Na záver Serie A rozlúčka Baggia a Lippiho, Inter v predkole LM

TASR|17. máj 2004 o 12:44

Rím 17. mája (TASR) - Talianska futbalová Seria A mala v nedeľu na programe záverečné 34. kolo ročníka 2003/2004. Rozhodlo sa v ňom o účastníkoch európskych ...

Rím 17. mája (TASR) - Talianska futbalová Seria A mala v nedeľu na programe záverečné 34. kolo ročníka 2003/2004. Rozhodlo sa v ňom o účastníkoch európskych pohárových súťaží, vypadávajúcich, účastníkovi baráže, s kariérou sa rozlúčil Roberto Baggio a s lavičkou Juventusu Marcello Lippi.

Minuloročný víťaz Ligy majstrov AC Miláno si už dávnejšie zabezpečil majstrovský titul, už 17. v klubovej histórii. Pred záverečným kolom bolo isté aj druhé miesto AS Rím a tretia priečka obhajcu titulu, Juventusu Turín. Na štvrté miesto, zaručujúce účasť v predkole LM, si brúsili zuby Inter Miláno a AC Parma. Inter vyhral 3:2 na pôde zostupujúceho celku Empoli, a tak Parme nepomohli ani štyri góly Alberta Gilardina do siete Udinese. Talentovaný Gilardino si aspoň zabezpečil druhé miesto v tabuľke strelcov. Za 24 gólmi Ukrajinca Andreja Ševčenka z milánskeho AC zaostal iba o jeden presný zásah. Tretí skončil kapitán AS Rím Francesco Totti (20 gólov).

V Pohári UEFA budú Apeninský polostrov zastupovať Parma, Udinese a víťaz Talianskeho pohára Lazio Rím. Do Serie B zostupujú Ancona, Empoli a Modena, Perugia si v záverečnom kole vybojovala 15. priečku a tým aj baráž so šiestym tímom druhej ligy. V budúcej sezóne sa Seria A rozšíri z 18 tímov na 20.

V nedeľu sa rozlúčil s kariérou bývalý taliansky reprezentant Roberto Baggio z Brescie. Svoj posledný zápas odohral na milánskom San Sire, kde strávil časť svojej bohatej kariéry v drese AC. A hoci Brescia prehrala s novým majstrom 2:4, diváci pripravili 37-ročnému autorovi 205 ligových a 27 reprezentačných gólov búrlivé ovácie. Víťazstvom 3:1 v Siene sa hráči Juventusu Turín rozlúčili s trénerom Marcellom Lippim, ktorého v novej sezóne nahradí bývalý kormidelník Parmy Cesare Prandelli.

mr fi

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Na záver Serie A rozlúčka Baggia a Lippiho, Inter v predkole LM