NHL: Šatan zariadil výhru nad Tampou, Gáborík prihral na víťazný gól Wild

TASR|3. nov 2001 o 14:12

New York 3. novembra (TASR) - V 8 stretnutiach zámorskej NHL v noci na sobotu sa predstavilo osem Slovákov. V stretnutí Buffalo - Tampa (4:1) exceloval ...

New York 3. novembra (TASR) - V 8 stretnutiach zámorskej NHL v noci na sobotu sa predstavilo osem Slovákov. V stretnutí Buffalo - Tampa (4:1) exceloval Miroslav Šatan s dvoma gólmi a jednou asistenciou. Marián Gáborík z Minnesoty prihral na víťazný gól Wild nad úradujúcim šampiónom z Colorada.

Sériu troch prehratých zápasov v rade prelomili šable najmä zásluhou Slováka Miroslava Šatana, ktorý sa po 7 stretnutiach opäť zapísal do streleckej listiny. Slovák najprv prihral na gól Stu Barnesovi a v tretej tretine z dvoch presiloviek dal Buffalu istotu. "V šiestich či siedmich zápasoch som neskóroval, a keď sa mi to podarilo, rozhodca gól neuznal. Cítil som sa frustrovane, no už v nasledujúcom striedaní iba o minútu neskôr mi Stu skvele nahral a ja som do toho dal všetko," opísal situáciu pri treťom góle Sabres slovenský kanonier domácich. Tampa nevyhrala v Buffale od marca 1999.

Wild ukončili trojzápasovú sériu domácich prehier, keď stretnutie s úradujúcim šampiónom rozhodli v presilovkách. Na víťazný gól domácich prihral v početnej výhode Dowdovi Slovák Marián Gáborík. "Chlapci mali z Colorada pred zápasom strach. Keď hráte proti Coloradu, Dallasu či Detroitu, musíte sa trochu báť. Stačí sa pozrieť na ich súpisku. Na ľade to však často dopadne celkom naopak," povedal po beznádejne vypredanom stretnutí kouč domácich Jacques Lemaire. Lemaire preferuje rotačný systém zmeny kapitánov tímu, v mesiaci november ním bude český obranca Filip Kuba.

sobota:

BUFFALO - TAMPA BAY 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Góly: 3. Dumont (Brown, Varaďa), 13. Barnes (Dumont, ŠATAN), 42. ŠATAN (Barnes, Hamel), 55. ŠATAN (Woolley, Connolly) - 15. St. Louis (Clymer, Ledyard). Vylúčení: 1:5 na 2 min, Pratt (TB) na 5 min, Ray (BUF) na 5 min, Varaďa (BUF) 5+DKZ, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:27. Brankári: Biron - Weekes. Rozhodcovia: Angus, Gregson - 16.104 divákov.

WASHINGTON - PHOENIX 2:2 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)

Predĺženie pre trápiaci sa Washington vybojoval v početnej prevahe 6:4 v 59. minúte Ulf Dahlen, no v ňom si Jaromír Jágr zranil pravé koleno. Ten v prvej tretine úspešnou strelou ukončil viac ako 133-minútové strelecké trápenie Washingtonu. Slovenský kanonier Peter Bondra vystrelil na bránku hostí trikrát, a hoci domáci vyslali na gólmana kojotov Burka 34 striel, víťazstvo nezískali. Radoslav Suchý ohrozil Kölziga jednou strelou, Michal Handzuš sa do štatistík nezapísal.

Góly: 13. Jágr (Dahlen), 59. Dahlen (Halpern, Gončar) - 6. Markov (C. Lemieux, Langkow), 19. C. Lemieux (Berezin). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:19. Brankári: Kölzig - Burke. Rozhodcovia: Rooney, Shick - 17.027 divákov.

CAROLINA - NY RANGERS 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Zápas rozhodol dvoma gólmi vždy v závere prvých dvoch tretín Fín Sami Kapanen, na oba mu prihral český spoluhráč Josef Vašíček. Streleckou aktivitou hýrili na jednej strane Theo Fleury s 8, a na druhej Jeff OďNeill s 11 strelami. Fleury sa navyše zaplietol do roztržky s domácim gólmanom Irbem, za čo ho Lotyš kopol korčulou - žiadny trest nenasledoval. Radek Dvořák, spoluhráč Slováka Zdena Cígera, ktorý si zapísal dva mínusové body a dve strely, odohral v rade už 283. zápas, čo je teraz tretia najdlhšia séria v NHL.

