Slovakia Cup: Slovenky zdolali aj Litvu

TASR|17. nov 2001 o 21:22

Šaľa 17. novembra (TASR) - Slovenské reprezentantky v hádzanej zdolali vo svojom druhom vystúpení na 8. ročníku medzinárodného turnaja Slovakia Cup ...

Šaľa 17. novembra (TASR) - Slovenské reprezentantky v hádzanej zdolali vo svojom druhom vystúpení na 8. ročníku medzinárodného turnaja Slovakia Cup Litvu. O turnajovom prvenstve sa rozhodne v nedeľnajšom stretnutí medzi Slovenskom a Chorvátskom.

Slovensko - Litva 31:23 (14:9)

Zostavy a góly:

SR: Kudročová, Gubová - Mravíková 5, Uhráková 4, Poláková 2, Stuparičová 2, Hrabovská, Oborilová 1, Dubajová 11/4, Banková 1, Vlčková 1, Caltíková, Sedláková 1

Litva: Celešieneová - Žyvatkauskaiteová, Latakaiteová 1, Salvieneová 6, Ulčinskaiteová 1, Andriulieneová 2, Vijunaiteová 1, Pavolieneová 2, Jankevičieneová 1, Pekarskyteová 7/6, Paškevičiuteová 1, 7 m hody 4/4 - 6/6, vylúčené: 3:1, rozhodovali: Čanda a Brunovský (obaja SR), 1300 divákov.

Slovenky nastúpili do zápasu bez zranenej legionárky z Dánska Ingrid Hrčkovej, ktorá si od športu odpočinie pre zranený ľavý palec 10 dní, napriek tomu zverenky trénerky Zaťkovej vstúpili do zápasu bravúrne a po úspešnej streľbe a predovšetkým skvelých zákrokov brankárky Kudročovej vyhrávali v 18. minúte už 10:3. Vlaňajšiemu prekvapeniu turnaja - hráčkam Litvy sa však postupne podarilo vysoký deficit vymazávať a v 26. minúte už domáce vyhrávali iba o dva góly. Do obrátky však Slovenky opäť zvýraznili svoju prevahu a v úvode druhého dejstva opäť dosiahli sedemgólový náskok. Hostiteľky vo zvyšných minútach stretnutia na palubovke jasne dominovali a nakoniec aj pohodlne zvíťazili.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Slovakia Cup: Slovenky zdolali aj Litvu