Petrovického prvé dva góly, Cígera vylúčili DKZ, Šatan 2+1 a nedal trestné

TASR|4. nov 2001 o 13:11

New York 4. novembra (TASR) - Zámorská hokejová NHL mala cez víkend na programe 19 zápasov, v ktorých sa predstavilo 18 Slovákov. Najviac zažiaril ...

New York 4. novembra (TASR) - Zámorská hokejová NHL mala cez víkend na programe 19 zápasov, v ktorých sa predstavilo 18 Slovákov. Najviac zažiaril Ronald Petrovický svojimi premiérovými dvoma gólmi v sezóne. Miroslav Šatan v piatok bodoval proti Tampe Bay (2+1), o deň neskôr sa nepresadil v trestnom strieľaní proti Ottawe. Zdena Cígera vylúčili po zákroku hokejkou do tváre na 5 minút plus DKZ.

Desiaty gól sezóny strelil kanonier Washingtonu Peter Bondra, jeho tím však prehral na ľade St. Louis 1:4. V drese bluesmanov sa opäť gólovo a navyše víťazným zásahom presadil Pavol Demitra. Montrealský Richard Zedník dal tretí gól v ročníku.

Sériu troch prehratých zápasov v rade prelomili šable proti Tampe Bay najmä zásluhou Miroslava Šatana, ktorý sa po 7 stretnutiach opäť zapísal do streleckej listiny. Slovák najprv prihral na gól Stu Barnesa a v tretej tretine z dvoch presiloviek dal Buffalu istotu. "V šiestich či siedmich zápasoch som neskóroval, a keď sa mi to podarilo, rozhodca gól neuznal. Cítil som sa frustrovane, no už v nasledujúcom striedaní iba o minútu neskôr mi Stu skvele nahral a ja som do toho dal všetko," opísal situáciu pri treťom góle Sabres slovenský kanonier domácich. Tampa nevyhrala v Buffale od marca 1999.

Minnesota ukončila trojzápasovú sériu domácich prehier, keď stretnutie s úradujúcim šampiónom z Colorada rozhodli v presilovkách. Na víťazný gól domácich prihral v početnej výhode Dowdovi Slovák Marián Gáborík. "Chlapci mali z Colorada pred zápasom strach. Keď hráte proti Coloradu, Dallasu či Detroitu, musíte sa trochu báť. Stačí sa pozrieť na ich súpisku. Na ľade to však často dopadne celkom naopak," povedal po beznádejne vypredanom stretnutí kouč domácich Jacques Lemaire. Ten preferuje rotačný systém zmeny kapitánov tímu, v mesiaci november ním bude český obranca Filip Kuba. Zranený Ľubomír Sekeráš na stretnutie nenastúpil.

Treťou hviezdou kanadského derby medzi Calgary a Montrealom sa stal Ronald Petrovický, ktorý strelil svoje prvé dva góly v sezóne. Oba zásahy slovenského krídelníka prišli v tretej časti, v ktorej plamene "spálili" montrealských hokejistov. "Po dvoch tretinách sme si povedali, že naďalej budeme makať naplno. Stalo sa a nakoniec sa nám to oplatilo," povedal po zápase Petrovický. Prvý úspech zaznamenal po presnej prihrávke Wrighta z prvej a nakoniec to bol víťazný gól zápasu. Petrovický si buduje povesť zlého muža, keď po jeho ďalšom tvrdom zákroku nedohral Stephane Quintal. Svoj tretí gól v sezóne dal za Montreal Richard Zedník, ale jeho tím sa trápi, keď z posledných 8 duelov prehral sedem. Domáci Craig Conroy nastúpil na 400. zápas v NHL.

Gólman St. Louis Brent Johnson kryl 22 striel Washingtonu, naviac i podporil ofenzívu bluesmanov asistenciou na úspešnú strelu Douga Weighta. Už tradične sa gólovo a navyše víťazným záasahom presadil Pavol Demitra, v druhej tretine po krížnej nahrávke Corsona od pravého kruhu vystrelil nad lapačku Nemca Kölziga. "Demitra zakončil rýchly protiútok skvelou strelou," povedal tréner hostí Ron Wilson. Slovenský kanonier Capitals Peter Bondra úspešne trafil v presilovej hre a zaznamenal už svoj 10. gól sezóny. Washington však dal v posledných šiestich zápasoch iba sedem gólov, naviac sa mu v tretej tretine zranil obranca Gončar. Capitals nastúpili bez zraneného Jágra.

