Tenis: Kafeľnikov vyhral v 1. kole Turnaja majstrov nad Ferrerom

TASR|13. nov 2001 o 12:58

Sydney 13. novembra (TASR) - Prestížny tenisový Turnaj majstrov (dotácia 3,7 milióna dolárov) pokračoval v utorok v hale Superdome v Sydney dvoma zápasmi ...

Sydney 13. novembra (TASR) - Prestížny tenisový Turnaj majstrov (dotácia 3,7 milióna dolárov) pokračoval v utorok v hale Superdome v Sydney dvoma zápasmi 1. kola v skupine Kena Rosewalla. V úvodnom stretnutí zvíťazil piaty nasadený Rus Jevgenij Kafeľnikov za 2:17 hod. hod nad turnajovou štvorkou Juanom Carlosom Ferrerom zo Španielska v trojsetovej bitke 4:6, 6:1, 7:6 (5).

V prvom sete Ferrero zaskočil svojho súpera aktívnou hrou a po brejku sa ujal vedenia 2:0. Španiel si potom náskok s prehľadom udržal a získal dejstvo v pomere 6:4. V druhom sete dovolil Kafeľnikov svojmu súperovi uhrať iba jednu hru a vynútil si rozhodujúce dejstvo. V ňom už rodák zo Soči viedol 2:0 i 4:3, no nevyužil výhodu podania a prehrával 4:5. Rus vyrovnal na 6:6 a k slovu prišiel tajbrejk. V skrátenej hre mal už Kafeľnikov navrch a keďže Ferrero uhral iba päť bodov, po 2:17 hod sa radoval ruský tenista.

V druhom súboji nastúpi najvyššie nasadený Gustavo Kuerten z Brazílie proti turnajovej osmičke wimbledonskému víťazovi Goranovi Ivaniševičovi z Chorvátska. Výsledok:

dvojhra - 1. kolo: skupina Kena Rosewalla: Jevgenij Kafeľnikov (5-Rus.) - Juan Carlos Ferrero (4-Špan.) 4:6, 6:1, 7:6 (5)

Domov»Tenis»Tenis: Kafeľnikov vyhral v 1. kole Turnaja majstrov nad Ferrerom