Lyžovanie: Zuzulovej životný výkon vyniesol 2. miesto v slalome série Nor-Am

TASR|18. nov 2001 o 16:54

Loveland 18. novembra (TASR) - Talentovanej slovenskej zjazdárke Veronike Zuzulovej sa vydaril vstup do novej sezóny, keď v slalome severoamerickej série Nor-Am v Lovelande skončila na druhom mieste. Podľa slov jej otca a trénera v jednej osobe Timoteja Zuzulu 17-ročná Bratislavčanka odjazdila na náročnej trati v silnej konkurencii svoje životné preteky.

Mladučká Slovenka figurovala po prvom kole na 3. mieste so stratou 32 stotín za víťazkou dvoch nočných slalomov SP Američankou Kristinou Koznickovou. V druhom kole však Zuzulová predviedla dravú jazdu, vďaka ktorej v cieli predstihla Koznickovú i po prvom kole druhú Kanaďanku Simardovú a skončila na striebornej pozícii. Nad jej sily bola iba najlepšia rakúska slalomárka a po prvej jazde štvrtá Karin Köllererová, ktorá zvíťazila vďaka vynikajúcemu výkonu v druhom kole o 21 stotín pred Zuzulovou, tretia Koznicková zaostala za Slovenkou o 65 stotín sekundy.

"Jazdilo sa na náročnej trati, ktorú pred pretekmi navyše museli preparovať ľadom. Veronika štartovala s pomerne vysokým číslom 44 a podala skutočne veľmi dobrý výkon, podľa môjho názoru to boli jej životné preteky. Konkurencia bola mimoriadne silná, veď okrem celkovej víťazky uplynulého ročníka Svetového pohára Chorvátky Kosteličovej a niekoľkých škandinávskych lyžiarok tu štartovala prakticky celá slalomárska špička, o to je Veronikin výsledok cennejší. Dúfam, že v nastúpenom trende bude pokračovať aj v ďalších pretekoch sezóny a presadí sa aj vo Svetovom pohári," vyjadril sa Zuzulovej otec a tréner Timotej Zuzula.

Výsledky - slalom žien:

1. Karin Köllererová (Rak.) 1:46,30 (57,09+49,21), 2. Veronika ZUZULOVÁ (SR) 1:46,51 (56,95+49,56), 3. Kristina Koznicková (USA) 1:47,16 (56,63+50,53), 4. Marlies Österová (Švajč.) 1:47,25 (57,79+49,46), 5. Genevieve Simardová (Kan,) 1:47,27 (56,92+50,35).

la po

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: Zuzulovej životný výkon vyniesol 2. miesto v slalome série Nor-Am