Svoj prvý "shutout" v sezóne (14 celkovo) dosiahol brankár senátorov Patrick Lalime, keď ho neprekonal ani z trestného strieľania v druhej tretine Slovák Miroslav Šatan. "Marián Hossa mi povedal, že Šatan radšej strieľa ako robí blafák, tak som sa mu postavil," povedal Lalime. "Chcel som strieľať nízko po ľade, no on gólu zabránil výborným zákrokom. Dnes bol skvelý, bol skutočnou obrannou oporou," komentoval nepremenené trestné strieľanie, aj Lalimov výkon Šatan. Trojica senátorov Marián Hossa, Zdeno Chára a Ivan Čiernik nebodovala, Šatan zaznamenal dva mínusové body. Buffalo z posledných 5 stretnutí prehralo 4.

Králi z LA prerušili hrozivú sériu piatich prehier v rade. Obranca Ľubomír Višňovský sa trénerovi Andy Murraymu poďakoval za dôveru asistenciou na úvodný gól. Okrem neho si pripísal plusový bod a štyrikrát vystrelil. Žigmund Pálffy so zraneným chrbtom opäť nehral. Ľuboš Bartečko z Atlanty sa do štatistík nezapísal.

piatok:

BUFFALO - TAMPA BAY 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Sériu troch prehratých zápasov v rade prelomili šable najmä zásluhou Slováka Miroslava Šatana, ktorý sa po 7 stretnutiach opäť zapísal do streleckej listiny. Slovák najprv prihral na gól Stu Barnesovi a v tretej tretine z dvoch presiloviek dal Buffalu istotu. "V šiestich či siedmich zápasoch som neskóroval, a keď sa mi to podarilo, rozhodca gól neuznal. Cítil som sa frustrovane, no už v nasledujúcom striedaní iba o minútu neskôr mi Stu skvele nahral a ja som do toho dal všetko," opísal situáciu pri treťom góle Sabres slovenský kanonier domácich. Tampa nevyhrala v Buffale od marca 1999.

Góly: 3. Dumont (Brown, Varaďa), 13. Barnes (Dumont, ŠATAN), 42. ŠATAN (Barnes, Hamel), 55. ŠATAN (Woolley, Connolly) - 15. St. Louis (Clymer, Ledyard). Vylúčení: 1:5 na 2 min, Pratt (TB) na 5 min, Ray (BUF) na 5 min, Varaďa (BUF) 5+DKZ, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:27. Brankári: Biron - Weekes. Rozhodcovia: Angus, Gregson - 16.104 divákov.

WASHINGTON - PHOENIX 2:2 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)

Predĺženie pre trápiaci sa Washington vybojoval v početnej prevahe 6:4 v 59. minúte Ulf Dahlen, no v ňom si Jaromír Jágr zranil pravé koleno. Ten v prvej tretine úspešnou strelou ukončil viac ako 133-minútové strelecké trápenie Washingtonu. Slovenský kanonier Peter Bondra vystrelil na bránku hostí trikrát, a hoci domáci vyslali na gólmana kojotov Burka 34 striel, víťazstvo nezískali. Radoslav Suchý ohrozil Kölziga jednou strelou, Michal Handzuš sa do štatistík nezapísal.

Góly: 13. Jágr (Dahlen), 59. Dahlen (Halpern, Gončar) - 6. Markov (C. Lemieux, Langkow), 19. C. Lemieux (Berezin). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:19. Brankári: Kölzig - Burke. Rozhodcovia: Rooney, Shick - 17.027 divákov.

CAROLINA - NY RANGERS 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Zápas rozhodol dvoma gólmi vždy v závere prvých dvoch tretín Fín Sami Kapanen, na oba mu prihral český spoluhráč Josef Vašíček. Streleckou aktivitou hýrili na jednej strane Theo Fleury s 8, a na druhej Jeff OďNeill s 11 strelami. Fleury sa navyše zaplietol do roztržky s domácim gólmanom Irbem, za čo ho Lotyš kopol korčulou - žiadny trest nenasledoval. Radek Dvořák, spoluhráč Slováka Zdena Cígera, ktorý si zapísal dva mínusové body a dve strely, odohral v rade už 283. zápas, čo je teraz tretia najdlhšia séria v NHL.

