgary vyhrali aj druhé finálové stretnutie play off Západnej konferencie NHL. Flames tentoraz zdolali domáci tím San Jose Sharks 4:1 a v sérii vyhrávajú 2:0 na zápasy. Majú na dosah prvý postup do finále Stanleyho pohára od roku ...

Útočník Calgary Flames Shean Donovan perfektne zvládol blafák a forhendom dáva gól brankárovi San Jose Jevgenijovi Nabokovovi v utorkovom zápase play off Sharks - Flames 1:4. Vo finálovej sérii Západnej konferencie vedú plamene 2:0 na zápasy. FOTO - REUTERS

SAN JOSE - Hokejisti Calgary vyhrali aj druhé finálové stretnutie play off Západnej konferencie NHL. Flames tentoraz zdolali domáci tím San Jose Sharks 4:1 a v sérii vyhrávajú 2:0 na zápasy. Majú na dosah prvý postup do finále Stanleyho pohára od roku 1989, keď prvý a zatiaľ i poslednýkrát v histórii zdvihli nad hlavy Stanley Cup.

Calgary si lepší úvod ani nemohlo želať, keď už po 20 sekundách skóroval Marcus Nilson. O desať minút zvýšil náskok hostí Shean Donovan. "Vybehli na nás. Na rozdiel od nás boli na začiatok pripravení. My sme zaspali," hneval sa Alyn McCauley, ktorý v druhej tretine znížil na 1:2. Tretia časť hry opäť patrila Calgary, ktoré si gólmi Villeho Nieminena a Jaroma Iginlu poistilo víťazstvo. Útok Donovan, Nilson, Nieminen sa postaral o tri presné zásahy.

"Tento zápas patril im. Hrajú skvele celú sezónu, ale v play off im to ide ešte lepšie," chválil spoluhráčov kapitán Iginla. Flames síce vedú 2:0 na zápasy, Donovan však varuje pred prílišným optimizmom. "Je pekné vyhrať dva zápasy, ale my vieme, že majú dobrý tím. Čakajú nás dva súboje na domácom ľade a bude to poriadna bitka." Po kanonáde v prvom zápase (49 zákrokov) čelil gólman Flames Miikka Kiprusoff iba 18 pokusom domácich a aj keď ho o čisté konto obral Alyn McCauley, v závere sa vyznamenal niekoľkými veľmi dôležitými kúskami.

Domáci tréner Ron Wilson nebol spokojný najmä s prácou svojich hráčov s pukom a nevylúčil zmeny v zostave. Palicu nad mužstvom neláme. "Prehrali sme dva zápasy po sebe aj s Coloradom a každý nás začal odpisovať. Sme odolní, čo sme už veľakrát dokázali. Teraz musíme vyhrať najbližšiu tretinu a od toho pôjdeme po kúskoch ďalej a ďalej," povedal Wilson. Séria sa sťahuje na dve stretnutia do Calgary, a to by mohlo San Jose pomôcť. Na domácom ľade totiž prehralo už tretí duel v rade, čo sa mu v tejto sezóne ešte nestalo. Calgary sa v tohtoročnom play off darí viac práve na ľade súperov - v deviatich dueloch prehrali len dvakrát, zatiaľ čo doma majú vyrovnanú Flames bilanciu 3:3.