Góly: 7. Gelinas (Willis, Wesley), 19. Kapanen (Vašíček, Ozolinš), 39. Kapanen (Vašíček) - 15. Malachov (York, Lindros), 28. Lindros (York, Leetch). Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:34. Brankári: Irbe - Blackburn. Rozhodcovia: Marouelli, Zelkin - 18.730 divákov.

MINNESOTA - COLORADO 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Góly: 14. Brunette (Žoltoks, Dowd), 21. Laaksonen (Dupuis, Marshall), 38. Dowd (Brunete, GÁBORÍK), 60. Šimíček (Hendrickson) - 18. Willsie (Reinprecht, Škoula), 30. Willsie (Tanguay, Yelle). Vylúčení: 12:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 18:34. Brankári: Roloson - Roy. Rozhodcovia: Watson, OďHalloran - 19.014 divákov.

EDMONTON - COLUMBUS 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

V zápase chudobnom na góly pochytal gólman modrokabátnikov Marc Denis 31 striel Oilers, a aj preto zaznamenal svoje prvé víťazstvo v tejto sezóne. Prvým gólom v NHL sa prezentoval už v 2. minúte stretnutia Matt Davidson, ktorého vo štvrtok povolali z farmy v Syracuse. "Keď som videl puk v sieti, nevedel som, čo mám robiť," povedal mladý hokejista, ktorého v publiku povzbudzovalo asi desať príbuzných.

Góly: 18. Comrie - 2. Davidson (Odelein, Aubin), 47. Marshall (Kron, Výborný). Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:17. Brankári: Salo - Denis. Rozhodcovia: Koharski, Meier - 15.994 divákov.

DETROIT - NY ISLANDERS 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Bývalý brankár červených krídel Chris Osgood odohral nešťastné stretnutie. V jubilejnom 400. stretnutí v NHL mu jeho najlepší priateľ už od juniorských súťaží Kris Draper strelil oba góly Detroitu a brankár ostrovanov tak proti bývalým spoluhráčom zaznamenal druhú prehru v tejto sezóne. Zároveň to pre Islanders bola prvá prehra v sezóne v riadnom hracom čase.

Góly: 17. Draper, 30. Draper (Kuznecov) - 2. Bates (Parrish, Peca). Vylúčení: 6:4 na 2 min, Shanahan (DET) DKZ, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 28:26. Brankári: Hašek - Osgood. Rozhodcovia: Heyer, McGeough - 20.058 divákov.

DALLAS - NASHVILLE 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Hviezdny Dallas porazil na domácom ľade Predators i vďaka brankárovi Edovi Belfourovi, ktorý odchytal už 58. zápas v lige bez inkasovaného gólu. Mike Modano prerušil sedemzápasové čakanie na gól, keď sa trafil hneď dvakrát. Stars bude pre zranenie členka chýbať Pierre Turgeon 2 až 4 týždne. Dvaja Slováci v drese hostí Marián Cisár a Vladimír Országh zaznamenali zhodne po jednom mínusovom bode, Cisár vyskúšal Belfoura ešte dvoma strelami.

Góly: 4. Audette (Sydor), 28. Modano (Lehtinen, Audette), 45. Modano (Audette, Sydor). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:16. Brankári: Belfour - Vokoun. Rozhodcovia: Maguire, Van Massenhoven - 18.532 divákov.

ANAHEIM - CHICAGO 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Hostia z Chicaga prehrali v Anaheime po deviatich zápasoch. Hviezdou večera bol bezpochyby s dvoma gólmi a asistenciou kapitán Ducks Paul Kariya. Formácia Kariya, Friesen, York zaznamenala spolu sedem bodov, čo je jej tohtosezónne maximum. Stretnutie poznačilo množstvo vylúčených na oboch stranách, v prvých dvoch tretinách udelili rozhodcovia 54 trestných minút.

Góly: 4. Kariya (York, Rucchin), 11. Kariya (Friesen, York), 32. Rucchin (Friesen, Kariya), 41. Bylsma (Cullen), 45. Pählsson (Sawyer, Tverdovskij) - 38. Amonte (Housley, Žamnov), 51. Calder (Amonte, Špaček). Vylúčení: 10:10 na 2 min, Vandenbussche, Probert (obaja CHI) - Sawyer, Lambert (obaja ANA) na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:31. Brankári: Giguere - Passmore (21. Thibault). Rozhodcovia: Jackson, Walkom - 12.893 divákov.

Domov»Hokej»NHL»NHL: Šatan zariadil výhru nad Tampou, Gáborík prihral na víťazný gól Wild