Góly: 7. Gelinas (Willis, Wesley), 19. Kapanen (Vašíček, Ozolinš), 39. Kapanen (Vašíček) - 15. Malachov (York, Lindros), 28. Lindros (York, Leetch). Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:34. Brankári: Irbe - Blackburn. Rozhodcovia: Marouelli, Zelkin - 18.730 divákov.

MINNESOTA - COLORADO 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Wild ukončili trojzápasovú sériu domácich prehier, keď stretnutie s úradujúcim šampiónom rozhodli v presilovkách. Na víťazný gól domácich prihral v početnej výhode Dowdovi Slovák Marián Gáborík. "Chlapci mali z Colorada pred zápasom strach. Keď hráte proti Coloradu, Dallasu či Detroitu, musíte sa trochu báť. Stačí sa pozrieť na ich súpisku. Na ľade to však často dopadne celkom naopak," povedal po beznádejne vypredanom stretnutí kouč domácich Jacques Lemaire. Lemaire preferuje rotačný systém zmeny kapitánov tímu, v mesiaci november ním bude český obranca Filip Kuba. Zranený Ľubomír Sekeráš na stretnutie nenastúpil.

Góly: 14. Brunette (Žoltoks, Dowd), 21. Laaksonen (Dupuis, Marshall), 38. Dowd (Brunete, GÁBORÍK), 60. Šimíček (Hendrickson) - 18. Willsie (Reinprecht, Škoula), 30. Willsie (Tanguay, Yelle). Vylúčení: 12:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 18:34. Brankári: Roloson - Roy. Rozhodcovia: Watson, OďHalloran - 19.014 divákov.

EDMONTON - COLUMBUS 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

V zápase chudobnom na góly pochytal gólman modrokabátnikov Marc Denis 31 striel Oilers, a aj preto zaznamenal svoje prvé víťazstvo v tejto sezóne. Prvým gólom v NHL sa prezentoval už v 2. minúte stretnutia Matt Davidson, ktorého vo štvrtok povolali z farmy v Syracuse. "Keď som videl puk v sieti, nevedel som, čo mám robiť," povedal mladý hokejista, ktorého v publiku povzbudzovalo asi desať príbuzných.

Góly: 18. Comrie - 2. Davidson (Odelein, Aubin), 47. Marshall (Kron, Výborný). Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:17. Brankári: Salo - Denis. Rozhodcovia: Koharski, Meier - 15.994 divákov.

DETROIT - NY ISLANDERS 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Bývalý brankár červených krídel Chris Osgood odohral nešťastné stretnutie. V jubilejnom 400. stretnutí v NHL mu jeho najlepší priateľ už od juniorských súťaží Kris Draper strelil oba góly Detroitu a brankár ostrovanov tak proti bývalým spoluhráčom zaznamenal druhú prehru v tejto sezóne. Zároveň to pre Islanders bola prvá prehra v sezóne v riadnom hracom čase.

Góly: 17. Draper, 30. Draper (Kuznecov) - 2. Bates (Parrish, Peca). Vylúčení: 6:4 na 2 min, Shanahan (DET) DKZ, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 28:26. Brankári: Hašek - Osgood. Rozhodcovia: Heyer, McGeough - 20.058 divákov.

DALLAS - NASHVILLE 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Hviezdny Dallas porazil na domácom ľade Predators i vďaka brankárovi Edovi Belfourovi, ktorý odchytal už 58. zápas v lige bez inkasovaného gólu. Mike Modano prerušil sedemzápasové čakanie na gól, keď sa trafil hneď dvakrát. Stars bude pre zranenie členka chýbať Pierre Turgeon 2 až 4 týždne. Dvaja Slováci v drese hostí Marián Cisár a Vladimír Országh zaznamenali zhodne po jednom mínusovom bode, Cisár vyskúšal Belfoura ešte dvoma strelami.

Góly: 4. Audette (Sydor), 28. Modano (Lehtinen, Audette), 45. Modano (Audette, Sydor). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:16. Brankári: Belfour - Vokoun. Rozhodcovia: Maguire, Van Massenhoven - 18.532 divákov.

ANAHEIM - CHICAGO 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Hostia z Chicaga prehrali v Anaheime po deviatich zápasoch. Hviezdou večera bol bezpochyby s dvoma gólmi a asistenciou kapitán Ducks Paul Kariya. Formácia Kariya, Friesen, York zaznamenala spolu sedem bodov, čo je jej tohtosezónne maximum. Stretnutie poznačilo množstvo vylúčených na oboch stranách, v prvých dvoch tretinách udelili rozhodcovia 54 trestných minút.

