Tenis: Ivaniševič si trúfa na víťazstvo na Turnaji majstrov

TASR|13. nov 2001 o 17:38

Sydney 13. novembra (TASR) - O nečakaný výsledok v prvom zápase na Turnaji majstrov v Austrálii sa postaral tohtoročný víťaz grandslamového turnaja vo Wimbledone Chorvát Goran Ivaniševič, ktorý si v troch setoch poradil s najvyššie nasadeným Brazílčanom Gustavom Kuertenom.

Ivaniševič sa do svetovej jednotky Kuertena pustil bez rešpektu a v úvodnom sete viedol za pár minút 3:0. Po výbornom výkone získal Chorvát dejstvo v pomere 6:2. V druhom sete rozhodoval tajbrejk, v ktorom mal navrch Kuerten. V rozhodujúcom dejstve nepustil Ivaniševič šancu z rúk a prvým mečbalom si zaknihoval prvý cenný bod na turnaji.

Chorvátsky tenista ako prvý v dejinách bieleho športu vyhral Wimbledon s voľnou kartou, keď si vo finále poradil s Patrickom Rafterom z Austrálie. Práve víťazstvo vo Wimbledone mu zabezpečilo pozvanie medzi osemčlennú elitu, ktorá sa stretla na Turnaji majstrov v Sydney.

"S voľnou kartou som zvíťazil vo Wimbledone a voľnú kartu mám aj teraz, nuž kto vie?," povedal po víťazstve Goran Ivaniševič.

Naopak Kuerten si svoju situáciu prehrou len zhoršil, keď mu na chrbát nepríjemne z druhého a tretieho miesta v rebríčku ATP dýchajú Austrálčan Lleyton Hewit a Američan Andre Agassi, ktorí úvodné stretnutia dotiahli do víťazného konca.

Domov»Tenis»Tenis: Ivaniševič si trúfa na víťazstvo na Turnaji majstrov