Góly: 4. Kariya (York, Rucchin), 11. Kariya (Friesen, York), 32. Rucchin (Friesen, Kariya), 41. Bylsma (Cullen), 45. Pählsson (Sawyer, Tverdovskij) - 38. Amonte (Housley, Žamnov), 51. Calder (Amonte, Špaček). Vylúčení: 10:10 na 2 min, Vandenbussche, Probert (obaja CHI) - Sawyer, Lambert (obaja ANA) na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:31. Brankári: Giguere - Passmore (21. Thibault). Rozhodcovia: Jackson, Walkom - 12.893 divákov.

sobota:

CALGARY - MONTREAL 6:2 (1:0, 0:2, 5:0)

Treťou hviezdou kanadského derby sa stal Ronald Petrovický, ktorý strelil svoje prvé dva góly v sezóne. Oba zásahy slovenského krídelníka prišli v tretej časti, v ktorej plamene "spálili" montrealských hokejistov. "Po dvoch tretinách sme si povedali, že naďalej budeme makať naplno. Stalo sa a nakoniec sa nám to oplatilo," povedal po zápase Petrovický. Prvý úspech zaznamenal po presnej prihrávke Wrighta z prvej a nakoniec to bol víťazný gól zápasu. Petrovický si buduje povesť zlého muža, keď po jeho ďalšom tvrdom zákroku nedohral Stephane Quintal. Svoj tretí gól v sezóne dal za Montreal Richard Zedník, ale jeho tím sa trápi, keď z posledných osem duelov prehral sedem. Domáci Craig Conroy nastúpil na 400. zápas v NHL.

Góly: 5. McAmmond (Conroy, Iginla), 42. Iginla (Lowry, Niedermayer), 44. PETROVICKÝ (Wright, Wilm), 53. Lowry (Conroy), 59. PETROVICKÝ (Morris, Wilm), 60. Berube (Iginla, Lydman) - 23. Dackell (Bulis, Juneau), 24. ZEDNÍK (Poulin, Gilmour). Vylúčení: 10:7 na 2 min, Boughner (CAL) a Kilger (MON) na 5 min, Begin (CAL) na 10 min, Simpson (MON) 5+DKZ, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 36:24. Brankári: Turek - Garon. Rozhodcovia: Koharski, Larue - 16.015 divákov.

ST. LOUIS - WASHINGTON 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Gólman domácich Brent Johnson kryl 22 striel hostí, naviac i podporil ofenzívu bluesmanov asistenciou na úspešnú strelu Douga Weighta. Už tradične sa gólovo a navyše víťazným zásahom presadil Pavol Demitra, v druhej tretine po krížnej nahrávke Corsona od pravého kruhu vystrelil nad lapačku Nemca Kölziga. "Demitra zakončil rýchly protiútok skvelou strelou," povedal tréner hostí Ron Wilson. Slovenský kanonier Capitals Peter Bondra úspešne trafil v presilovej hre a zaznamenal už svoj 10. gól sezóny. Washington však dal v posledných šiestich zápasoch iba sedem gólov, naviac sa mu v tretej tretine zranil obranca Gončar. Capitals nastúpili bez zraneného Jágra.

Góly: 34. MacInnis (Tkachuk, Pronger), 49. DEMITRA (Corso, Tkachuk), 51. Weight (MacInnis, Johnson), 58. Tkachuk (Weight, Young) - 30. BONDRA (Gončar, Halpern). Vylúčení: 8:7 na 2 min, Mayers (STL) a Whitfield (WAS) na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:23. Brankári: Johnson - Kölzig. Rozhodcovia: Kowal, OďHalloran - 19.517 divákov.

OTTAWA - BUFFALO 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Brankár senátorov Patrick Lalime dosiahol prvý "shutout" v sezóne (14 celkovo), keď ho neprekonal ani z trestného strieľania v druhej tretine Slovák Miroslav Šatan. "Marián Hossa mi povedal, že Šatan radšej strieľa ako robí blafák, tak som sa mu postavil," povedal Lalime. "Chcel som strieľať nízko po ľade, no on gólu zabránil výborným zákrokom. Dnes bol skvelý, bol skutočnou obrannou oporou," komentoval nepremenené trestné strieľanie aj Lalimov výkon Šatan. Trojica senátorov Marián Hossa, Zdeno Chára a Ivan Čiernik nebodovala, Šatan zaznamenal dva mínusové body. Buffalo z posledných 5 stretnutí prehralo 4.

Góly: 7. Havlát (Roy), 38. Roy (Muckalt, Fisher), 51. White (Salo). Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:28. Brankári: Lalime - Biron. Rozhodcovia: McGeough, Morton - 15.942 divákov.

NEW JERSEY - BOSTON 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Kouč medveďov Robbie Ftorek sa tešil z prvého víťazstva nad New Jersey, kde ho tesne pred play off v sezóne 1999/2000 vyhodili. Diabli tak prerušili šesťzápasovú víťaznú šnúru. Jozef Stümpel sa za hostí prezentoval len jednou strelou. Novým kapitánom Bruins by sa mal stať Joe Thornton, ktorý strelil gól a na jeden prihral. "Joe hrá po príchode centra Stümpela výborne a zaslúži si byť kapitánom," povedal veterán bostonskej obrany Don Sweeeney.

Góly: 44. Eliáš (Arnott) - 6. Lapointe (Thornton, Samsonov), 23. Thornton (Rolston). Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:22. Brankári: Brodeur (30. na 19 sekúnd Clemmensen) - Dafoe. Rozhodcovia: Hasenfratz, Joanette - 15.138 divákov.

NASHVILLE - DALLAS 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Predátori vrátili Dallasu piatkovú prehru 0:3 na ich ľade. Za domácich nastúpili aj dvaja slovenskí hokejisti, do štatistík sa však výrazne nezapísali. Vladimír Országh si pripísal plusku a štyri strely, Marián Cisár mal mínusový bod. Dallaské hviezdy, ktorým chýbal zranený Pierre Turgeon, prehrali štvrtý z posledných piatich zápasov.

Góly: 34. Jačmenev (Timonen, Delmore), 40. Archipov (Erát), 46. Fitzgerald (Erát, Archipov), 59. Walker - 19. Nieuwendyk (Morrow, Verbeek). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:40. Brankári: Dunham - Belfour. Rozhodcovia: Furlatt, Marouelli - 16.521 divákov.

LOS ANGELES - ATLANTA 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Králi prerušili hrozivú sériu piatich prehier v rade. Obranca Ľubomír Višňovský sa trénerovi Andy Murraymu poďakoval za dôveru asistenciou na úvodný gól. Okrem neho si pripísal plusový bod a štyrikrát vystrelil. Žigmund Pálffy so zraneným chrbtom opäť nehral. Ľuboš Bartečko z Atlanty sa do štatistík nezapísal.

Góly: 15. Robitaille (Heinze, VIŠŇOVSKÝ), 20. Heinze (Schneider, Allison), 42. Belanger (Laperriere, Modrý), 60. Belanger (Buchberger, Boucher) - 35. Domenichelli (Heatley). Vylúčení: 5:7 na 2 min, Laperriere (LA) a 2x Hordichuk (ATL) na 5 min, Boucher (LA) 5+10, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 38:16. Brankári: Potvin - Hnilička. Rozhodcovia: Auger, Langdon - 14.278 divákov.

FLORIDA - NY RANGERS 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

V stredu vyhrala Florida na ľade jazdcov 3:1, no odveta sa vydarila súperovi. Ani dva góly ruskej hviezdy Pavla Bureho v presilových hrách nastačili domácim panterom na výhru. "Železný muž" Floridy Róbert Švehla prihral na druhý gól Buremu a ten tak využil päťminútovú početnú výhodu pri treste Slováka Zdena Cígera. Naviac Cíger za úder hokejkou do tváre Brada Ferenca inkasoval v 30. minúte trest do konca stretnutia. Mark Messier asistenciou na Dvořákov gól prekonal v historických tabuľkách bývalého spoluhráča z Edmontonu Paula Coffeya a s 1136 nahrávkami figuruje na treťom mieste.

Góly: 16. Nilson (Huselius, Ference), 26. P.Bure (Kozlov, Nilson), 34. P.Bure (ŠVEHLA) - 3. Fleury (Berard, York), 33. Lindros (Uľanov), 54. Dvořák (Messier, Berard), 56. York (Lindros, Fleury), 60. Johansson (Dvořák, Malachov). Vylúčení: 5:4 na 2 min, Worell (FLA) a Purinton (NYR) na 5 min, CÍGER (NYR) 5+DKZ, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 23:31. Brankári: Luongo - Richter. Rozhodcovia: Fraser, Peel - 18.238 divákov.

PITTSBURGH - TAMPA BAY 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

O triumfe tučniakov rozhodol tretí útok. Víťazný zásah zaznamenal Billy Tibbetts, ktorého vedenie povolalo po zraneniach Straku a Lemieuxa len pred pár dňami z farmy. Ľadovú plochu "zdobilo" asi 20 čiernych škvŕn po koncerte populárnej speváčky Britney Spears, ktorá v Mellon Arene vystúpila deň pred zápasom. Veterán Pens Stephane Richer nastúpil na svoj 1000. zápas v NHL.

Góly: 5. Morozov (Beech, Tibbetts), 62. Tibbetts (Beech, Ference) - 36. Lecavalier (Cullimore, Kubina). Vylúčení: 6:8 na 2 min, Jakopin (PIT) a Taylor (TB) na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:30. Brankári: Hedberg - Chabibulin. Rozhodcovia: Dumas, Shick - 17.148 divákov.

SAN JOSE - VANCOUVER 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)

Žraloci strelili tri góly v rozpätí 36 sekúnd, čím si vytvorili nový klubový rekord. Predchádzajúci trojgólový nástup San Jose mal hodnotu 38 sekúnd, keď v roku 1994 skórovali proti Winnipegu Sergej Makarov, Ray Whitney a Gaetan Duchesne. Ruský brankár Jevgenij Nabokov zaznamenal okrem 33 úspešných zásahov už druhý zápas po sebe asistenciu.

Góly: 17. Nolan (Nabokov), 44. Jillson (Damphousse, Selänne), 44. Thornton, 44. Sturm (Selänne, Damphousse), 57. Smith (Stuart) - 4. Cooke. Vylúčení: 5:5 na 2 min, 2x Smith, 2x Hannan (SJ) a 2x Sopel, 2x Ruutu (VAN) na 5 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:34. Brankári: Nabokov - Brochu. Rozhodcovia: Jackson, Martelli - 17.496 divákov.

TORONTO - COLORADO 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Obhajcovi z Colorada sa nedarí konsolidovať výkony a v Toronte prehral už ôsme stretnutie z 15. "Pracujeme tvrdo, hra nie je zlá, no na víťazstvá to stále nestačí," povedal kouč Bob Hartley. Rus Alexander Mogiľnyj skóroval po 10 zápasoch, naposledy sa mu to podarilo 8. októbra. Do zostavy Toronta sa vrátil po podpise kontraktu obranca Tomáš Kaberle a hneď odohral takmer 23 minút. Slovák Jaroslav Obšut presedel celý zápas na striedačke Colorada.

Góly: 21. Reichel (Tucker, Roberts), 48. Mogiľnyj (Corson, Juškievič), 60. Tucker (Reichel), 60. Sundin (Renberg, Berg) - 22. Trepanier (Sakic, Drury). Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:24. Brankári: Joseph - Aebischer. Rozhodcovia: Gregson, Kimmerly - 19.329 divákov.

PHILADELPHIA - NY ISLANDERS 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Ústrednými postavami ostrovanov boli opäť brankár Chris Osgood a útočník Mark Parrish. Osgood kryl 28 striel Flyers a úspešne čelil piatim oslabeniam, vrátane o dvoch hráčov v závere. Parrish strelil gól v piatom stretnutí v rade a bodoval tak v ôsmom zápase za sebou. "Je to kvalitný tím. Osgood bol v závere neprekonateľnou stenou, spoluhráči môžu ďakovať za víťazstvo práve jemu," povedal Osgoodov náprotivok Brian Boucher.

Góly: 3. Recchi (Gagne) - 10. Parrish (Peca, Jönsson), 37. Schatchard (Isbister, Jašin). Vylúčení: 6:6 na 2 min, Cairns (NYI) a Fedoruk (PHI) na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:30. Brankári: Boucher - Osgood. Rozhodcovia: Pollock, Rooney - 19.670 divákov.

Domov»Hokej»NHL»Petrovického prvé dva góly, Cígera vylúčili DKZ, Šatan 2+1 a nedal trestné